בוסים ובוסיות- אשמח לתמיכה

M A student

New member
בוסים ובוסיות- אשמח לתמיכה

שלום לכולם ברצוני לשתף אותכם בסאגה ארוכה שעוברת עלי עם הבוסי במקום עבודתי אני עובדת במקום שדורש תקשורת מתמדת עם הבוסית ואנו משרתות אוכלסיה מסויימת (סטודנטים) העניין הוא שהבוסית שלי היא אישה לחוצה, חסרת ביטחון וללא כל כישורי תקשורת בין אישית לפיכך פעמים רבות קשה לי לתקשר איתה ולהסביר לה את עמדתי העניין הוא שהאותה אישה לעיתים מביעה כלפי מורת רוח וגסות רוח, פונה אלי בבוטות מול הסטודנטים אותם אנו משרתות,מכנה אותי "מותק"... וכו' כבר ביקשתי ממנה בעבר לא לעושת זאת (לגעור בי מול סטודנטים) הדבר לא עזר- היא פשוט טענה כי -אני - הביעה וכי -אני -רגישה מדי... בהמשך השיחה היא פשוט הסתובבה והלכה... מה אתם הייתם עושים במצב כזה? בו דורכים/רומסים אותכם למרות שאתם מנסים ומביעים התעניינות ונחמדות? אני אובדת עצות ולהתפטר...צריך את הכסף ולמצוא עבודה לא קל בימינו... תגובות?

אני

מציעה שתמצאי סחטואציה שבה המשרד רגוע, הבוסית רגועה, אז תפני אליה שוב ותבקשי ממנה לא לגעור עלייך בפני הסטודנטים. תבקשי שתעיר לך, אך שלא תגער בך. יחד עם זאת תבחני את עצמך, אולי את אכן רגישה מדי? אולי את לא כל כך אוהבת לקבל ביקורת? אני למשל רגישה ועם השנים למדתי גם לקבל ביקורת. יחד עם זאת חשוב הטון והנימה שבה נאמרים הדברים. יכל להיות שהיא מעירה לך בטון שנשמע גערה. אולי זה בעורכיה/אופיה ואין לה כוונה לפגוע, אלא היא רוצה לפתור דברים, וזו דרכה. תלמדי שאי אפשר לשנות אנשים אחרים, אנחנו צריכים להשתנות. תנסי ללמוד לא להיפגע ממנה אישית, עם הזמן יפחתו הגערות כי תעשי פחות טעויות.

M A student

New member
מי אוהב לקבל ביקורת?

ראשית תודה על תגובתך ועל הזמן שהשקעת במחשבה ובמילה בכדי להענות לי... העניין הוא שאכן קשה לי עם ביקורת ואני לומדת שיעורים מאלפים בעבודה בנושא זה אך לעיתים הביקורת של אותה בוסית משוללת כל צדק (לגעור בי שאני מעדיפה לחשב במחשבון ולא על דף למשל) זו גערה שאין בה ממש והיא נאמרת סתם ומתוך תסכול ולחץ שלה לכן ,אני מסכימה איתך שללמוד לקבל ביקורת זה דבר חשוב אך כמובן תלוי- איך היא נאמרת (אצלה לרוב בחוסר רגישות ובתוקפנות) בפני מי היא נאמרת (אחד על אחד או הוקעה בפני שאר העובדים) והאם תוכנה אכן מצריך ביקורת . הקיצר, לפעמים אין פיתרון של ממש לדברים, אבל יש בישתוף וב"שפיכת הדברים" בכתב משום ניחום כלשהו..:)

אני

בהחלט מסכימה איתך שחשוב מאוד איך נאמרת הביקורת. אם היא גוערת בך שהשתמשת במחשבון ולא בדף.תומרי לה שאת משתמשת בשניהם. ככה תעשי כפי שנח לך ותוסיפי גם את מה שהיא רוצה? מה דעתך? את מוזמנת לתת עוד דוגמאות אולי נוכל לעזור.

rochycu

New member
קבלת ביקורת

בד"כ קשה מאוד לקבל ביקורת, גם המילה עצמה מעבירה איזה רטט בגוף. עצעתי:- קודם כל להחליף את המילה ביקורת במילה הארה - וכך להתחיל לקבל את הערות בהארות, דהיינו כאשר טוענים כי שגיתי אני מקבלת את הדברים כהארה / למידה לפעם הבאה. אין אנו יכולים לשנות את האחר עלינו ללמוד לקבל את האחר - כן אני יודעת שזה קשה אבל ניתן ללמוד. וכפי שהציעו לך שבי עם הבוסית שלך בשקט ובנוחות ותסבירי לה שאין את אוהבת את צורת הדיבור וגישת ההארות שלה ליד הסטודנטים,(יכול להיות שעל ידם היא מקבלת ביטחון ולכן כך היא מאירה את דבריה?), אין אני מבטיחה לך שזה יעזור אך לפחות הוצאת את אשר מציק לך, ואת הפכי את המילה ואת האותיות לקלות יותר עבורך. מאחלת לך בהצלחה

RATTOL

New member
האם את סובלת מADHD ?

את לוקחת תרופות? לא שאני רוצה לחטט לך בארון התרופות,אבל אני הבנתי שחובה לעבור טיפול קוגניטיבי במקביל לשימוש בתרופות. כבר שנה אני בטיפול. מנסים ללמד אותי לשים גבולות למה שאני אומרת. אני מנסה במאמצים רבים לדבר אל אנשים בצורה שלא תרגיז אותם. קשה לי מאד. המטפלים שלי טוענים שאני חושבת הרבה יותר מהר מאדם נורמאלי.... לךכן אני מגיבה על דברים עוד לפני שהם נאמרים ושצורת המשפטים שאני מוציאה מפי יוצאת באופן לא נעים...... תארו לכם : בגיל 63 ללמוד להתנהג כמו בן אדם...! איך בכלל אפשר לשנות התנהגות קוגניטיבית בגילי? זו הסיבה שאני כל כך רגישה למה שקורה באתר הזה. יש לי אינטואיציה מפותחת ביותר וזה מה שעזר לי בחיים והאינטיליגנציה הגבוהה עזרה לי לשרוד במצבים מאד קשים בגלל..... הADHD. לשמחתי היום אני מבינה למה הכל היה קשה. אז אני באהבה וחום מלטפת את עצמי ...מפנקת את עצמי..... ובשום אופן לא מתעסקת במה אנשים חושבים עלי. אסור לחשוב עלזה בכלל. הרי כולם חושבים שאני לא בסדר !-----זה הרי נכון ואני ממש לא כמו אנשים "נורמאלים". תפסיקו לנסות להיות נורמאלים !!! הרי אתם לא. יש לנו בדר"כ יתרונות רבים וכישורים רבים שאין ל"נורמאלים" אש צריך לקחת את זה ולנצל ולהשתמש בזה בכל מצב !!!! אני מקווה שעזרתי קצת. בי

RATTOL

New member
סליחה

נכנסתי לאתר שלנו ולא שמתי לב שהועברתי אל האתר השני ששם את כתבת. בכל מקרה-תראי כמה מצבך קל לעומת אנשים כמונו שחיים עם הפרעה כל החיים.

restart2

New member
תקשורת ולקיחת אחריות

היי את צודקת ביקורת זה רע! ובקשות לשיפור - למידה התקדמות ומאפשר. נפגשת עם בוסית = בוסי. חשבי עליה בחמלה. יש לה קושי - היא מפרשת אותך ברגישות יתר. נסי להבין מה מניע אותה להתנהג כך? לדוגמא-הערות ליד סוטדנטים כדי להראות מי הבוס? או הקטנה שלך? ו... יקירתי - לעיתים אי תגובה מותירה את הדובר עם אמרתו. ולעיתים ה ר ג ע ה - מאפשרת לצד השני שינוי. כלומר היא כועסת/פונה בבוטות - אל תפרשי איך את נתפסת- אלא הרגיעי אותה, דברי אליה יותר בשקט עם קשר עין. התקרבי אליה, הגישי לה מים היי אמפתית למצבה וראי שינוי. לגביי אופן התקשורת שמשאיר אותך ללא מילים או ללא אפשרות הבעה- כתבי לה, או נסי באפשרות אחרת לשוחח - הכיני לה קפה בהפסקה.. נסי להכירה באופן שונה. אופן שבו את ניתחת אותה לא כתבת משהו חיובי. יש בה? מצאי אותו. בהצלחה אירית שעל

almama32

New member
ליבי איתך

עברתי משהו דומה בחברת תקשורת שעבדתי בה לפני מספר שנים כך כך שנאתי לקום בבוקר לעבודה שפשוט שנהייתי חולה מזה. ואז הבנתי שאני חייבת לעזוב ויהיה מה, זה לקחת עוד קצת זמן אבל לבסוף מצאתי עבודה אחרת זו גם העצה שלי אלייך, למרות שהמצב התעסקתי כיום הוא בכי רע את חייבת לבדוק אופציות אחרות קחי את זה כפרויקט, שבי על הלוחות, תשלחי קורות חיים ותקווי לטוב. אנשים בד"כ לא משתנים וההתנהגות המחפירה של הבוסית שלך כנראה תמשיך לפגוע בך לכן גם שיחה לא תעזור, אולי היא תרגיע מעט את המצב אבל הניחוש שלי הוא שתוך זמן קצר הכל יחזור לקדמותו. כך או כך שיהיה המון בהצלחה בהמשך

למעלה