בהמשך להתרעמותך כלפיי בין רוחניות למדע - שאלות פתוחות

pynokyo

New member
בהמשך להתרעמותך כלפיי בין רוחניות למדע - שאלות פתוחות

ברצוני להזכירך:
שזאת את שהבאת מושגים מעולם המדע (DNA למשל) ועושה בהם שימוש כביכול בשם מידע רוחני נפרד מעולם הרפואה.
|
בפועל, כל מחשבה ורעיון וכיו"ב וכל צורת תקשור - כולל תקשורת באינטרנט מתחילים ברוח - גם אם הכלי לתקשור/ת הוא גשמי.

כל מידע שאנו רוכשים הוא רוחני, כלומר בעזרת הכלים הגשמיים שלנו אנו רוכשים מידע רוחני. ככל שנעמיק לחקור וללמוד כך המידע הרוחני שלנו יהיה רחב יותר. ברוב התחומים מידע זה אמור לשרת אותנו בסופו של דבר גם באופן פרקטי/גשמי/רגשי וכיו"ב.

מה ההבדל בין חומריות לרוחניות - רוחניות היא מופשטת, חסרת מסה ואינה ניתנת למדידה או כימות, לעומת העולם הגשמי שהקיים בו הוא בעל מסה וניתן למדידה.

השאלה שנשארת פתוחה מבחינתי - האם כאשר הכלים הגשמיים שלנו מתפרקים עם המוות - האם החלק הרוחני האישי שלנו ממשיך להתקיים - ובאיזה אופן?

האם החלק הזה ממשיך להתפתח או נשאר רק ברמת עקבות העבר?
האם החלק הזה הרוחני אישי (לאחר מותנו) ממשיך להיות מודע לעצמו ולסביבה הגשמית?

האם הוא מסוגל ליצור קשר עם העולם הגשמי ואיך אפשר להוכיח שאלה לא רק זיכרונות געגועים, משאלות שלנו החיים עדיין בעולם הגשמי?

אשמח לשמוע הסברים ופרשנויות שיש מאחוריהם מחשבה - לא קביעות אוטומטיות מדוקלמות, ואם אפשר להביא דוגמאות והתנסויות אישיות.

Feanor75

New member
המדע המיושן ממשיך לאחז את עיניי הציבור

התמימים שבציבור ממשיכים להאמין להם, במיוחד אנשים שפחות מבינים לעומק את טיעוניי המדע עצמם, סומכים על מדענים באופן עיוור ומולכים שולל ומטעים גם אחרים.
להשתמש במקרה של פגיעה במוח כטיעון לכך שהתודעה נמצאת במוח, נובע מכשל לוגי פשוט. זה כמו לטעון שזיכרון של מחשב נמצא בשקע החשמלי, כי שיבוש בשקע החשמלי מונע גישה לזיכרון שבמחשב.
המוח הוא כלי להעברת נתונים לתודעה מהעולם הגשמי. שום זיכרון לא נמצא במוח, אבל פגיעה במוח יכולה לגרום לשיבוש בתפקוד הרגיל של האדם וגם לחסום לו את הגישה לזכרונות. הנשמה לא שוכחת דבר ואפשר באמצעות היפנוזה לדלות זיכרון נשכח, אפילו מגלגולים קודמים. הדברים האלה נבדקו וכנראה גם אומתו.
&nbsp
נשאלת השאלה, מהו האינטרס של המדע לסמא את עיניי הציבור? התשובה:
אתאיזם מביא אנשים לאי לקיחת אחריות על חייהם, שמוביל לחיי הפקרות, פחד וחרדות - שימור המצב שיש כיום בעולם שבו אנשים נוטלים תרופות וסמים.
&nbsp

pynokyo

New member
יכול להיות שהתיאוריה הזאת נכונה - אבל הגישה שלך יהירה מדי

כאילו התיאוריה הזאת ששמעת היא וודאית ללא כל ספק.
שמעתי וקראתי וגם חשבתי עוד לפני כן על האפשרות הזאת - כלומר שהגוף והמוח שלנו הוא רק כלי קליטה לשדות וירטואליים/בלתי מקומיים/תודעתיים/אלקטרומגנטיים ו/או אחרים שעדיין לא מצאנו להם שם הולם.
יחד עם זאת, שום דבר לא וודאי - והזלזול במדע המיושן לעומת התיאוריות האלה מראה על יהירות, שחצנות ומגלומניה אישית - אתה חכם וכל השאר שאינם מאמינים במה שאתה מאמין או דוגלים בתיאוריות אחרות מטומטמים.
זה לא רוחניות - זה אגו.
למרות האמור לעיל, גם אני אישית מאמינה שכל המידע, הן האישי והן הקוסמי/גלובלי האינסופי לא נמצא בגופנו אלא במרחבים/שדות מופשטים/רוחניים/אלקטרומגנטיים/ או שפשוט עדיין לא מצאנו להם שם.
לגבי גלגולים - נשמה והיפנוזה - אין לדעת בוודאות באיזה אופן ובאיזה צורה הנשמה מתגלגלת ו/או באה לידי ביטוי בעולם הגשמי לפני המצב הנוכחי.
גם אדם מהופנט עדיין כבול לשכלו ולחמשת חושיו - מבחינתי זה לא כזה תענוג לחזור לעולם הגשמי בגלגולים נוספים, זה יכול להיות גם סוג של עונש, אם כי על פי תיאוריות רוחניות הנשמה לא נענשת לעולם, אלא מתנסה.
מבחינת משאלת לבי - הייתי רוצה לפגוש במרחבים/רבדים/שדות עליונים נשמות שהלכו לעולמם - הייתי רוצה גם לחוש את נוכחותם בעולמי הגשמי. בינתיים לא יכולה להיות בטוחה באופן וודאי וללא שום ספק בשום דבר, למעט שמגוון האפשרויות הוא אינסופי.
&nbsp

Feanor75

New member
זה לא קשור לאגו

אין לי וודאות לגבי איך היקום פועל, יש לי את האמונות שחלקן חזקות ומבוססות וחלקן פחות.
אבל כשחלק גדול מהציבור מאמין בהבל גמור כמו תורת האבולוציה אני מרגיש שזה מחובתי לעשות לתיקון העיוות הזה. ויש לי זכות לעשות זאת בתור מי שבדק את הנושא לעומק ובעברו (ובתמימותו) גם האמין בתורת האבולוציה, רק כי זה מה שמלמדים בתרבות שלנו.
זה לא חכם לתת לתאוריה הזאת משקל כמו תורות מבוססות. זה כמו שאמלא כרטיס הגרלה, יש סיכוי שאזכה ויש סיכוי שלא. אז מישהו יטען שהסיכוי לזכות הוא 50 אחוז.
צריך לקחת בפרופורציות ולחשוב בהיגיון.
תורת האבולוציה עוסקת בדברים בלתי סבירים ולכן אין לה מקום במדע רציני ואמיתי.
&nbsp

pynokyo

New member
אמונה היא רק אמונה,אין לנו בני האדם כלים לדעת את מסתרי היקום

היגיון הוא אישי, סובייקטיבי.
יש אמת אישית, ויש אמת קוסמית, או אמת נצחית - אנחנו בני האדם מחזיקים באמת אישית ואולי מקצת מהאמת הקוסמית - בטח לא מהאמת הנצחית.
אם מישהו בוחר להאמין במשהו שבעיניך לא הגיוני - זה שלו, לא שלך.
יש רק מצבים שנחשבים למקובלים על הרוב - זה לא אומר שהרוב צודק או האמת שלו נכונה יותר מהאמת של המיעוט ולהיפך.
&nbsp

Feanor75

New member
נכון,

אבל כשאני רואה תיאוריה שהיא שקרית בעליל שגורמת להמונים לדיכאון ולסטייה מהדרך, זה מחובתי לנסות להסביר להם שמדובר באחיזת עיניים. אני לוקח את הסיכון שבסוף יתברר שטעיתי והטעיתי אנשים, במקרה הזה בערך אחד למיליון. סיכון גדול יותר הוא לעמוד מנגד באדישות ולתת להם להמשיך לשקוע בדיכאונות, בתרופות וטיפולים פסיכולוגיים שרק מגבירים אצלם את הנזק.
תורת האבולוציה גרמה נזק להמון אנשים, כאלה שהתעצלו לחשוב בעצמם ולחקור את הדברים, ונתנו לאחרים לעשות מניפולציות על תודעתם.

pynokyo

New member
גם התורה (התנ"ך) גרמה נזקים ודכאונות ומעשי זוועה להרבה אנשים

או לפחות הפרשנות שנותנים לה כל מיני אנשים היא זאת שגרמה לתופעות אישיות וחברתיות נוראיות.
מי קובע מה שקרי ומה לא?
&nbsp
האדם מתפתח במהלך הדורות - גם הדת צריכה להתפתח
האסון הוא שהדת נשארה תקועה במה שהיה נכון לפני 3000 שנים ולא מאפשרת התפתחות אמיתית לאנשים שחיים היום.
&nbsp
תורת האבולוציה היא תורת ההתפתחות, זה לא אומר ששלבי ההתפתחות של דארווין נכונים - אבל מבחינה עקרונית, אפשר לעשות התאמה לתורת ההתפתחות גם על פי התורה.
&nbsp
7 ימי הבריאה - גם אם לא מדובר בימים אלא בעידנים/תקופות - מדובר על התפתחות.
&nbsp
היקום וכל הקיים בו נמצא כל הזמן בתנועה ומי שמנסה לקבע מצב כלשהו, גורם לעצמו נזק - עדיף לזרום עם התנועה והשינוי.

רותי 11

New member
המדע החדש היום הולך לכיוונים אחרים

כמו תורת המיתרים או הפיזיקה הקוונטית
שהן מאוד תואמות את מה שהעולם הרוחני
טוען

pynokyo

New member
המדע לא מתעסק בענייני הרוח - התיאוריות מגיעות מעולם הרוח

אבל מתעסקות בעולם החומר בלבד.
&nbsp
להגיד שתורות ותיאוריות העסוקות בעולם החומר נותנות תשובות על העולם המופשט הרוחני זה עוד ניסיון להיאחז בכח בחשש או באי קבלת הזמניות האישית שלנו.
&nbsp
&nbsp

רותי 11

New member
המדע בהחלט מנסה להוכיח הרבה דברים

שעולים גם בעולם הרוח
והרבה מהתיאוריות והדברים
שמתגלים על ידי המדע הרוח
כבר דיבר עליהם וגילה אותם
הרבה לפני

pynokyo

New member
כל הרעיונות והתיאוריות מגיעות מעולם הרוח

רק שהמדע מתמקד בעולם החומר, המוחשי - ורק בדברים שניתן למדוד ולכמת.
עולם הרוח הוא מופשט ואינו מוחשי לכן הוא שייך לתחום האמונה ולא לתחום המדע.
&nbsp
כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה - או שהוא מאמין בו.
אבל את העובדות אי אפשר לשנות.
מדע לא מתעסק עם עניינים רוחניים.
המאמינים לעומת זאת מנסים לנכס ולייחס תיאוריות מדעיות לרוחניות או להסתמך על תיאוריות מדעיות כדי להוכיח דברים שאין להם שום קשר לעולם הרוחני/הבלתי מוחשי.
גם אני עושה את זה - מחפשת תשובות לרוחניות דרך תיאוריות מדעיות - אבל אין שם תשובה, חוץ מניצוצות של רעיונות והבזקים של אולי.
המדע לא מתיימר לתת תשובות מוחלטות או נחרצות אפילו לא על עולם החומר -
לא כל שכן על עולם הרוח.
&nbsp
המדע המעשי מסתמך על מדידה והוכחות - המדע התיאורטי מסתמך על הידוע בתוספת רעיונות חדשים ואפשרים כדי להבין את הלא ידוע בעולם הגשמי.
&nbsp
&nbsp

רותי 11

New member
תתחילי להיכנס יותר להבין את הפיסיקה הקוונטית

ותביני כמה שזה דומה
המדע והרוח

pynokyo

New member
כל הידע, הרעיונות, התיאוריות באים מהרובד הרוחני

האם זה אומר שתגלית או תיאוריה אחת מתחום החומר מוכיחה תיאוריה אחרת מתחום הנפש/נשמה... האם תורת הקוונטים מדבר על גלגול נשמות או מה זה נשמה ומה קורה לאדם לאחר מותו - לא ולא.
התשובות שלך מעידות על אמונתך החזקה - אבל לא מביאות שום הסבר שאפשר להתחבר אליו. ציטוט הפוסט שהבאתי לעיל, דווקא נותן איזשהם הסברים על איך מתנהל היקום על רבדיו השונים.
אנחנו תלויים בחמשת החושים שלנו - חווית המציאות שלנו היא פנימית - אנחנו קולטים רטטים ותדרים דומים לשלנו - על פי הפוסט, המציאות כולה היא אנרגיה של אור ברטטים ותדרים שונים - הכל מתרחש בו-זמנית, רק שהכלים שלנו מאפשרים לנו לקלוט רק מה שדומה לנו מבחינת תדרים ורטטים.
אצלך זה או שאני מאמינה למה שאת אומרת או שאני בהתנגדות - כל כך שטחי.
גם אם התיאוריה שבפוסט לעיל נכונה - זה לא אומר שהנשמה או מה שקורה איתה לאחר המוות היא כפי שאת חושבת/מדמיינת. הקיום הוא תמידי כל עוד הכוחות הפועלים על היקום מאפשרים זאת - באופן שהכוחות הפועלים מאפשרים זאת, ויש אינסוף אפשרויות.
התקשור הוא בהחלט כלי לקבל מידע מרובד/שדה הידע הקוסמי - אבל תמיד יהיה לוקה בחסר אם אדם לא למד והתעמק בתחום.
&nbsp
כשאני מקבלת תשובות שטחיות זה גורם לי להתנגדות - לא לרעיון אלא להסברים שטחיים עד לא קיימים.
&nbsp
&nbsp

pynokyo

New member
שכחתי להוסיף, שזה לא חוכמה להגיד שהזיכרון לא נמצא במוח

אלא להגיד איפה לדעתך הוא נמצא. ולא לשכוח שדעה היא רק דעה ותיאוריה היא רק תיאוריה.
בתגובה שלי למטה כתבתי השערות איפה נמצא הזיכרון/התודעה/המידע.
הייתי מצפה שכל מי שיש לו תיאוריה או ששמע תיאוריה לא יזרוק סתם מילים לאוויר אלא ינסה לבסס אותה ולתת אלטרנטיבות אפשריות חליפיות.
&nbsp
&nbsp

Feanor75

New member
התודעה, שכוללת גם את כל הזכרונות

נמצאת באני הגבוה של האדם, הנשמה. היא שוכנת במימדים עדינים ולא בחומר הדחוס אז אולי אין לנסות לחפש מיקום מסוים. אפילו תורת הקוונטים אומרת לנו שאטומים עשויים גם להתנהג כמו גל, חסרי מסה.
אני לא יודע איך כל זה זה עובד. בכל אופן גם במימדים הגבוהים האלה התודעה שומרת על האינדיבידואליות שלה, גם כשהיא חוזרת לאחדות עם היקום ועם הבורא.
שמעתי גם שהתודעה קולטת מחשבות שמשודרות ביקום, וזה לא נעשה באמצעות המוח אלא באיברים של הגוף האתרי. כמדומני בלוטת האצטרובל היא הביטוי הפיזי של איבר רוחני שהוא מעין אנטנה שקולטת ומשדרת מחשבות. ככל שהמחשבות של האדם בהירות ומסודרות יותר הן משודרות רחוק יותר וניתן לקלוט אותן, בניגוד לאדם ממוצע שמחשבותיו מבולבלות ולא מגיעות רחוק.

pynokyo

New member
מדובר בתיאוריות מעולם הפיסיקה ואמונות אישיות

אין שום וודאות בכלום - לכולנו יש משאלות לב ובהתאם להשקפת עולמנו ותפיסת המציאות שלנו, החינוך שלנו והאישיות שלנו - אנו בוחרים את האמונות שלנו.
בנצח - או במרחב הנצחי - יש אינסוף אפשרויות. הכל אפשרי.
אחת מיני אינסוף אפשרויות היא זאת שאתה מאמין בה.
זה לא אומר שמסתרי היקום והקיום מתנהלים כמו שאנחנו מאמינים.
אם כי, בהחלט נעים, מסקרן ומאתגר לחקור את התיאוריה שכתבת - ויש המאמינים בה.
רק אסור לשכוח שמדובר בתיאוריה ואמונה - אנחנו רק בורג בפאזל העצום.
אנחנו בשלבי התפתחות אנושית - מה אחר כך, מה לפני כן.... השערות, ספקולציות ותיאוריות נחמדות, מעניינות, מאתגרות ובעיקר ממלאות את הסיפוק האישי והסקרנות שלנו.
&nbsp

pynokyo

New member
נניח שזה נכון, אז כשאדם מת הכל נמחק יחד עם ה- DNA שלו

חוץ מזה, התשובות שלך נחרצות מדי - לא מבוססות ומדוקלמות.
DNA יש לו זיכרון אחד ויחיד - זיכרון התורשה.
חוויות החיים הנצברות - אולי נטמעות גם בגוף/בתאים זו הסיבה שאומרים גוף בריא בנפש בריאה, כלומר שחוויות חיים משפיעות גם על הגוף על חוסן ו/או על מחלות.
אבל הזיכרון של חוויות החיים, עלפי ד"ר נאדר בוטו - נצרב גם ובעיקר בשדה האלקרומגנטי.
&nbsp
דווקא התיאוריה הזאת של בוטו - יכולה להסביר טוב יותר את הזיכרון הגלגולי
&nbsp
זיכרון הגוף/התא/ DNA - אין לו המשכיות לאחר המוות - השדה האלקטרומגנטי או שדה תודעתי/שדה קוסמי - לכאורה נשמע בעל טווח זמן ארוך בהרבה.
&nbsp
והדגש בכל המקרים על "אולי" - יש וודאות אחת בחיים שלנו - נולדנו ונמות.
כל מה שנוגע לאמונות שלנו, אלה הן ספקולציות פסיכולגיות, נפשיות, משאלות לב ותובנה מודחקת על הזמניות שלנו כאן. סוג של אשליה. אף אחד לא יכול לדעת בוודאות באיזה יחול השינוי לאחר המוות - רק בטוח שיחול שינוי גופני ואין לדעת אם התודעה האישית תמשיך להתקיים ובאיזה אופן.
&nbsp

רותי 11

New member
שום דבר לא נמחק ולא נעלם לשום מקום

כל המידע של אותו גלגול ממשיך למקום שנקרא
נשמת האם ה קולקטיבית יש כאלה שקוראים
לזה בשם אחר.
את המידע שנמצא בד.נ.א הנשמה מקודדת
לפני שהיא יורדת לכאן אנחנו לא מגיעים דף חלק
לעולם הזה
והתשובות לא נחרצות כפי שציינתי כל הזמן אני
מעבירה את מה שאני יודעת ואם את בוחרת