בוקר טוב כל החוטאים הישנים

בוקר טוב כל החוטאים הישנים

אני מבינה שעדיין לא התעוררתם ואתם ממשיכים את שנת היופי שלכם, אני מאחלת לכולםםםםםםם יום טוב ומלא חטאים טובים

האישה בראי הדורות - על קצה המזלג

בהשראת הספר האישה בראי הדורות של ז'נבייב טאבואי הוצאת "מסדה" בע"מ * * * * * * מימי בראשית ועד תקופת האטום "כתבו" הנשים את ההיסטוריה,אחדות בעצם פעולותיהן ואחרות באמצעות חוזי נישואיהן,בהם הביאו כנדוניה ממלכות ופרובינציות ושינו בצורה זאת את מאזן הכוחות הבינלאומיים. אולם רבות מהן הנשים אשר "הכתיבו" את ההיסטוריה,הן בהשפעתן על המחזיקים בשלטון ועל המתיימרים לתפשו,והן באמצעות התנועות והמהפכות שנתחוללו ביוזמתן. אחדות מבין נשים אלה נהגו באכזריות ובמרמה בעת מילוי תפקידן ההיסטורי,אולם רב מז מספרן של אלה הרשאיות לזקוף לזכותן את גדולי הרעיונות החברתיים והאנושיים,נחלת העולם הנאור. ***************************** הפעם על מדאם פומפדור

תרומתה של מאדם פומפדור לחברה

קורות חייה של מאדם פומפדור זאן אנטואנט פואסין,האישה שהפכה למאדם פומפדור הייתה בת למשפחה בורגנית אמידה,כבר בגיל צעיר שמה לה למטרה להגיע לחצר המלוכה הצרפתית. היא הייתה אישה מושכת אינטלגנטית פקחית,רקדנית מעולה קיבלה השכלה בתחומים רבים ובכולם הייתה מושלמת- נגינה,מחול תיאטרון,ציור,רכיבה,גינון ועוד. היא הייתה אשתו של קבלן מיסים אמיד,כאשר לואי ה-15 פגש בה בשנת 1744,היא התחתנה בגיל 20 עם האדון דיאטיול,הייתה מוזמנת לסלונים של החברה הטובה בפריס,הייתה לה אישיות כריזמטיות וחוש הומור,תכונה נדירה בקרב הנשים בתקופה ההיא,האנשים שהכירו אותה מתארים אותה כמושלמת מבחינה חיצונית. היא נהגה להופיע ביער שליד וורסאי,שם היה המלך ה-15 יוצא לציד,פעם נסעה במרכבה תכלת והייתה לבושה תכלת,ופעם במרכבה בצבע תכלת והיא לבושה בוורוד,המלך התפתה בה,והחל להתעניין בה,והם נפגשו בנשף מסכות,הוא הביא אותה לארמונו. עם פטירתה של מנהלת משק הבית המוצהרת ב-1745 העלה המלך את מעמדה של זאן אונטואנט פוסאון וכך הייתה בתור מנהלת משק הבית "הרשמית", היא הייתה נבונה ובעלת תרבות, גאה ובזבזנית והיה ביכולתה לשמח את המלך המשועמם ,והעניק לה את התואר "המרקיזה דה פומפדור" המרקיזה נשארה בוורסאי עד סוף חייה,כ-20 שנה הייתה דמות מרכזית בחיים הפוליטיים של צרפת,היא השפיעה על המלך,ידעה לרכז מסביבה את אנשי הרוח והסופרים הטובים ביותר.בינהם וולטיר ואנציקלופדיסטים רבים,פרשה את חסותה על אומנים ועזרה בהוצאת ה"אנציקלופדיה" של דידרו. חינה של פומפדור בעיני המלך לא סר,כי השכילה לספק לפרקים את מאוויו ולסכל את מזימות יריביו בחצר,יש המגזימים בחשיבות התפקיד שמילאה פומפדור ב"מהפכה הדיפלומטית" של-.1756 התייצבות צרפת ואוסטריה מול אנגליה ופרוסיה,ברם, אין עוררין שהייתה לה יד במיונים של חצרנים,שרי צבא ומדינאים וביניהם שאוזל. מאדאם פומפדור שירתה את המלך במסירות רבה ובאופן כללי שמשה לו יועצת נאמנה בנושאים חברתיים,היא הקימה תיאטרון פרטי בארמון וורסאי,ונטלה בו חלק כשחקנית,היא גילתה עניין רב בבנייה ועיצוב פנים ובתחומים אלה נעזרה רבות בצייר פרנסואה בושה. בתחום הכלכלה היא רכזה בידיה את רוב המניות של "החברה למסחר עם הודו",ויזמה פתיחת מפעלים חדשים ,החשוב בינהם הוא מפעל הפורצלן בסבר-severs ,אחד המפורסמים בעולם גם היום. אחרי מות פומפדור ירשה מאדאם די ברי את מקומה.

הציירים שציירו את פומפדור:

פרנסואה בושה צייר צרפתי מגדולי אומני הרוקוקו מאדם פומפדור היא פטרוניתו של בושה לזמן רב, הוא צייר אותה הרבה,היא עודדה אותו להרחיב מגוון התחומים בהם עסק,

תרומתה של מאדם פומפדור לחברה הצרפתי

המרקיזה דה פומפדור נשארה בוורסאי עד סוף חייה,כ-20 שנה הייתה דמות מרכזית בחיים הפולטים של צרפת,היא השפיעה רבות על החלטותיו של המלך,ידעה לרכז סביבה את אנשי הרוח והסופרים הטובים ביותר,ביניהם מחברי האנציקלופדיה הצרפתית. היא הייתה מוזמנת לסלונים החברה הטובה בפריס. הודות לתמיכתה הנמרצת יצאה לאור יצירה חשובה זו,וזאת למרות ההתנגדות שעוררה בחוגים מדיניים שמרנים,הודות להמלצתה,קיבלו אומנים רבים הזמנות לבצע יצירות שניתן לראותן עד היום בארמונות האצולה הצרפתית. מאדם פומפדור,אשת החברה היפהפייה והשנונה ידעה להפיח רוח-עליצות בביתה ובמפגשים החברתיים,הבורגנית השאפתנית שהצליחה לזכות בתואר המרקיזה פומפדור,אישה אנינת טעם.

emmy5

New member
חוטאת, אני יכולה להתיק את השמלה?

יש לי חתונה שבוע הבא ,,, יופי אולי אני אקח ממנה את השמלה

שרה16

New member
צהריים טובים../images/Emo68.gif

פירוש מושגים של נשים : "טוב" זו המילה בה נשים משתמשות בשעת ויכוח, כאשר הן יודעות שהן צודקות אבל כבר נמאס להן לשמוע אותך מתווכח איתן. זה סימן בשבילך לסתום את הפה. (אף-פעם אל תענה "טוב" לשאלה "איך אני נראית?" – תשובה כזו תגרור אחריה ויכוח). "חמש דקות" הכוונה היא לחצי שעה. זה שווה-ערך לחמש הדקות שנשארו למשחק הכדורגל שלך, לפני שאתה מוריד את הזבל, אז נשים חושבות שזהו יחס הוגן. "כלום" "כלום פירושו משהו ואתה צריך להיזהר כאילו אתה הולך על ביצים. "כלום" זהו תיאור של אישה שרוצה להפוך אותך, להפשיט לך את העור ולשפוך לך את המעיים החוצה. "כלום" מסמן בדרך-כלל תחילתו של ויכוח שאורך "חמש דקות" ומסתיים ב"טוב". "נראה אותך" (מלווה בהרמת גבות) זה לא מתן רשות; זה איום! אם תפרש את זה בטעות כמתן רשות, התוצאה תהיה שהיא תתעצבן על "כלום", תתווכחו "חמש דקות" ובסוף יהיה "טוב". "נראה אותך" (ללא הרמת גבות) גם זה לא מתן רשות. הפרוש הוא "אני נכנעת" או "תעשה מה שאתה רוצה, לי לא אכפת". אחרי כמה דקות היא תגיד "נראה אותך" בגבות מורמות, מיד אחר-כך "כלום" מלווה ב"טוב" והיא תחזור לדבר איתך שוב אחרי "חמש דקות", כשהיא תירגע. אנחה רמה זו אינה מילה, אבל לעיתים קרובות היא משמשת כביטוי מילולי. לרוב אינה מובנת על-ידי גברים. אנחה כזו אומרת שהיא חושבת אותך לאידיוט גמור ולא ברור למה היא מבזבזת את הזמן בלהתווכח איתך על "כלום". אנחה רפה שוב, זו אינה מילה אבל זהו ביטוי. זהו אחד הדברים המעטים שגברים באמת מבינים. הפירוש הוא שהיא לקחה הפסקה קלה מהויכוח. ההימור הכי טוב שלך באותו רגע הוא להפסיק לנשום ולא לזוז, בתקווה שההפסקה הזו תמשך כמה שיותר. "הו" המילה הזו – מלווה במשפט כלשהו – היא סימן לצרות. לדוגמה: "הו, תן לי את זה" או "הו, דיברתי איתו על מה עשית אתמול בלילה". אם היא אומרת "הו" בתחילת המשפט, אל תלך אלא תרוץ ליציאה הקרובה. היא תאמר לך שמצבה "טוב" אחרי שהיא תסיים לזרוק את הבגדים שלך מבעד לחלון, אבל אל תצפה שהיא תדבר אתך לפחות ביומיים הקרובים. "זה בסדר" אחד הביטויים המסוכנים ביותר שאישה מסוגלת לומר לגבר. "זה בסדר" פירושו שהיא רוצה לחשוב טוב מאוד לפני שהיא מחליטה מה העונש שמגיע לך על לא-חשוב-מה שעשית. "זה בסדר" בא בצמוד ל"טוב" ובסמיכות להרמת גבות "נראה אותך". ברגע שהיא סיימה לחשוב, פירושו של דבר שאתה בצרות גדולות. "כן, בבקשה" זה לא ביטוי, זו הצעה. היא מאפשרת לך לתת תירוץ למה שעשית. במילים אחרות, לסבך את עצמך עוד יותר ממה שכבר היית מסובך. אם הצלחת להתמודד עם זה נכון, אתה לא אמור לשמוע "זה בסדר". "תודה" היא מודה לך. אל תתעלף ואל תחפש משמעות נסתרת. פשוט ענה ב"אין בעד מה". "תודה רבה" "תודה רבה" שונה בצורה דרמטית מ"תודה". אישה תאמר "תודה רבה" כאשר באמת עלית לה על העצבים. בדרך-כלל זה ילווה ב"אנחה רמה", דהיינו שפגעת בה בצורה חמורה. אחרי "אנחה רמה" אל תעיז לשאול אותה מה לא בסדר, כי היא תענה לך "כלום".

pazi66

New member
שלום לכם, רציתי להכנס לפורום אך

הפורום הפך לפורום פמיניסטי"...השם החדש המתאים "על קצה האישה" מדברים רק על עיניני נשים.....ברחתי כל עוד נפשי בי

שרה16

New member
אז לכבודך כמה עיניני גברים../images/Emo150.gif

1.צייד ותיק ומנוסה מחליט שהוא רוצה להכניס קצת פלפל לציד שלו ויוצא לצוד דב, כשהוא משתמש ברובה בעל קליבר קטן ביותר. הוא רואה דב ביער, מכוון, יורה - והדב נעלם. הצייד מגיע למקום שבו ראה את הדב, ולא מוצא כלום. פתאום הוא מרגיש טפיחה על השכם. הוא מסתובב ורואה מולו גריזלי ענק, בגובה שניים וחצי מטר. הגריזלי אומר לו: "אתה ממש חוצפן. באמת חשבת שתוכל להרוג אותי עם רובה הקפצונים הזה? אני נותן לך כרגע שתי אפשרויות: או שאני טורף אותך כרגע, או שאתה מוריד את המכנסיים ומקבל את זה כמו גבר. מה אתה בוחר?". הצייד בוחר לחיות, מוריד את מכנסיו והדב עושה את מה שעושה. הצייד הולך חזרה למכוניתו ומתחיל להתעצבן. כשהוא מגיע למכונית הדם כבר עולה לו לראש. הוא לוקח את רובה הציד הרגיל שלו וחוזר ליער, במטרה להרוג את הדב. הוא רואה אותו בקרחת יער, מכוון, יורה - והדב נעלם. הצייד מגיע לקרחת היער, ושוב לא מוצא כלום. שוב הוא מרגיש טפיחה על השכם. "אתה מתחיל להרגיז אותי באמת", הגריזלי אומר לו, "הפעם, או שאני קורע אותך לגזרים, או שאתה מוריד את המכנסים, והפעם אני והחברים שלי באים עליך". לציד אין ברירה, הוא מוריד את המכנסיים... כשהוא חוזר לרכב שלו, הוא כבר מטורף מזעם. הוא לוקח את רובה הפילים, חוזר ליער, רואה את הדב, יורה. הדב נופל. הצייד מגיע למקום נפילת הדב - ושוב הדב איננו. שוב הוא מרגיש טפיחה על הכתף. "תגיד את האמת", אומר לו הדב, "אתה לא פה באמת בשביל לצוד, נכון?". 2.גבר עם תוכי גר בקומה חמישית. התוכי התחיל בלילה לצעוק "אני רוצה אישה, אני רוצה אישה". הגבר שלא ידע לאן לפנות עמד בחלון ופתאום ראה גברת עם תוכי עולה לבניין. ירד מהר במדרגות שהתוכי יושב לו על כתף ימין. פגש את הגברת כשהיא כבר בתוך ביתה ושאלה אותה את מין התוכי. כשענתה שזו תוכיה ביקש לזווג בינהם. היא דרשה 500 דולר והוא נורא התעצבן. את כל הוויכוח הכספי ניהלו ליד התוכי. לאחר מכן בלית ברירה החליט שהוא לוקח את התוכיה תמורת ה500 דולר. לקח את זוג התוכים שם אותם בכלוב עשה להם חדר שאנטי, מוזיקה מרגיעה ריחות נעימים מנירות ריחניים פרגוד אדום לכלוב סגר את הדלת והלך לישון. בשעה 12 בלילה הוא שומע צווחות. אה, הוא , יא , הא , רה רה מי אה אה אחחחחח. הוא נכנס לחדר מרים הפרגוד ומוצא התוכי שם רגלו על רגל התוכיה ככה חזק. ועם יד ימין מורט לה נוצות ואומר לה "י`בת זונה ב500 דולר את תשכבי איתי עירומה".

bimbo.

New member
אוף, ברוך שלא עשאני גבר../images/Emo8.gif

הייתי משתגעת מלנסות להבין את הנשים. ככה אני פטורה ויכולה לשגע את הגברים

למעלה