בוקר טוב, נתחיל קצת בקיטורים ואח"כ פנינים

frige

New member
בוקר טוב, נתחיל קצת בקיטורים ואח"כ פנינים

אז היום חזרו חמי וחמותי מטיול של שבוע בחו"ל. אוף, איזה באסה. דווקא היה שבוע שקט ורגוע. באמת, איך שאני שלווה ורגועה כשהם לא כאן, פעם שעברה שאמא שלו היתה נסעה לצרפת לשבועיים באותו הזמן נכנסתי להריון, הייתי רגועה לחלוטיןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן. אלי אומר שאני לגמרי אחרת בזמן הזה וזה נכון. אבל מה, גם כשהם שם זה לא מספיק בשביל להפסיק לשגע אותנו. אז נתחיל, כל הריון אמא של אלי מתחילתו (ולפני ההריון הזה זה התחיל בטיפולי הפוריות עם הראל, אלעד ואיתי) נותנת לי הוראות מפורשות שלא לספר לאף אחד על הריון, אבל לאף אחד, בלי יוצא מן הכלל, וכל הריון היא שואלת אותי כל הזמן אם סיפרתי ולמי. עכשיו, הספרית שלה היא גם הספרית של אמא שלי וגם שלי. עוד בחודש רביעי היא הזהירה אותי שאם אני הולכת אליה, לא לספר שאני בהריון (כאילו לא היו רואים). טוב, אז בפעם הראשונה ההריון הזה הלכתי לספרית לפני כ... 3.5 שבועות, אמצע חודש חמישי. באותו יום נפלתי ונקעתי את הקרסול. אמא שלו כמובן חשבה שזה לא רציני, לא דאגה לתת לנו אוכל ליום שישי בערב ונאלצנו להזמין קייטרינג. בשבת בבוקר כל מה ששאלה זה אם אלי הלך לבית כנסת ואלי חטף עליה קריזה, איך אפשר ללכת במצב שלי. טוב, בשבת בערב הם החליטו לבוא לבקר, ראתה אותי הגברת שוכבת במיטתי עם הרגל למעלה חבושה וראתה שאני סובלת אז היא אומרת: "מה, זה רציני כל כך, לא ידעתי". אלי ענה לה: "לא, אמא, 3 ימים אנחנו צוחקים עלייך". ואז הגיע שאלת השאלות: "שרית, כשהיית אצל הספרית, סיפרת לה שאת בהריון" אני: "כן" והיא: "סיפרת או שהיא שאלה", עניתי: "היא לא שאלה, אני סיפרתי ביוזמתי" והיא: "ואת רוצה להגיד לי שהיא לא שמה לב?" כבר התעצבנתי ועניתי לה: "רוזט, תקשיבי, לא מעניין אותי השטויות האלה, אני אמרתי לך שאני אספר למי שאני רוצה מה שאני רוצה". לפנ י כמה ימים אמא שלי הולכת לספרית והספרית עם עיניים אדומות כמעט בוכה שואלת את אמא שלי בבהלה: "מה קרה לבת שלך? מה שמעתי שהיא נפלה? רוזט באה אליי בעצבים ואמרה לי ששרית נפלה איך שהיא יצאה מהבית שלי ושאני עשיתי לה מזל רע ועין רעה, למה היא אומרת לי את זה, אני אישה טובה, שרית בחורה טובה, מה היא רוצה ממני?" אמא שלי סיפרה לי את זה ואני התעצבנתי. לא מספיק היא משגעת אותי, מרב חוצפתה היא הולכת וצועקת על אנשים אחרים עם השטויות שלה, גם אם היא חושבת את זה שתסתום את הפה ותאכל את עצמה בשקט, מה היא הולכת ומטיפה מוסר לאנשים אחרים, זו אישה חסרת טקט בעליל. כמה שאני סבלתי ממנה ומהדיבורים שלה, אז עוד להגיד על אחרים שהם עושים עין רעה. יומיים לפני שהייתי צריכה לקבל תשובות על הפרייה (לפני אלעד ואיתי) כשאלי ישב לשחק עם הראל ברכבת על הריצפה בערב שישי היא אמרה לו: "אלי תקום מהריצפה, לא יושבים על הריצפה ביום שישי, יקרה משהו רע לך או למשפחה שלך" זה כן מותר לאמר? כולה הבן אדם שיחק עם הבן שלו בן השנה וחצי על הריצפה למה שיקרה משהו רע ("שחור" לפי מה שהיא אמרה), מיותר לציין שאחרי המריבה שלנו והצעקות שהיו בבית באותו היום, יומיים לאחר מכן כבר לא היה טעם לחכות לתשובה, הוסת לא איחרה להגיע. שלא לדבר על מה שעשתה לי כשהיתה לי הפלה אחרי הראל. עשיתי החזרה והיא התנהגה בצורה ממש גועלית ודיברה אליי כל כך מגעיל שכבר לא יכולתי לנשום והרגשתי כל כך רע שלא עברו אפילו יומיים והפסיק הדופק לעובר בשבוע 11. אישה רעה פשוט. אז עוד ללכת לאנשים אחרים ולהגיד להם כל מיני שטויות. אתמול היינו אצל ההורים שלי והיא מתקשרת לאלי לפלאפון 2 צילצולים ומנתקת (תבינו, היא בחו"ל), כדי שאלי יחזור אליה, אחרי שהוא ניתק, התעצבנתי והוא אמר: "לא, זה פשוט עולה לה זול יותר" סליחה ולנו זה לא עולה כסף השיחה הזו, מה איכפת לי כמה היא משלמת על זה אנחנו לא משלמים על זה? הוא עם התמימות שלו וטוב הלב שלו, והם מנצלים את זה, אמרו לו מרב חוצפתם שהוא לא משלם על זה, כאלה שקרנים. כן, ממש, סלקום פראיירים. זה קורה גם כשהיא באה לבקר אותנו, פעם ב... הם באים, פתאום אני רואה אותה מדברת בסלון בטלפון שלנו בבית, היא אומרת לי: "אני מדברת עם אחותי בצרפת, אבל רק התקשרתי להגיד לה שתחזור אלי והיא התקשרה אח"כ" אבל השיחה הזו לצרפת לא עולה לנו כסף? מה זו החוצפה הזו? וזה לא היה רק פעם אחת. יש לציין שהיא מדברת עם אחותה בצרפת לפחות 3 פעמים כל יום, אז מה הבעיה? סוף סוף את באה לראות את הנכדים שלך, אז גם פה את מדברת איתה שעה ועוד מתקשרת מאצלנו לצרפת. חוצפה שכזו, אין לי כוחות אליה כבר. ולפנינה של הראל המקסים שלי, משהו קצת שמח. הראל אוהב להירדם אצלנו במיטה ואח"כ אלי מעביר אותו למיטה שלו שם הוא ישן כל הלילה. לפני כמה ימים הוא שכב לידי, אלי הרדים את אלעד ואיתי ואני אומרת להראל (לקחתי את זה מאיזו תוכנית בוקר שמישהי הציעה): "הראל, בוא נעשה משהו, על כל לילה שתלך למיטה שלך לישון יפה לבד כמו בוגר אני אתן לך שקל, אחרי שבועיים יהיו לך 14 שקל ואז נלך נקנה לך צעצוע קטן" הראל: "איזה צעצוע?" ואני: "מה שתיבחר" אחרי כמה שניות הראל עונה לי: "אמא, את יודעת מה?, יש לי מספיק צעצועים לא צריך" הסתובב ונרדם. אני נקרעתי מצחוק. אתמול הוא אמר לי: "אמא, את יודעת שאני אוהבת את הציצי שלך" . בערב הוא מלטף לי את החזה ואני מורידה לו את היד והוא אומר: "אמא הציצי שלך כל כך רך ונעים ואני מאוד מאוד אוהב אותו". משגע אותי, אני כל הזמן מנסה להוציא אותו מזה. שיהיה לכולם יום נפלא. מקווה שאשרוד היום את הטלפונים שלה (של אמא שלו כמובן). ב-17:00 לוקחת את הילדים לשעת סיפור בסיפרייה. פעם ראשונה של אלעד ואיתי, מקווה שיתנהגו למופת.
שרית

dafgol

New member
שריתו'ש יקרה שלי ../images/Emo24.gif

אומנם חלק מהדברים שאת כותבת פה אני כבר מכירה ויודעת מדברים שסיפרת לי, אבל כל פעם אני נדהמת מחדש מהרמה (הנמוכה) והיחס (המגעיל והמזלזל) ובכלל מכל ההתנהלות שלהם, בעיקר שלה. אני ספיצ'לס...בחיי, כל פעם מחדש. גם לי היתה שיחה מאוד קשה עם חמותי שבוע שעבר, מאוד נפגעתי ממנה ואין לי אפשרות אפילו לתאר כמה....אבל אצלינו זה שונה, אני לא נוטרת טינה וממשיכה הלאה, לי אולי יותר קל בגלל שבדר"כ הקשר ביניינו טוב ואנחנו אוהבות אחת את השנייה מעריכות ומכבדות, והביקורת שלה ושלי באות ממקום אוהב ולא ביקורת כתחביב הנאה וסיפוק כמו אצל חמותך
אני חושבת שאלי צריך לתפוס שיחה עם אמא שלו, להעמיד גבולות ובמקרה הצורך להעמיד תנאים.....ככל שזה יהיה לו קשה, הבריאות שלך (גם הנפשית) שלו ושל הבנים יותר חשובה מהכל. שולחת לך
ענקי ומקווה שהבנים יהנו היום
שמרי על עצמך\ם בובה
אוהבתותך

לשריתוש'

אני מבינה אותך היטב! אך בסופו של דבר, העמדתי את חמותי !!!! עד כדי כך שהיא לא ראתה אותי עד שילדתי!!! תיראי , בסופו של דבר אני חתכתי את היחסים (לא רואה ולא שומעת !!!!) כך לייי יותר טוב - נפשית ופיזית! כי זה היה ליסבול בשקט או להתפרץ !!!! ולא הייתי מסוגלת כל פעם לסבול את היחס המגעיל מחדש!!! וכעת, היא לא מתקשרת (רק לבעלי - פעםםםםם בכמה זמן: כי גם הוא לא כל כך טוב מסתדר איתה, וגם הוא היה יותר מדיי תמים! או שיש יום הולדת או חג ). ולבקר אז פעעעעם בחודשים או שלוש וגם אם בעלי יתן לה רמז שהיא ממזמן לא ביקרה אצלנו. בכל מקרה תחשבי..... על הדברים והכיייי חשוב תשמרי על עצמך !!! לילה טוב ><

dafgol

New member
שרית מה קורה איתך?

איך את מרגישים הערב ? איך היה לאלעד ואיתי היום ?

../images/Emo25.gifשרית היקרה,צר לי שאני בוטה אבל,,,,,

למה את חייבת לסבול את התנהגותה??? למה בעלך לא מעמיד אותה במקומה? אני יודעת שזה לא קל,אבל לחיות בתחושה של לתת דין וחשבון ו/או לסבול דבר כזה או אחר,,ממש לא, בואי אספר לך משהו,,יש לאבא של בת זוג שקשה מאד לסבול אותה,,ברמות שחבל על הזמן,, בהתחלה כל פעם שהייתה באה לבקר היה לה מה לומר,,,,קרצייה מזן חדש,,, כיום,,,אחרי מריבות שלנו (גם של אחים שלי)היא מאד נזהרת,,אבא שלי לא מגיב כמו שצריך אז לנו אין בריריה,, ביוםש בת הם היו כאן כי אבא שלי סידר לי כל מיני דברים בבית וכל פעם שהיא העירה משהו אני"הכנסתי" לה בעדינות והיא שתקהההה,,לא יכולה לסבול חוצפה כזו,,ועל מה?? לא אימא שלי ולא כלום,,גם לאימא שלי אני לא מרשה,,יש גבול לכל דבר, אני חיה עם הילדים ומגדלת אותם לפי ראות עיני,,ואם אני צריכה לתקן אשמח לקבל הערות בונות ולא ביקורת כזו ו/או אחרת,,, שיהיה לך שבוע נהדר,, אילנה של,,,ניתאי וליאם המופלאים

S r 35

New member
אוף שרית - כל-כך קשה

גם אני חושבת שאת צריכה להכניס את אלי לתמונה. לא ייתכן שהיא תתנהג ככה. סיפורים כאלה גורמים לי להעריך הרבה יותר את אמו של הזוגי שלי - אישה נפלאה! אמא שניה שלי, שהייתי משכפלת אותה אם הייתי יכולה. היא נ ה ד ר ת !!!!!!!! מרגע שהכרנו הייתה בינינו כימיה. היא אומרת שאני הבת שאין לה (היא אמא לשני בנים) ואני מתייחסת אליה כמו אל חברה. היחסים בינינו מאוד גלויים. אם לאחת מאיתנו יש משהו על הלב אנחנו מיד אומרות ולא שומרות בפנים, אנחנו גם מדברות בטלפון לפחות פעם ביום ... חברות של ממש.

frige

New member
../images/Emo51.gif על התמיכה והפירגון

מכירים את המשפט: "אני אוהבת אותך כמו את הבת שלי?" כמה פעמים ששמעתי את המשפט הזה בשמונה השנים האחרונות. אבל מה שאנחנו עוברים איתה בכלל לא מראה את זה. היא פשוט טיפשה. ואלי, אלי באותו הרגע כאילו נאטמות לו האוזניים. הוא אומר לי: "שרית, כאילו מישהו סותם לי את הפה באותו הרגע ואני לא יכול לענות". בכללי, בסך הכל הוא מסכן שגדל במשפחה כזו שעדיין אחרי שמונה שנים מחוץ לבית הם עדיין בתור הורידים שלו, עמוק עמוק. כמובן שאני סובלת. לפחות היום יש לי את הילדים שלי שברגע שהיא הולכת או מנתקת את הטלפון יש לי את מי לחבק ולשמוח. אז ככה, עם אמא שלו, אין, אבל בפירוש אין עם מי לדבר, האישה אטומה שלא לאמר סתומה (ושיסלח לי אלוהים, יותר נכון שיסלח לה). אם אני אוסיף לדבר או אלי היא עוד מסוגלת שוב להגיד שהיא עלולה למות בגללי. והיא כבר עשתה את זה, בדיוק יום לפני שהפלתי. אז למה? מה זה ייתן לי? לדבר לקיר כבר טוב יותר, או איך אומר ללמפרה. כמובן שעכשיו אנחנו ממעטים בפגישות איתם, יותר נכון אני. אלי רוצה ללכת אחרי העבודה לכמה זמן לבקר אותם סבבה. אני רואה אותם פעם ב... וגם זה... לא עוזר. להתחיל לעבור מקום, זה ממש לא הקטע. כי ההורים שלי כן עוזרים לי המון ובשבילם אני פה, אין שום סיבה שלא אעזור להם גם כשצריך ועוד בגלל ההורים שלו. אני פה בשבילם כמו שהם בשבילי. העובדה של אלי גם ממש לא מאפשרת לנו לעבור למקום אחר. וכמה שיהיה רחוק זה ממש לא עוזר. מספיק טלפון אחד ממנה כדי לשחק לכולם על המצפון במיוחד לאלי. נכון, אני מאוד עצבנית על אלי שהוא אינו עונה להם, אבל מצד שני אין למי לענות. הם חונכו שכבוד זה פחד ופחד אלוהים כמו שאומרים. אז מה שנותר לי זה לקבל, לשתוק, להעביר הלאה ולשפוך פה את הכל כדי להירגע קצת. תודה על הכל
שרית

לולי72

New member
שרית - תגידי למה אמא שלך לא מדברת איתה?

אמא שלך אישה מקסימה ביותר, שיודעת לסתום את הפה למי שצריך (כמו שאני מכירה אותה), אולי היא יכולה קצת לסתום לחמותך את הפה?

dafgol

New member
סליחה אחותי היקרה אבל...

זה לא עניין של אמא של שרית.......ובטח לא היא צריכה לסתום לחמותה את הפה

לולי72

New member
התכוונתי שתוריד אותה מהאולימפוס שהיא חיה עליו

שתגיד לה למשל, ששרית בהריון ואסור לעצבן אותה, אבל האמת היא שזה בעיקר באמת תפקיד של אלי. למרות שאני גם בעד שיחה של שרית עם חמותה, שיחה ישירה שבה שרית תגיד לה כל מה שיושב לה על הלב ותראה מה תגובתה של חמותה, ואולי. אולי, אולי זה יכול לעזור במשהו. לי יש חמות שהיא בסדר, לא מופלאה, אבל בסדר, אני מסתדרת איתה, אני כן מדברת איתה לפחות פעם ביום - יומיים והיא יודעת כל מה שעובר עלי, היו לנו פעמיים ריבים גדולים אבל דיברנו על זה והמשכנו הלאה, אני משתדלת לכבד אותה והיא משתדלת לכבד אותי וזהו. בכל זאת הן מבוגרות יותר ויש להן מנטליות אחרת. צריך גם להבין אותן עם כל הבעייתיות שבהן.

dafgol

New member
../images/Emo45.gif

גם אני מדברת לפחות פעם ביום עם חמותי והקשר נפלא ואנחנו אוהבות אחת את השנייה , אני מתייחסת אליה כמו אמא שניה, היא מתייחסת אלי כמו אל בת, ובכל זאת יש דברים שקורים אצלינו בבית שזה לא עניינה להתערב בדיוק כמו שזה לא עניינם של ההורים שלי להתערב. נראה לי שלהורים לפעמים קשה לא להתערב...גם אם הכוונות טובות...זה לא יוצא טוב בסוף....

frige

New member
ככה את אוהבת אותי????

שאת גוזרת עליי גזר דין מוות???!!! אני אחזור על זה בפעם המיליון אין עם מי לדבר. אין, פשוט אין, נאדה, גורנישט (בשפה שלך), איך אומר זאב רווח בסרט: "בור ועם הארץ, נטול השכלה בכלל" וזה באמת ככה, בלי צחוק. כל מה שאומרים לה היא מפרשת אחרת לגמריי. זה לא הריון ראשון שלי, כבר עברתי איתה מספיק גם בהריונות קודמים (ואת יודעת), כך שאין עם מי לדבר. אפילו אמרתי לאלי כמה פעמים שכההורים שלו נפגשו, כאבא של אלי רצה להתחתן עם אמא שלו, הוא הלך לאבא שלה ואמר לו: "לא איטונג, לא קונה" אפילו אלי נקרע מצחוק. אם זה לא היה עצוב גם אני הייתי צוחקת. ניסיתי, קיוויתי, עשיתי ה - כ - ל. פשוט, אין עם מי לדבר.

S r 35

New member
שרית - אני אוהבת איך שאת לוקחת הכל בהומור ../images/Emo6.gif

גם זו דרך להתמודדות, את יודעת. אין לי מה לייעץ לך, יקירתי רק להגיד לך שליבי איתך. אל תשברי את הראש איתה (במיוחד אם מדובר באיטונג). אם אין עם מי לדבר, אל תדברי - אל תבזבזי אנרגיות. תנשמי עמוק - תספרי בלב עד 10 ותני לדברים שלה לעבור לידך. ובכל זאת ולמרות הכל, אני כן הייתי מכניסה את אלי לתמונה, כמה שיותר. שהוא יתמודד מולה. היא אמא שלו. את תתרכזי בדברים חשובים הרבה יותר - ההריון שלך, אלי והילדים. תחזיקי מעמד, יקירתי. מתארת לעצמי שזה לא פשוט. ואם את רוצה לשפוך את ה
אנחנו תמיד כאן, את יודעת.

לולי72

New member
שרית - אני מתה עליך באמת באמת../images/Emo24.gif

ובאמת כמו ששרה רשמה, תחזיקי מעמד, וטוב שאת משתדלת לקחת את השטויות של חמותך בהומור, אל תתעצבני, חבל על העצבים שלך, יש לך ילדים ובעל והריון לדאוג להם ולא לשטויות שהיא מדברת.

LANIT1

New member
שריתוש איזה חמה מאחלת לך בריאות

שתהיי חזקה ומציעה לך בכל הזדמנות לתפוס מרחק כמה שפחות להפגש... ולהתחיל לדאוג לעצמך ולמשפחתך.. בהצלחה אחותי בריאות ואושר...

frige

New member
תודה אניטה

ואיזה מזל יש לך? אה? ברחת מהר, אה? סתם, על אלי לא הייתי מוותרת לעולם.
על הכל. התגעגעתי, איפה את? שרית

למעלה