בחירת ביה"ס

בחירת ביה"ס

אני אמא לילדה בכיתה ו' הלומדת בבית ספר מדעים בשדרות. בשנה הבאה ביתי צריכה לעבור לביה"ס תיכון, מאחר ולצערי רמת הלימודים בעיר היא לא "משהו" ואילו ביתי תלמידה מצטיינת עם ממצוע גבוהה מאוד ברצוני לרשום אותה לבית ספר מחוץ לעיר, אבל אגף החינוך בעיר מסרב לתת אישור בטענה שכל ילדי שדרות ילמדו בעיר. אני זועמת על כך שאנו במדינה דמוקרטית ואין לנו את הזכות לבחור היכן ילמדו ילדנו, מעבר לכך לו היה התיכון בעיר ברמה סבירה לא הייתי מחפשת מקום אחר. בכוונתנו כל בורי הכיתה לפעול למען קבלת האישורים ואנו זקוקים לעצות מה עושים? האם קברניטי העיר יכולים להכריח את ילדנו ללמוד בעיר? ולמנוע מילדנו ללמוד במקום אחר?

מיכל שב

New member
כל כך מקומם../images/Emo10.gif

אני לא כל כך יודעת מה להמליץ לך, אבל אני מניחה שהרבה רעש יעשו את העבודה שלהם. בהצלחה

זהבה נ

New member
אזורי רישום זה תקנות

כפי שהבנתי מדובר בחטיבת ביניים כיתה ז' ולא בתיכון. ע"פ חוק בחטיבת ביניים את מחויבת לשלוח את הילדה לבית הספר באזור הרישום ואם את מבקשת לשנות בתוך העיר את אזור הרישום עליך לפנות לוועדת העברות ברשות המקומית לבקש ולנמק מדוע את מבקשת להחליף באותה העיר את אזור הרישום. בנושא עיר אחרת עצתי לך לעבור דירה לאזור המבוקש ורק אז תוכלי לעבור לבית הספר המבוקוש. אולי בכיתות התיכון כבר אים חוק לימוד חובה ואת רשאית לבחור מכיתה י' את סוג בית הספר ובאותה מידה בית הספר יכול להעדיף תלמיד זה על פני תלמיד אחר לפי תוצאות מבחני כניסה שהוא עורך. בהצלחה.

למעלה