בוקר...

naamamushki

New member
בוקר... ../images/Emo7.gif

הנה אני... אחרי עוד לילה לבן... והנה הסיפור המלא. אתמול בלילה בסביבות 22:00 התעוררתי עם כאבים שמתחילים להיות רצופים. אלו כבר לא סתם התקשויות אלא באמת כאבים חזקים. כמו שכל הריונית חדשה יודעת - אין לי מושג מה בדיוק אני אמורה להרגיש אז התחלנו לתזמן... כל 5-3 דק' באורך של 40-60 שנ'. האמת לא הרגשתי כאילו הגיע הרגע אבל ליאור שכנע אותי שנלך לבדוק כי אין לנו מה להפסיד... אחרי שעה וחצי של צירים רצופים וחזקים השתכנעתי שנלך ונסענו... לא רציתי להדאיג אז לא עדכנתי אתכם. עשו לי מוניטור שהראה צירים מסודרים רק שהם קצת התרחקו אחד מהשני ובעוצמה של עד 65 (לי זה כאב מאוד). חיכיתי לרופא שיבוא לבדוק מה קורה בפנים. הגיע רופא שאני כבר מכירה מהאישפוז הקודם שלי הוא שאל אותי "למה באת שוב?" אמרתי לו שיש לי כאבים והם סדירים ואין לי מושג אם אלו באמת צירים או לא אבל כל הגוף כואב לי מהם... הוא הכניס אותי לאולטראסאונד ודחף לי את היד כמו איזה קצב, אפילו בלי לחכות שאני אהיה משוחררת - כאבי תופת!!! ואז הוא עשה לי אולטראסאונד על הבטן באמצע ציר כואב ולחץ לי עם המצלמה על הבטן בלי להתחשב בכלל בכאבים שלי - ראיתי כוכבים
ואז הוא אומר לי - "תראי אין שום התקדמות מהפעם הקודמת, הצירים האלו לא מובילים לכלום. אני יכול לתת לך להסתובב שעתיים ונראה אם יש ינוי או להעלות אותך למחלקה." ביקשתי להסתובב ואז הוא אמר לי - "חכי רגע" הוא התיישב עם התיק שלי והתחיל לקרוא ואז הוא אומר לי "אני מאשפז אותך בשביל לתת לך עירוי נוזלים אולי התייבשת" אמרתי לו שאני לא רוצה להתאשפז - בבית אני שותה כל הזמן וגם עובדה שאין לי שום תופעות התייבשות יש לי פשוט צירים... אז הוא אומר לי "עובדה שבאת לכאן שוב..." כאילו לאן אני אמורה ללכת עם צירים בדיוק??? הוא התחיל להגיד לי שזו לידה מוקדמת וכל מיני שטויות כאלו (למרות שכמה רופאים כבר אמרו לי שאם הילדה תצא עכשיו אז אין בעיה וזו לא לידה מוקדמת ולא לידה של פג) קראתי לליאור והרופא התעקש כל כך לאשפז אותי שבסוף מרוב הלחץ חתמתי לו על הסכמה. ישר דחפות לי פרפר לוריד והעלו אותי למחלקה... בדרך קראתי את המכתב - ולהפתעתי כתוב בו - מחיקה של 50% בפיחה של 2 ס"מ וגובע הראש מעל לספינות כ - 2 ס"מ. חטפתי עצבים - למה הוא אומר לי שאין שום התקדמות והופך אותי למקרה סעד? ושוב למה הוא מאשפז אותי??? התחלתי לבכות מרוב תסכול - אני כבר מכירה את הפרוצדורה של אישפוז לפחות 24 שעות ואם אני אמשיך להגיד את האמת שיש לי צירים לא יתנו לי ללכת משם עד הלידה... המיילדת שקיבלה אותי ראתה שאני בוכה ולקחה אותנו לשיחה שאלתי אותה למה הוא אומר שאין שום התקדמות - היא אמרה שאין לה מושג, אבל שאני אדע שכמו שזה יכול להתפתח ממש לאט זה גם יכול להתפתח ממש מהר... היא אמרה לי שזו החלטה שלי ואני יכולה לחתום על סירוב אישפוז... הרופא הגיע למחלקה והתחיל להפחיד אותי שאני מסתכנת בלידה מוקדמת או בלידה בבית (למרות שרבע שעה קודם הוא הודיע לי ששום דבר לא מתפתח). קיבלתי מהמיילדת הסבר מתי לבוא - היא אמרה לי לסמוך על החושים שלי - שהגוף כבר יגיד לי שזה הזמן ושאם אני מתחילה להרגיש לחץ של שירותים שלא יוצא כלום אז זה הזמן. חתמתי ויתור והרופא ממש כעס עלי שאני לא מתאשפזת ממש ראו על הפנים שלו... הגענו הביתה ב04:30 ליאור הלך לעבודהואני הצלחתי להרדם למרות הצירים כי הייתי ממש סחוטה... איך שקמתי זה התחיל שוב. הודעתי לליאור שיותר אני לא הולכת לשם אלא אם כן יש לי צירים כואבים נורא ורצופים יותר בחמש שעות... מצידי אני אלד בבית עם אמבולנס או עם הוראות טלפוניות לליאור אבל אני לא מוכנה לעבור השפלות כאלו מרופאים-קצבים בחדר לידה שעושים ממני צחוק. זהו - יש לי מצב רוח חרא וכל הזמן אני בוכה כי אני ממש מתוסכלת מכל השבוע הזה...

א פ ר ת1

New member
אוי מסכנונת../images/Emo24.gif

בהחלט חויה לא נעימה...מה לעשות לפעמים נופלים גם על רופאים דפקטים כאלו. קחי את זה בפרופורציה...עוד מעט יסתיים הסיוט במתוקה קטנטנה שתחבקי. בכל אופן - באיזה בי"ח היית ? ומי הרופא ? טוב לדעת....

1טלינה

New member
../images/Emo46.gif../images/Emo24.gif מגעיל ממש! אני מקווה שאת

מרגישה קצת יותר טוב. אגב, לאיזה בי"ח הלכת? והכי חשוב שתהיה לך לידה קלה ומהירה- ובדיוק בזמן המתאים :)

אויש נעמה...../images/Emo24.gif איזה לילה נשמע

שעבר עלייך... באמת עובר עלייך שבוע מסריח וקשה, אבל בסוף בסוף הוא יביא איתו את אורז וזה העיקר. אני רק מקווה שכשתלדי באמת, לא תצטרכי להתקל ברופא ה#$%&@! הזה (ושוב אני תמהה למה אנשים כאלה הולכים ללמוד רפואה?). תנוחי בבית, ושליאור יפנק אותך כמו
.

אוקיביי

New member
אני כל כך מבינה אותך

גם לי היה אותה דבר למה באת תשארי שיגו אותי אבל מינסיוני שמגיע הדקה אמיתי אף אחד לא יכול לסרף כבר אני מאחלת לך שהיה לך לידה קלה בלי שום אוגמת נפש בהמצע אני גם יסתובבתי אים פתיחה של שתיים ומחיקה 80 בערך שבועים ופתאום שבאתי לביקורת אחרי שבועים היה מחיקה 50 ובלי פתיחה זה יכול לישתנות מחזיקה לך עצבעות האוהבת אותך אוקיביי

נעמונת, מסכנה, איך אפשר לעזור??

עשית מקלחת חמה על הכאבים? קיבלת איזה טיפול מפנק? אולי להסתובב קצת ליד הים יעשה לך טוב?

naamamushki

New member
תודה שרוני -

רק תחזיקי לי אצבעות שהיא תצא כבר כי אני מתחילה להיות מותשת... עושה מקלחות, עושה הליכות, עושה סקס ושותה תה פטל מאתמול... מקווה שהכל ייגמר מהר ושלא אצטרך לסחוב ככה עוד חודש.

עמית@

New member
תגידי, אין מצב ללכת למקום אחר???

זה לא הזמן להתחיל לחשוב על לידת בית, ומה לעשות שלעיתים חייבים את הממסד לצידך, פתיחה של שתיים זה באמת לא הרבה אבל זה יכול לבוא בדקות
רק חבל שכל העסק לא יכל להעשות בנעימות, מה קרה??? אוף.

תּמר

New member
../images/Emo24.gif מעצבן נורא

יש לך אפשרות להבדק על ידי הרופא המטפל שלך? כדי לראות אם יש פתיחה יותר גדולה? הפתיחה+מחיקה שתארת לא מחייבות לידה. יש נשים שמסתובבות כך שבועות. (ומצד שני - צירים אפקטיביים גורמים לזה להפתח יותר)

פפצוק

New member
באיזה בי"ח זה היה?

מה זה מחיקה? מה זה ספינות? אולי אני צריכה להחליף את השם שלי למשהו כמו "טירונית ירוקה" "שואלת סדרתית" ואולי לקרוא את הספרים שאתן קוראות?

naamamushki

New member
בי"ח נהריה -

כל הרופאים שנתקלתי בהם עד היום ממש מדהימים שם - עדינים וסבלניים... הרופא הזה כבר לא יגע בי - זה בטוח!!! חברה שלי אמרה לי שאותו רופא הכאיב גם לה בלידה של הבן הראשון שלה. אני גם יודעת שאפשר להסתובב עם פתיחה וחמיקה הרבה זמן זה לא אומר שזה לא יכול להתפתח ממש מהר. מחר אני אלך לרופאה שלי ואבקש ממנה שתסביר לי הכל ואולי שגם תבדוק מה קורה שם. הקטע של לידת בית - לא התכוונתי שאני לא אלך לבי"ח אלא פשוט שאני אחכה ואחשוב 80 פעם אם ללכת או לא למרות שאומרים ללכת על כל עניין לא ברור. אה - ועוד יציאה - כשהוא בדק אותי ועשיתי פרצוף הוא עוד העז לשאול אותי: "מה את נושמת כאילו שאת הולכת ללדת?"

27חומד

New member
../images/Emo24.gifמאד מזדהה

עם התיסכול שלך... לי היו מתחילים צירים כאלה והייתי הולכת למיטה כדי לנסות לנוח בין ציר לציר בסוף מתעוררת לפנות בוקר כדי לגלות ששוב "עבדו" עלי ואין לידה. כדאי אולי באמת ללכת לרופאה שלך ולעשות מוניטור ובדיקה של הצוואר כל כמה ימים. וחוץ מזה כמו שרבים וטובים ממני אמרו לי (ואני יודעת שזה לא פשוט לשמוע במצבך) בניגוד למה שהרופא הנחמד אמר כל ציר מקדם אותך וכל ציר הוא ציר אחד פחות לעבור עד לפגישה עם אורז... זה כואב וזה מתסכל אבל כמו שאמרתי לך אתמול שזה יהיה הדבר האמיתי את תדעי כנראה ככה אנחנו בנויות. חוץ מזה מקשרת לך את שירשור התסכול שלי יומיים לפני הלידה ותאמיני לי קמתי בבוקר ופשוט ישבתי ובכיתי מול המחשב... מחזיקה לך אצבעות שייגמר מהר ולא תיגררי עד שבוע 39 כמוני.

etik

New member
כל כך עצוב מה שאת עוברת ועברת.

אולי לפני שאת חושבת לחזור לבי"ח, תרימי טלפון ליולדות ותבררי אם הרופא נמצא שם במשמרת.., כך אולי תמנעי מלהיפגש עם @#@$% כזה. תהיי חזקה ואמיצה, עוד מעט זה יעבור כשתראי את אורז בידייך.

אור יום

New member
כל הכבוד על זה שלא וויתרת והיית

קשובה לעצמך!! לפחות חזרתם הביתה, אין כמו בבית. ואין ספק שהתנהגות כזו מצד רופא איננה מוסיפה ואף פוגעת. הרי אפשר להתיחס למטופלת לפחות כמו אל בן אדם מבין ובוגר, ולשתף בתהליכים ובמשמעות של הפעולות שהוא עושה. ובטח לא להפעיל מניפולציות של הפחדה. כל הכבוד על זה שלא ויתרת!!

כל הכבוד על האסרטיביות

מקווה שלא "תזכי" לעוד לילות כאלו בפעם הבאה זה יהיה הדבר האמיתי ממש מרגיז שרופא שצריך להיות זה שעוזר הוא זה שמייאש וגורם לך להרגיש לא טוב עם עצמך יש מצב לבית חולים אחר? אולי בטעות לא בכוונה תהיי בעיר אחרת??

naamamushki

New member
בי"ח הכי קרוב חוץ מנהריה

זה בחיפה - 3/4 שעה נסיעה - אין מצב שאני אסע כל כך הרבה זמן ללדת כשיש לי בי"ח 5 דק' מהבית! וכמו שכבר אמרתי - גם צוות היי ריסק וגם כל הרופאים שפגשתי בחדר לידה עד אתמול הם אנשים מדהימים, רגישים, נחמדים ומתחשבים ששומרים על זכויות החולה ונותנים תמיד הרגשה טובה... אני חושבת שבגלל חרא אחד אסור לי לפסול את המקום הזה. מה שכן ליאור הודיע לי שבפעם הבאה הוא לא מתכוון לוותר והוא יתיקש להיות נוחך במהלך הבדיקה הפנימית... רק הבוקר ירד לי האסימון למה שהיה שם ולתראומה שזה עשה לי מהבדיקה הזו - אף פעם לא פחדתי או תרתעתי מבדיקה פנימית - ורק היום ליאור הבין מה עבר עלי גם - הוא הודיע לי שהוא לא יתן לזה לקרות יותר.

למעלה