בוקר טוב, מזל טוב, ושאלה אחת

מצב
הנושא נעול.

רק לרקע - פוטרתי שלשום מעבודתי. אני בחדש השני להריון, אבל לפי בירורים שערכתי מכיוון שסיבת הפיטורין היא ביטול פרוייקט ואינם על רקע אישי כלל, רוב הסיכויים הם שהם יאושרו גם אם אני אפנה בבקשה לבטלם. מסיבה זאת החלטתי לוותר על התנגדות לפיטורין על בסיס הריון. השאלות שמטרידות אותי כרגע נוגעות לרכב החברה בו אני נוהגת: במסגרת עבודתי בחברה נהגתי ברכב חברה (ליסינג) שלא שימש לצורך עבודה. מאחר ומופיע בחוזה ההעסקה שלי סעיף המחייב חודש הודעה מראש על פיטורין, האם באותו החודש המעסיק חייב להשאיר ברשותי את הרכב? כרגע קיבלתי הודעה שמתחילת אוגוסט מופסקת עבודתי, ושהם ישלמו לי גם את משכורת חדש אוגוסט כקנס (אני לא אגיע לעבודה). האם במקרה כזה יש באפשרותם לחייב אותי להחזיר את הרכב מיד? תודה ושוב מזל טוב על הפורום השימושי (באתם לי בדיוק בזמן
)

שלום יעל ותודה על הברכות

רק לרקע - פוטרתי שלשום מעבודתי. אני בחדש השני להריון, אבל לפי בירורים שערכתי מכיוון שסיבת הפיטורין היא ביטול פרוייקט ואינם על רקע אישי כלל, רוב הסיכויים הם שהם יאושרו גם אם אני אפנה בבקשה לבטלם. מסיבה זאת החלטתי לוותר על התנגדות לפיטורין על בסיס הריון. השאלות שמטרידות אותי כרגע נוגעות לרכב החברה בו אני נוהגת: במסגרת עבודתי בחברה נהגתי ברכב חברה (ליסינג) שלא שימש לצורך עבודה. מאחר ומופיע בחוזה ההעסקה שלי סעיף המחייב חודש הודעה מראש על פיטורין, האם באותו החודש המעסיק חייב להשאיר ברשותי את הרכב? כרגע קיבלתי הודעה שמתחילת אוגוסט מופסקת עבודתי, ושהם ישלמו לי גם את משכורת חדש אוגוסט כקנס (אני לא אגיע לעבודה). האם במקרה כזה יש באפשרותם לחייב אותי להחזיר את הרכב מיד? תודה ושוב מזל טוב על הפורום השימושי (באתם לי בדיוק בזמן
)
שלום יעל ותודה על הברכות
לעניין ההריון והפיטורים: אין לפטר עובדת הרה שעבדה שישה חודשים לפחות אצל אותו מעביד או באותו מקום עבודה, אלא באישור המפקחת על עבודת נשים במשרד העבודה. עובדת שעבדה פחות מששה חודשים ותוכיח כי פיטוריה קשורים להריון, תוכל להגיש תביעת פיצויים בגין אפליה. כלומר אם תוכיחי כי מעבידך ידע על ההריון וכי הפיטורים נובעים מסיבה זו תוכלי לתבוע בגין אפליה. שימי לב לקישורים שהוספתי תחת קטגורית - האישה העובדת. לעניין הרכב: ההלכה קובעת כי הרכב הינו הטבה הניתנת לעובד במסגרת עבודתו ומכיוון שלמעסיק זכות לוותר על שירותיך כעובדת במהלך ההודעה המוקדמת (אם אני מבינה נכון חודש אוגוסט נחשב כחלק מההודעה המוקדמת), הרי הוא רשאי גם לשלול ממך את ההטבות שאינן כספיות שניתנו לך. שורה תחתונה: הוא רשאי לדרוש את החזרת הרכב. בהצלחה בהריון.

מצב
הנושא נעול.
למעלה