בדיקות רפואיות

erezsh31

New member
בדיקות רפואיות

הבת שלנו אובחנה לפני כחמישה חודשים כ- PDD NOSרציתי לשאול אילו בדיקות רפואיות מומלץ לעשות. אנחנו לא עשינו שום בדיקה רפואית ואנו קוראים בפורומים על בדיקות למיניהם שעושים. אני מבין שהשאלה היא מאוד כללית אבל בכל זאת הייתי שמח לקבל תשובות שיוכלו לכוון אותנו יותר. בתודה.

razgalili

New member
אין לנו רשימת בדיקות סטנדרטיות

אנחנו צריכים לפתח רשימה כזו בשביל ההורים בישראל. אין לי ידע מספיק כדי להציע כזאת רשימה. האם יש רופא בין חברי הפורום שמוכן יהיה לעזור? אנחנו צריכים לדעת איזה בדיקות ניתן לעשות בישראל ובאיזו מסגרת. בדיקות שכדאי לעשות (ואולי אפשר לעשות בקופת חולים) פנל מלא של בלוטת התירואיד (כלומר TSH T3 T4 freeT3 freeT4( בדיקה לרמות של הורמון גדילה. (מסתבר שלהרבה ילדים בספקטרום אין מספיק למרות שהם גדלים נורמלי) מינרלים בדם בשתן ובשער, ולפחות אבץ נחושת ברזל ומתכות רעילות. בדיקות צואה לפטריות וטפילים במעיים. תפקודי כבד כליות וספירת דם (בד"כ יהיו בסדר, אבל כדאי לדעת אם לא) בדיקות לDHEA, קורטיזול, פרולקטין. בדיקת סוכר בדם ו A1C (בודקת אם לילד יש סכרת או נטיה לסכרת) יש להדגיש שאנחנו תמיד קיבלנו הדרכה מרופא כך שלא נאלצנו להחליט על בדיקות לבד, כך שהידע שלי בנקודה זו לוקה בחסר.

למעלה