בוקר טוב לכולם

בוקר טוב לכולם

הלילה קבלתי מחברת פורום תמונות שצילמה בביקורה באושוויץ. פתחתי גלריה חדשה בשם "אושוויץ להיום". כל אחד שביקר שם וצילם מוזמן להכניס תמונות לגלריה זאת. במשך הזמן אני אבנה גלריות לפי מיקומים ודרישה. נבנה עוד רעיון או גלריה ששמו "אז והיום" לדוגמא: בנסעתי לפולין בשנת 96 נסעתי לעיר הורי "בנדין", צילמתי בכל הכיוונים בסביבת הרחובות בית אבי. כמובן בית אבי כבר לא היה קיים, (ידעתי מראש). ראו תמונה מצורפת, המונית עומדת בצד, באופק נראית כנסיה. כשחזרתי לארץ מייד נסעתי למועדון האירגון בת"א והראתי את התמונות לניצולי שואה עצמם להתיעצויות. פתאום אחד הניצולים יצחק טורנר ניגש אלי בהתרגשות ואומר לי אתה חייב לתת לי עותק, על קיר זה של הבניין (השמאלי), היה נקרא קיר המוות הגרמנים ימ"ש היו מוציאים להורג ביריה יהודים, פתאום מרים את השרוול ומראה לי את הפציעה מכדור. הגרמנים חשבו שהוא מת. לאחר מכן פינו את היהודים לכנסיה ממול וניצל. כמובן הכנתי לו עותק של התמונה. ההמשך בדף הבא....

לאחר כמה ימים

נסעתי לארכיון התמונות ביד ושם ירושלים. ביקשתי תמונות של אותה עיר בנדין, עברתי תמונה תמונה ורכשתי עותקים שעניינו אותי. פתאום מצאתי תמונה על פינוי היהודים מבנדין בתחילת המלחמה. תראו שברקע עומדת אותה כנסיה ואותם בתים שחלק מבתים היום לא קיימים. יש לי הרבה דוגמאות של "אז והיום" על ידי שילוב תמונות חיתוך וגזירת חלקים והגדלה יש אפשרות למצוא הרבה אינפורמציה שלא חשבנו עד עתה. כמובן כל תמונה יש לאמת. ככה כולנו נגלה חומר על אזור משפחתנו. בברכה

למעלה