בחזרה לשורשים-חלק ד' ואחרון

בחזרה לשורשים-חלק ד' ואחרון

(או: Run for cover, rasta takin' ova....) הרבה זמן חשבתי לאיזה אומן, או אומנית, תוקדש הפינה האחרונה. שידן העלה אתמול את הרעיון של להקדיש פינה לג'ייקוב מילר, שהיום לפני 27 שנים נהרג, כשהוא ממש שנייה לפני פריצה לעולם, וזה פשוט היה הדבר הכי נכון לעשות. שימו לב - נהרג לפני 27 שנים כשהוא בן 27... הנה הפינה שנעשתה ע"י שידן ועל ידי, כלשונה: ___________________________________________________________________________________________ היום לפני 27 שנה ג'ייקוב מילר נהרג בתאונת דרכים בהופ רוד ג'מייקה, בדיוק לפני סיבוב הופעות ביחד עם בוב מארלי בדרום אמריקה. הוא היה הזמר המצליח באי, בתקופתו עוד יותר ממארלי, ועמד להתגלות בכל רחבי הגלובוס. ג'ייקוב מילר נולד ב4 למאי 1952, במנדויל ובגיל 8 עבר לקינגסטון בלי הוריו כדי שיוכל ללמוד בצורה מסודרת. השהייה בקינגסטון הובילה למערכת יחסית מאוד מיוחדת בין ג'ייקוב למפיק אגוסטוס פאבלו. פאבלו מגלה לג'ייקוב את עולם הרגאיי ולוקח אותו לאולפנים ברחבי קינגסטון והשניים ממהרים לשחרר את השיר "keep on knocking" ב1974 לאחר עבודה רבה. כך נפתחה הקריירה המבטיחה שלו. באותה שנה ג'ייקוב עוזב את פאבלו ומצטרף ללהקת האינר סירקל ומנהל שתי קריירות במקביל. ב1977 ג'ייקוב מילר משתתף בסרט רוקרס בתפקיד ראשי ושר את tenement yard. ב1978 ג'ייקוב מילר משתתף בערב ענק המוקדש לאיחוד הכוחות הפוליטיקאים ולשלום כללי בג'מייקה הנקרא one love peace concert (התמונה הכי מפורסמת מהמופע הוא כאשר בוב מארלי מפגיש את 2 המתחרים לנשיאות ג'מקייה על הבמה) ב1980 הוא נהרג לאחר קריירה קצרה שהספיקה להרשים ולהפוך אותו לאחד הקולות המיוחדים ולאחד הזמרים החשובים בהיסטוריית הרגאיי... שירים מומלצים: all night 'till day light i'm a rastaman - לחצו על מנת לצפות בקליפ we a rockers tenement yard - לחצו על מנת לצפות בקליפ (מתוך פס הקול של הסרט "רוקרס") forward jah jah children healing of the nation - לחצו להורדת השיר wanted peace treaty special forever ever curly locks - טיון מוכר וקלאסי, שלו גרסאות נוספות, המו keep on knocking alabama ושיר הנושא שלו - killer miller דיסקוגרפיה: Who Say Jah No Dread 1974 The Killer Rides Again 1975 Tenement Yard 1976 Jacob 'Killer' Miller 1977 Mixed Up Moods 1979 Wanted 1979 I'm Just A Dread 197x Inner Circle: Rock The Boat 1974 Blame It On The Sun 1975 Reggae Thing 1976 Ready For The World 1977 Killer Dub 1978 Everything Is Great 1979 New Age Music 1980

תוספות

הלינק הנכון לI'm A Rastaman - כאן. חוץ מזה - הפינה היא כמובן בשבילכם. הייתי רוצה להפוך את השרשור לדיון שלכם בנושא ג'ייקוב מילר. מיהו בשבילכם ג'ייקוב מילר, כשאתם מסתכלים על האהבה הגדולה של כל אחד מכם לרגאיי? ספרו עוד, דברים שלא ידענו על ג'ייקוב, ציטוטים שאהבתם, שירים שאתם אוהבים. מה שבא לכם. הנה בינתיים, עוד תמונה של Fat bwoy Jacob...

s h i d a n

New member
וואלאק שנה הבאה מארגנים מופע לזיכרו

או לפחות דאנס שכולו ג'ייקוב

עוד תוספת

לשיר Curky Locks, כאמור יש כל מיני גרסאות, שכחתי לציין שהמוכרת שבהן היא דווקא של ג'וניור ביילס, ששר גם הוא בפסקול של רוקרס, את השיר הכי מוכר שלו Fade Away...

SaBaGMaN

New member
איזה קטע

בידיוק הבוקר התנגן אצלי Curky Locks באחד האלבומים שמעלים פה אבק מצאתי עוד גירסא שלו עם אמן ששמו Johnny Lover שנותן די ג'יי סטייל שנות ה70 עוד טיון חזק של ג'וניור Fever על אותו רידים (הוא מוכר but אין לי מושג מה שמו) יושב גם King Medion - This World טיון מעולה! על Jacob Miller אין מה לומר..אגדה! אחד הקולות היפים! מהפעם הראשונה שראיתי רוקרס אהבתי לישמוע אותו נישמע שהסידי יספוג המון פאונדיישן השבת הזאת nuff respect gil

החלקים הקודמים של הפינה:

החלק הראשון - נסיך הרגאיי דניס בראון החלק השני - שלישיות ווקאליות רבות החלק השלישי - שלושה מופלאים: סילפורד ווקר, יו בראון ולוון ריינג'ר והחלק האחרון כאמור, בנושא ג'ייקוב מילר - בשרשור זה. (תירגעו, זה בעיקר בשביל הטאגליינס
)

DuBsYs

New member
קלאסיקה

איזה זמר מדהים!!! לדעתי Who Say Jah No Dread זה אחד מאלבומי הרגאיי והדאב הטובים בכל הזמנים! כל טיון אליפות. עוד טיון שלו שאני מאוד אוהב זה Roman Soldiers Of Babylon מתוך Tenement Yard

fleaboy

New member
killer miller

לא נראה לי יש לי מה להוסיף למה שכתבת... אפילו אפשר לאמר שלמדתי המון... אם אני זוכר נכון אני חושב שג'ייקוב הוא הראשון שמשך אותי באמת לרגאיי מיוזיק... הקול שלו וההפקות המדהימות, הסאונד המדהים של הרוטס הישן... פשוט גרם לי להתאהב ברגאיי קצת שירים שהצליחו לתפוס אותי: fire a go burn healing of the nation standing firm ghetto on fire (של אינר סירקל)

למעלה