בדיקת פטנט

talbin1212

New member
בדיקת פטנט

יש לי רעיון לפטנט קטן וכשרציתי לפתח אותו והרבה אמרו לי לבדוק אם לא רשום על זה פטנט כי יכול להיות שזה קיים אפילו בחול... מפה לשם פניתי לכמה וכמה אנשים שהעבודה שלהם לכתוב פטנטים והם אמרו לי שרק לבדוק אם הפטנט הזה קיים יעלה לי לא פחות מ 3,000 ש"ח... יש דרך שאני יכול לבדוק בעצמי?

גד בנט

New member
בדיקה עצמית של רעיון לפני הגשת פטנט

שלום טל,
מציע לך לבדוק לבד דרך גוגל וגם גוגל פטנטים כדי לנסות לגלות כל פרסום רלבנטי (לא משנה אם פטנט או לא).תשחק עם כל מיני מילות מפתח (באנגלית) ותראה מה אתה מוצא. אם לא תמצא, שקול להמשיך את החיפוש דרך איש מקצוע.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים

talbin1212

New member
לאחר בדיקה

לאחר בדיקה קצרה לצערי הפטנט קיים משנת 2004 בארצות הברית... הבנתי שאם זה לא פטנט בין לאומי אני יכול לייצר את זה בארץ ולמכור את המוצר בצורה חופשית.. זה נכון?

talbin1212

New member
המוצר קיים בעוד מדינות

במקרה ראיתי שהמוצר הזה קיים גם ברוסיה... דיברתי עם בעל המוצר והוא הציע לי לקנות שרטוט למוצר תמורת סכום כסף.... אם אני קונה שרטוט למוצר ומייצר אותו זה הופך את זה לחוקי?

גד בנט

New member
קניית שרטוטים למוצר

שלום טל,
זה יהפוך את המוצר לחוקי רק אם בעל המוצר ברוסיה הוא בעל זכויות למוצר, והוא מעביר לך את זכויותיו בישראל. אם הוא לא בעל הזכויות למוצר אז כל עסקה איתו לא תהפוך את העסקה לחוקית.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים

גד בנט

New member
לאחר בדיקה: קיים פטנט בחו"ל

שלום טל,
אם אין פטנט בתוקף בישראל, אזי שימוש מסחרי בארץ לא יהוה הפרת פטנט.
אם אתה משתמש בשם של המוצר המקורי או מחקה אותם באופן שלקוח יכול לחשוב שהוא קונה מהיצרן המקורי, יכולה להיות לו עילה לתבוע אותך גם ללא פטנט, אבל יהיה לו הרבה יותר קשה. תבדוק אם אין סימן מסחר רשום אם אתה משתמש באותו שם מסחרי.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים

talbin1212

New member
פטנט בארץ

אוקי אז מה שאני צריך לבדוק זה שאין על המוצר הזה פטנט בארץ ואם אין אני יכול לצאת לדרך? (כמובן שאני לא ישתמש בלוגו של המוצר הקיים בחול)
אם אין פטנט כזה בארץ יהיה אפשר לרשום את זה על שמי כפטנט בארץ? (כדי שלא יקרה מצב שאחרי מישהו ייצר את המוצר וירשום עליו פטנט ואז לי אין זכויות עליו...)

למעלה