בחירות 2006

ba r2 0 1 0

New member
שהוא.............../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

ba r2 0 1 0

New member
ליכוד../images/Emo70.gif../images/Emo45.gif יש לי רעיון גדול../images/Emo70.gif

אולי נעשה כזה שבוע בחירות בפורום, שבמהלכו יהיה כל יומיים שרשור תעמולה שבו תומכי כל מפלגה יכתבו וינסו לשכנע את האחר, או להתמודד בעימותים, ובסוף השבוע נעשה בחירות בפורום
מה אתם אומרים?

tamas216

New member
רעיון מעולה

התכוונתי להציע אותו לפני שבוע אבל חשבתי שעדיף יותר לקראת הבחירות עצמן, בלי משים לב הבחירות כבר קרובות ואפשר לעשות את זה, אבל למה שבוע? עד הבחירות עצמן אפשר להחליף דיעות ואפשר לעשות בחירות וירטואליות יום לפני הבחירות עצמן.

אם היתה לי זכות הצבעה...

אני חושב שלא הייתי הולך להצביע, או שם פתק לבן. הפעם ישנה מערכת בחירות שאני לא מצליח למצוא בה מפלגה אחת שאני באמת חושב שהדרך שלה היא דרך המלך לשלום.

חוסר הלגיטימציה של הפתק הלבן

פתק לבן זו זכות הצבעה הניתנת לאזרחים, אך מבחינתי זו לא הצבעה לגיטימית ועוד יותר מחאה מאוד לא לגיטימית! מחאה יש מקום, זמן ואופן אחר לעשות. בבחירות צריך לקבל החלטה- מי הכי טוב ממה שקיים. והסיבה היא פשוטה- כאשר אתה מצביע פתק לבן, למעשה אתה מחלק את קולך בין כל המועמדים באופן כפי שהוא קיים (סטטיסטית). מה שאומר שלא הבעת דעה כלל, או יותר נכון לומר: "הבאת את קולך" למי שיהיה לו יותר קולות מבחינה כמותית, מכיוון שהצבעתך היא פסיבית. נתת כוח לא למי שאתה חושב שהוא הכי טוב (גם כשזה הרע במיעוטו) אלא למי שרוב העם הביא לו הכי הרבה קולות. משמע הפקרת את גורלך בידי אחרים.

ואם כבר אני נאלץ להביע דעה פוליטית.

עדיף לתת את קולי (במקרה הזה בלבד, כמובן) למי שיקבל את הרוב - כך ניתן לבסס שלטון יציב יותר שיכול לקחת החלטות בקלות יותר.

פתק לבן עדיף על כלום

אני מסכים איתך ליאור. אבל דיעה כלשהי עדיפה על שניהם. עומרי, מה עוזר שילטון יציב שיכול לקבל החלטות בקלות כאשר ההחלטות הן שגויות? זה רק גורם לתוצאה אבסורדית לגמרי של כל מהות הבחירות. אני אשמח אם תאמר למה הגעת למסקנות הללו...

תראה.

אחת מהבעיות, לעניות דעתי, של מערכת הבחירות ושל שיטת הממשל בישראל היא שהיא איננה מאפשרת לשום מפלגה להגיע לרוב. אין שום מצב בעולם שתהיה מפלגה שלה 61 מנדטים. מה שנוצר הוא שבקואלציה יש המון מלפגות ולא פעם ולא פעמיים תפיסות העולם של המפלגות הנ"ל שונות אחת מהשניה - מה שמקשה מאוד על קבלת החלטות במדינה. אם היינו הופכים את מערכת הבחירות שלנו למערכת בחירות עם 2 מפלגות (כמו בארה"ב) המדינה היתה נראית אחרת.

ממש ממש לא מסכימה

אני חושבת שלא להצביע זה לא לגיטימי. אני חושבת שכל אזרח שאין לו למי להצביע צריך לקום ולשים פתק לבן. מבחינתי זה עדיף על להצביע סתם כי אין ברירה.

ba r2 0 1 0

New member
אני חושב שפתק לבן זו בעצם מן אמירה

אנחנו מכריזים שבעצם מכל המפלגות שמתמודדות אנחנו לא סומכים על אף אחת! תחשבו רגע..... יש בזה אמירה מאוד חזקה! לכן, אני חושב שכן יש משמעות לפתק הלבן!

פלאשוגע

New member
אין שום משמעות לפתק הלבן

הוא נחשב כפתק פסול, ואפילו לא סופרים כמה פתקים לבנים שמו במעטפות.

אין סוף לרע

אם אתם חושבים שהמועמדים עכשיו הם לא טובים. תתפלאו לדעת כמה מועמדים גרועים מהם יש. תבחנו את עצמכם: מה יקרה אם מישהו מהמועמדים האלו יבחר? יש את האופציה האדישה: כולם גרועים, אז זה לא ממש משנה. מה יקרה אם מישהו שאתם לא מסכימים לגמרי עם דרכו יבחר? פה כבר תצאו מהאדישות וזה יהיה מאוחר מידי: תצטרכו לסבול אותו ואיתו ארבע שנים. אם כרגע (באופן תיאורטי) בחוסר ההצבעה גרמתם לדיקטטור (סטאלין, היטלר...) לעלות לשילטון, אתם לא תרגישו יותר טוב, אלא רק יותר דפוקים על כך שלא בחרתם במישהו שאולי הוא לא טוב, אבל בהחלט לא גרוע.

למעלה