בדקות האחרונות:הורדה רעידת אדמה באיזור המרכז

Sedna

New member
לא הרגשתי כלום - יגאל אלון, ת"א

אולי כי אנחנו בבניין משרדים יחסית נמוך - 5 קומות.

Rinat P

New member
אנחנו במשרד 5 קומות

והרגשתי בקומה החמישית
(ברמת גן)

רעידת אדמה בצפון ים המלח

היתה חזקה הורגשה בכל רחבי הקיבוץ הארונות זזו והיא נמשכה 3 וחצי שניות אנו כבר רגילים ואתם שם במרכז??

dandiel

New member
בצפון פתח תקווה הרגשתי!!!!

לראשונה בחיי שהרגשתי רעידת אדמה. מטריד ביותר... המנורה, מתקן הכביסה והמים בגיגית זזו! וזה ארך בערך 10 שניות... כבר חשבתי שהבניין הולך לקרוס תחתי.. איזה פניקה...

לא הרגשתי כלום

ואני מנתניה והכלבה שלי ישנה בשקט ועוד בשעה הזאת אכלתי ולא הרגשתי כלום שבדרך כלל אני מרגישה.

ועוד איך הרגשנו, הכלבה נבחה ללא סיבה

כסא הגלגלים זז. היו רעידות גדולות יותר(-: בתקווה שזו האחרונה.

איך זה שאחד מרגיש והשני בכלל

לא יודע על מה מדובר זה ממש מצחיק אותי זה מראה שאפילו החושים שלנו מרגישים אחרת. חחחחחחחחחח

Mine Only

New member
מממ אף אחד לא פוחד שאולי זו רק הקדמה?

אולי זו רק רעידה קטנה שמקדימה לרעידה הגדולה? לא יכול להיות מצב כזה שעוד כמה שעות תגיעה פתאום הרעידה הרצינית וזו רק טעימה? ותכל'ס האם המכון הססמולוגי יכול להבין את זה ולתת התראה או שהוא חסר אונים בעניין כמו כל אחד מאיתנו? תישארו קרובים לפתחי מילוט.....

חושי מצוקה מאוד מפותחים

פיתחתי אחרי המלחמה, ככה שאני רוב הזמן בהיכון.. כן גם שנה וקצת אחרי... אם היתי מרגישה משהו אני היתי הראשונה שרצה החוצה מהבית

ועוד איזה הרגשתי....!

אני מאיזור רחובות-יבנה ואני גרה בקומה ה- 8. בדיוק שכבתי במיטה עם מיגרנה שמנעה ממני ללכת לעבודה היום והרגשתי את הכל רועד ומתנועע. חשבתי לרגע שאני מדמיינת וזה בטח בגלל הכאב ראש הנוראי הזה אבל אז קמתי להדליק את האור וראיתי את המנורה שתלויה לי על התקרה רועדת. מפחיד.

Mine Only

New member
מממ אף אחד לא פוחד שאולי זו רק הקדמה?

אולי זו רק רעידה קטנה שמקדימה לרעידה הגדולה? לא יכול להיות מצב כזה שעוד כמה שעות תגיעה פתאום הרעידה הרצינית וזו רק טעימה? ותכל'ס האם המכון הססמולוגי יכול להבין את זה ולתת התראה או שהוא חסר אונים בעניין כמו כל אחד מאיתנו? תישארו קרובים לפתחי מילוט.....

מהניסיון בדרך כלל זה מסתכם ברעידה קטנה וזהו..

אני אישית לא זוכר מקרה שהייתה רעידה קטנה עד בינונית וכמה שעות\ימים\שבועות אחריה באה רעידה גדולה בהרבה. כנראה יש חוקים בדברים האלה. בכל מקרה חבל לפתח חרדות. מתישהו כן תבוא רעידה גדולה,אבל אני מאמין שישראל ערוכה ומוכנה לרעידה כזאת. בקיצור לא לדאוג יהיה בסדר

Mine Only

New member
הממ אז אל תאמין...

כי אני יודעת שלא... רוב הבתים בישראל בנויים ע"פ סטנדרטים ישנים ואין שום ערובה שהם יעמדו ברעידה חזקה. היו הוראות לחזק בתים כאלו אבל כמו שאני מכירה את המדינה בטח לא קרה בפועל הרבה... ברוך השם אנחנו לא זוכרים מקרים כאלו מהסיבה שלא היו רעידות ברמה כזו בארץ - אבל זה לא אומר שלא יהיו... השאלה אם אין איזו יכולת התרעה?? למשל כמו שמדינות יודעות לפנות תושבים לאחר רעידות חזקות מחשש לצונאמי... האם המכון לא יכול לתת איזו התרעה של חשש לרעידת המשך חזקה כדי שהציבור יוכל להערך לקראתה (אפילו מבחינה של לצאת מבנינים) או שאנחנו פשוט צריכים להמשיך לשבת בבית ולקוות לטוב.....?

iCity2004

New member
וואי....

איזה פסימיות והיסטריה,"סוף העולם","הכנה לרעידת אדמה ענקית","תישארו קרובים לפתחי מילוט",ראיתם יותר מדי סרטים. Relax.....

Mine Only

New member
או שאתה תמים או שאתה מנותק מהמציאות...

רעידת אדמה גדולה אמורה להתרחש באזורינו כל 80 שנה בממוצע. אנחנו יושבים לידיעתך על אחד האזורים הרגישים בעולם מהבחינה הזו (השבר הסורי אפריקאי). באזור מדינת ישראל לא היתה רעידה רצינית המון זמן (הרבה יותר מ80 שנה) ולכן רעידה כזו עלולה להתרחש בכל רגע...

נטי

New member
וואלה

שמעתי משהו על זה אבל אני יודעת על כל 500 ככה ורעידה ממש רצינית. אה ואנחנו בטווח :)

למעלה