בדיוק בזמן הגיע הפורום הזה

• פותח הנושא ih10
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

ih10

New member

אני בדיוק בשלב של הבירורים מכיוון שלא קיבלתי משכורת אחרונה (של קצת יותר מחצי חודש) ופיצויי פיטורים ממקום עבודה שעבדתי בו 16 חודשים בטענה שהיה לי מינוס בימי החופש ניסיתי לקבל מהמעסיק לשעבר אית החישוב שלו לעניין והוא נתן תירוצים שהרואה חשבון מטפל בזה ולא ממש החזיר לי טלפונים אפילו את 2 תלושי המשכורת האחרונים לא קיבלתי, אבל מכתב פיטורים יש לי. השאלה שלי בעצם היא מה עושים כשיש מינוס בימי החופש, האם אפשר להוריד את זה מהפיצויים עצמם או רק מהמשכורת האחרונה?

איילאיל

New member
תשובה:

אני בדיוק בשלב של הבירורים מכיוון שלא קיבלתי משכורת אחרונה (של קצת יותר מחצי חודש) ופיצויי פיטורים ממקום עבודה שעבדתי בו 16 חודשים בטענה שהיה לי מינוס בימי החופש ניסיתי לקבל מהמעסיק לשעבר אית החישוב שלו לעניין והוא נתן תירוצים שהרואה חשבון מטפל בזה ולא ממש החזיר לי טלפונים אפילו את 2 תלושי המשכורת האחרונים לא קיבלתי, אבל מכתב פיטורים יש לי. השאלה שלי בעצם היא מה עושים כשיש מינוס בימי החופש, האם אפשר להוריד את זה מהפיצויים עצמם או רק מהמשכורת האחרונה?
תשובה:
חוק הגנת השכר מתיר למעביד, בנסיבות של סיום יחסי עבודה, לנכות כל יתרת חוב שעובד חייב לו, משכרו האחרון. אייל

ih10

New member
וזה כולל גם את הפיצויים עצמם

תשובה:
חוק הגנת השכר מתיר למעביד, בנסיבות של סיום יחסי עבודה, לנכות כל יתרת חוב שעובד חייב לו, משכרו האחרון. אייל
וזה כולל גם את הפיצויים עצמם
או רק את המשכורת האחרונה (שגם היא לא שולמה)

ימי חופשה ניתן לקזז

ימי חופשה ניתן לקזז
משני המקורות האלו. יש לציין כי ישנם חובות של עובד כלפי המעביד (כגון הלוואה אישית), שלא ניתן לקזז משכר או פיצויים, אלא אם העובד הסכים לכך מראש ובכתב. כאמור, הנ"ל לא חל על חופשה. על המעביד שלך לספק לך פירוט מדויק של הקיזוזים שביצע ולהראות כי אכן חובותיך בגין החופשה זהים לשווי של חודש וחצי שכר + פיצויים בגין 16 חודשי עבודה (שהם שווי ערך למשכורת של חודש ושליש).

מצב
הנושא נעול.
למעלה