בהשראת רותם גבריאל יצחק גרסיה...

ZeusMan

New member
בהשראת רותם גבריאל יצחק גרסיה...

אני חושב שזה הזמן המתאים לפתוח שירשור למילון רגאיי... כל המילים, המשפטים והמונחים מעולם הרגאיי שאנחנו כל כך אוהבים... למשל, מה זה NATTY, מי זה היילי סילאסיי, למה מתכוונים שואמרים IRIE ולמה לעזאזל יש למג'אמייקנים ראסטות... כל אחד שיכול לתרום, זה המקום !!! JAH BLESS 2 ALL...

ZeusMan

New member
אני אתחיל... ../images/Emo13.gif

מה קורה ? What's going on = Wattagwan מי הולך שם ? Who goes there = Ooo goes dere? תעזוב אותי ! Leave me alone = Lef mi nuh זה מקום מאוד יפה ! It's a very nice place = A wan irie likkle place היא החברה הכי טובה שלי ! She is my best friend = She a mi bess bess fren" אהלן, אני יכול לעזור לך במשהו ? Hello, can I help you with something? = Ello, mi can help yuh wid someting?

yaarasta

New member
אני גם אזרוק איזה כמה

יכול להיות שכבר אמרו חלק, אבל mi nah care!!! HaiLLa SeLLaSie = השילוש הקדוש באמהרית, כינויו של טפרי מקונן, הקיסר הראשון של אתיופיה Massive = חבורה Crew = כמו כרגיל קובצה או "חבר'ה PASSA PASSA = משהו סבבה, משהו שווה COOL RUNNINGS = שם של סרט.... סתאאם, הפירוש הוא "דרך צלחה" BWOY + GYAL = ילד, ילדה SEEN = מבין? רואה? קולט? סבבה? יש? KADAMAWI = שם נוסף להיילה סלאסי BREDJRIN, BREDA = אח, אחי, אחשלי BOMBOKLAT = כוסאמוק.... או משהו בסגנון, (סליחה על הגסות) בעיקרון אפשר פשוט לקחת מילים ולפאטווט אותם, יעני טוב, אתם יכולים להכנס למילון של התר irielion ושם ללמוד הרבה יותר, יש לי גם אחלה מילון בשביל מי שרוצה באחד מהאתרים של T.O.K צריך רק לחפש אותו... -יער

ZeusMan

New member
בנוסף...

חידות לגבי מילים/מונחים יתקבלו בברכה... למשל : מה פירוש המילים הבאות ? 1. chobble 2. tiday 3. cyar 4. nyam

SaBaGMaN

New member
אני אתחיל

natty dread- זה כינוי לבנאדם שמורד ראסטה שמורד בבילון.. irie-נעים או מגניב bradda-אח'שלי deya-כאן Jah-אלוהים או כינוי nuff-הרבה או מלא seen-מבין או הבנתי.. whappen-מה קורה diss-זילזול או חוסר כבוד Gwaan-לך לעזאזל yard-קינגסוטן ג'מייקה dem-הם ch'aaaa-זה ביטוי שמביע גועל משהו לא טוב.. fe real-עובדה או נכון.. kya-לדאוג rail up-התרגשות להתרגש.. inna-בפנים.. לאט לאט מיתעייפות לי האצבאות אז אני יפסיק.. זה ממש על קצה המזלג אני מאמין שהחבר'ה פה יוסיפו.. שבת שלום!

ZeusMan

New member
../images/Emo48.gif לחיים !!

אתה בחור מצחיק יא מושז... אז אולי תראה לנו דוגמאות לאנגלית שלך עם פירוש ? יכול להיות לא פחות מעניין...

Carcass

New member
בשמחה.

סתכל לשם - CU DEH סתכל על - CU PAN סתכל לכאן - CU YA אימפוטנט - DEAD HOOD הומו - MAMA'S MAN חייב - HAFFI פייי איזו הפתעה - KISS ME NECK לשוחח - LABA LABA עזוב זה שטויות - NUH NUTTIN

למה לג'אמייקנים יש ראסטות..

פורסט אוף אול, השם הוא דרדז, לוק דרדז
חחחח אממ ל"ראסטות", השיער, קוראים דרדלוקס או בקיצור-דרדז. "ראסטות", "ראסטה", זה כינוי לבנאדם שחי את הראסטאפארי :) לדוגמה: "ראסטההה! מתי עשית דרדז??". קפיש? :) אממ תראה, שמעתי כבר כמה הסברים.. אשפוך בפניך את מה שזכור לי כרגע :) ובכן, הסיבה שאני רואה הכי הגיונית היא הנדר מהתנ"ך שאומר לגדל שיער פרא, כמו שמשון, שראסטות למיניהם מאמינים שהיה הראסטה הראשון. לגדל שיער פרא = לא לגזור, לא לסרק. יש גם שיאמרו (רבים שיאמרו) שזה בכדי להדמות לאריה יהודה.. ידוע שיש דמיון בין רעמתו האצילית של האריה, לדרדז. אני מכריזה מראש - יש מצב לטעויות בהודעה, אבל ניחא :) NUFF LOVE & RESPECT! אנג'י/יעל

Dtiup

New member
כמו שאמרת..

dreadlocks נעשה ע"י צמיחת שיער.. ללא תער על השיער.. לכן זה נוצר להם...( קשרים) הם מאמינים בתנך לכן הם עושים זאת... כמו שלמשל יש להם זקן שפם וכו'.. וכמו שאמרת שוב.. לתת מראה דומה לרעמה של אריה.. אריה יהודה.. שבט יהודה שבו יש קשר לאתיופיה ע"י מלכת שבא והמלך שלמה. לא חושב שטעית רק סידרתי את דברייך יותר.. מה שכן אומרים גם שהחכמה היא בשיער.. וע"י הקשירה.. היא נשמרת .. אומרים גם שזה לדמות שורשים.. חיבור לאמא אדמה..

כבוד כבוד כבוד....

תודה רבה זאוס איש מעשה אתה.. ואלה יפה מאוד תמשיך להפיח רוח חיים,ואגב מאחר שאתה גר באורים(ואני מסתובב המון באזור שלך) אולי אתה יודע על איזו מסיבת רגאיי נחמדה באזור? אתה ידע צאלים רביבים וכו'..

ZeusMan

New member
למען האמת..

אתמול היתה מסיבת רגאיי ואיפלו תיקלטתי בה בהתחלה... חיממתי קצת את הקהל לטובת הדי ג'יי של הערב... לגבי ההמשך יש שבוע הבא איזו הופעה של להקת סקא, אותי אישית זה לא ממש מעניין פלוס חברה שלי חוזרת מהצבא, אז אני לא אהיה
... בכל אופן אני אנסה לעדכן אותך לגבי מסיבות בעתיד הקרוב... תנסה גם את הפאב בנחל עוז מנגנים שם לא מעט רגאיי...

כן בנחל עוז שמים בן זונה של רגאיי

אבל המקום רוב הזמן ריק זה יוצא שאתה שם יחד עם איזה 4 כלבים עוד איזה 4 חברה שכנראה חזרו מאפגניסן או משהוא בסגנון +2 בחורות בלחץ וכמות ענקית של תאילאנדים(שיודעים לעשות שמח)

טובא

New member
נחל עוז...

יש לי המום זכרונות מהמקום הזה...אף אחד מהם משום מה לא קשור לרגאיי

ZeusMan

New member
וואלה ?

דווקא כל יום שישי שאני שם כל הספות תפוסות ואני "נאלץ" לרקוד... לא יודע מתי אתה היית, אולי זה התרוקן מהפעם האחרונה שהייתי שם...

למעלה