בוקר טוב לכולן,היום השכמתי קוםם

בוקר טוב לכולן,היום השכמתי קוםם

למי שצפתה בכתבה אתמול בנוגע לגננת הייתי מציעה לעשות גם אבחון קרימינולוגי,,, מי חשב על מצלמות לפני 20 שנה ויותר...??? ומה זה אומר,,,שזה קרה תמיד רק כשאנשים לא דברו,באמת,תחשבו,,בגלל שעכשיו יש מודעות גבוהה אז יש מצלמות,,יש תוכניות שסוקרות/בודקות,אני יודעת שתגידו לי שכל מקרה לגופו וברור שלא בכל גן זה קיים וכאלה,אבל זה מרתיע נורא,החוסר וודאות ומאחר ואני בן אדם שחייב להיות בשליטה ובוודאות כל הזמן---יש לי בעיה,מודה. בכל אופן,,,יום טוב לכולן למי שבעבודה(כייף לכן) ולמי שכמוני שעדיין מחפשת(דפנוש)תהני גם לך סוף שבוע נפלא

dafgol

New member
בוקר טוב

לא ראיתי במכוון את הכתבה אתמול, יותר מידי בשבילי, הספיקו לי הקדימונים, הפרומו במהדורת החדשות וגם כתבות קודמות. חוץ מזה שאני מכורה ל"הישרדות" ולא מפסידה אף פרק. הבוקר התחיל לי לא טוב, על רגל שמאל, אני קצת לא מפוקסת וצריכה לעשות הרבה חושבים ...סלחו לי שלא משתפת כרגע אפחד,זה סוג הדברים שבן אדם צריך להתבשל עם עצמו....מכירים את זה שיום מתחיל באופסייד גמור, וכבר רוצים שיגמר כבר... מאחלת לכולם יום נפלא.
דפנה

../images/Emo25.gifבשביל מה אני פה..??

מכירה את התחושה שרוצים להתבשל עם עצמך/והדברים לבד, את כבר יודעת שאת יכולה לשתף ואני מניחה שבאופן טבעי אתה חולק עם אנשים קרובים יותר, אני מקווה שיומך יהיה טוב,ויסתדר,,, גם אני עוברת ימים לא קלים אבל מתכוונת להמשיך למעלה ולהגיע לפתרונות. יום נפלא וחמים,,,

בוקר אור!

גם אני לא ראיתי, אבל מסיבה טובה וחשובה. הייתי בחוג ארובי והיה תאנוג אמיתי! זה באמת נורא מה שקורה וצריך להיות עם יחד על הדופק תמיד. דפנה מאחלת לך שהרגשה שלך תשתנה במהרה, שתעשי חושבים נכונים וזה יגרום לך להרגיש טוב עם עצמך ובכלל. תמיד יש יום כאלה וצריך לדעת לצאת מהם מחוזקים יותר ולנסות לראות מה טוב אצלנו ולהגיד שהכל טוב וכך יהיה. בדיוק אתמול קראתי על זה באיזה ספר פסיכולוגי. שמה שאומרים לעצמנו ככה זה יהיה במשך היום. אבל בכל זאת אם יש משהו שניתן לעזור לך אם זה שיחה או כל דבר אחר את יודעת איפה למצוא אותי.

rby74

New member
אני ראיתי את הכתבה ובטוחה אני

שגם הבת שלי במעון עברה חוויה דומה.. לא הפסקתי להזיל דמעות... היא לא אהבה את המטפלת לא רצתה ללכת לגן רזתה הייתה לי שנה מאוד קשה איתה.. והמבטים אוי המבטים כל כך דומים פתיחת העיניים ביום ההולדת על הילדים ממש דומה...שזה מפחיד הדבר הכי מגוחך שכל הורי הגן או מרביתם הרגישו כך ושתקו מה זה גן עם מוניטין.... טוב חבל ללכלך... אם היו מצלמות חבל.....

ע ו מ ר 4

New member
כשחושדיםםםםםםםםםםם

לא שותקים. ראית כמה מכות מקבלים שם הילדים? בעטו אותם החוצה כי"לא עמדו בקצב שרצתה שיצאו לחצר". משכו להם בשערות. נדחפו אל הקיר. הושלכו. אויימו במבט מיפלצתי. ואיפה אותה גננת או מנהלת המעון..המקום הנחמד הזה שסיפרה שכמה טוב ויש רק 13 ילדים.וזה אידאלי?! לא מאמינה שהיא לראתה ולא שמעה. הרי הילדים שם בוכים ללא הרף...בחוץ. וזו הנחמדת אוכלת חטיפים ומפליקה. ראוי שגם האחראית תיחקר. היא לא פחות אשמה. לטעמי.שותפה לפשע. מה שמחיל להסתמן כדברים נכונים זה הפרסום של הפנים.......של הציעללת. עד היו די ניסו להסוות. לאחת שכזו מגיע לשבת מאחורי סורג ובריח כפושעת לכל דבר. כשאת כותבת שחבל ללכלך....זו לא הדרך. איספי את ההורים ודברו על זה. אין שום סיבה בעולם שילדים אחרים יסבלו כמו שאת חושבת שאולי ילדתך סבלה.

מסכימה עם מילה שכתבת כאן,אייך ייתכן שמנהלת

המעון שצולמה גם היא שלא ראתהולא שמעה..??? בדיוק חשבתי לעצמי באותו מעמד כשצפיתי שגם המנהלת אשמה,היא למעשה אחראית עליה וצריכה לדעת ולהיות קשובה,מעבר לכך שהדלת הייתה נעולה "כביכול" שהם שוטפים,,תמוהה,,, אני לא יודעת אם קיים מעון שבו המנהלת יודעת ולא מדווחת ו/או מטפלות שיודעות ומעלימות.... הרי הם ממש חסרי ישע ולפחות עד שהם יודעים לדבר וגם אחר כך הם פוחדים,,,, אני מקווה שהנושא הזה יהיה עכשיו תחת פיקוח יותר נוקשה של לקבל מטפלת לעבודה ואני הייתי כן אוספת את ההורים ומדברת איתם/אני לבטח הייתי עושה את זה בלי חשש אפילו, ולו בכדי להציל ילדים אחרים, אילנה

לולי72

New member
מסכימה לחלוטין עם עומר

וזה מה שאמרתי אתמול לבעלי כשראינו והזדעזענו, כולם שם ידעו ופשוט שתקו, היה להם נוח לשתוק, אני הייתי מפטרת עם כל הכאב שבפרנסה את כל המטפלות ומביאה מטפלות חדשות ואני אפילו חושבת שמדינת ישראל צריכה להתקין בכל הגנים ובכל המעונות גם הפרטיים מצלמות, שיהיה חוק שחובה על כל משפחתון גם אם הוא בבית וגם אם הוא תחת אחריות של מינהל החינוך להתקין מצלמה בגן.

S r 35

New member
רוצה להציג גישה קצת שונה

אני לא חושבת שמצלמות יפתרו את הבעיה. לא הייתי רוצה שבגן של הבן שלי יהיו מצלמות, בדיוק כמו שלא הייתי רוצה שבמקום העבודה שלי תהיה מצלמה ועשרות זוגות עיניים יצפו בי כמעט בכל דקה משעות היום ויבקרו את עבודתי. אני לא חושבת שזה הוגן. לא הייתי רוצה גם שעשרות זוגות עיניים יבלשו בבנים שלי ובחבריהם בגן - זו חדירה לפרטיות בעיני. אני לא מאמינה שגננות וצוותים בגן יוכלו לעבוד בשקט וברוגע ולעשות את מלאכתם באופן נכון וטבעי עם הידיעה שצופים בהם (תחשבו איך אתם הייתם מרגישים במצב כזה). תופעת הלוואי של המצלמות תהיה ביקורת של הורים על כל דבר קטן של הגננת שלא יראה להם (וכולנו, שיש לנו ילדים בגנים, יודעים היטב שבכל גן יש הורים כאלה - מסוג המקטר המצוי שיש להם להגיד משהו על כל דבר בצדק או שלא בצדק) ועבודת הגננות תיפגע. זה יתחיל בגנים, ימשיך אל בתי-הספר (כי צריך לוודא שגם המורה לא עושה שטויות) וימשיך לאן...? לכך שבכל מקום עבודה תותקן מצלמה? ואולי בעצם גם בכל בית - הרי יש גם הורים שמתעללים בילדים... לאן כל זה יוביל: לתרבות של "אח גדול צופה בכל"? לחברה חשדנית, עצבנית ולא נותנת אמון? ... איזה מסר אנחנו מעבירים לילדים הקטנים שלנו עם כל האטרף הזה של המצלמות? לא הייתי רוצה לחיות בחברה כזו. לא הייתי מאחלת לילדי לחיות בחברה כזו. זו חברה מפחידה בעיני. צריך לזכור שמרבית הגנים הם לא כאלה. מרבית הגננות לא כאלה ויש ביניהן רבות וטובות שעושות עבודת קודש. נכון - יש יוצאים מין הכלל. נכון כל מקרה כזה הוא איום. ונורא. ומחריד. אבל מצלמות הן הפיתרון? ... לא בעיני. מה כן? ... להיות עם יד על הדופק. תמיד! לעשות ביקורות פתע מדי פעם בגן. לעקוב אחרי הילד ותגובותיו, אחרי הילדים בגן בכלל ויחסם לגננות: אני, לדוגמא, יכולה להעיד כשהלכתי לבחור גנים לילדי הסתכלתי קודם כל על הילדים - כי הם לא משקרים: הסתכלתי על הפרצופים שלהם, האם הם מחייכים, האם הם נינוחים, האם הם מרגישים בטוח ליד הגננת. ילדים שמחבקים גננת מיוזמתם (כמו שהיה בפעוטון שבחרתי בשביל ניר, בזמנו) לא יעשו הצגות, כנראה שהגננת טובה (היא אכן הייתה כזו), להיות בקשר הדוק עם הצוות, לקבל פידבקים מהורים אחרים בגן.... לא להסתמך על מצלמות ולהגיד שהן הפתרון. זו דעתי.

לולי72

New member
אבל אני שואלת

איך אפשר לעשות ביקור פתע בגן? השער הרי נעול ומהחלונות אי אפשר לשמוע מה קורה בגן.

ע ו מ ר 4

New member
רגע לפני שבת../images/Emo140.gif

גם אני לא רואה ענין בלשים מצלמות..... הגן צריך להתנהל כמו שמיתנהל...וגם לגננת או לסייעת מותר לנזוף לעיתים.להעיר הערה בונה...מתקנת....או אם צריך להושיב ילד לרגע לחשיבה על מה ש"עשה". אבל....אם תהיינה מצלמות...אנשי הצוות כבר לא יוכלו להיות אמיתיות...כי כל מילה שלהן תהיה...תהווה מקור לא מוצלח לעיתים. ילדים של משפחה זו או אחרת יהיו חשופים לכולם...ולא כל ילדינו"מוצלחים" באותה מידה. מצלמה בגן לא תאפשר טבעיות. יד על הדופק זה הכי חשוב.ומותר להורים לבקר במהלך היום בגן.!!! דרך אגב גם בבית הספר היסודי ,לפחות. אסור לנו לפחד ולהרגיש שילדינו מאויימים ולא להגיד מאומה רק מהסיבה שאולי זו תתנהג לא ראוי אם נתלונן. משפחה שמכניסה את הילד למערכת חינוכית ..ויוצאת ליום עבודה ארוך ,צריכה להרגיש בטחון שלילד טוב במקום שנמצא. שיש גננת ומטפלות שמחייכות...תומכות...עוזרות.. מן אמא שנייה....
ושתהיה לכם השבת טובה ורגועה אל כולנו.

למעלה