בחירת בית ספר ללימודי קאוצינג

בחירת בית ספר ללימודי קאוצינג

היי
יש הרבה בתי ספר עם כל מיני תעודות איך אני יודעת איך לבחור בית ספר טוב שייתן לי כלים לעבוד בתחום?
האם יש צורך בהכרה של איגוד המאמנים וכו....?
ולמה עלי לשים לב?

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
בחירת בית ספר לאימון

שאלה מצויינת שאלת - גם כי באמת חשוב לדעת וגם כי לאחרונה כתבתי מאמר על הנושא

כפי שנהוג בפורום אני מצרפת את תחילת המאמר ובסופו תמצא קישור למאמר המלא אם תרצי לקרוא את כולו (כמובן מומלץ).

בחירת בית ספר לאימון
לימודי אימון הם חווייתיים ונותנים כלים רבים לחיים וכמובן הכשרה למי שרוצה לעסוק באימון.
לפני שהולכים ללמוד, כדאי לחוות אימון אישי בעצמכם כדי להבין אם התהליך נכון לכם וכן כדי להבין יותר לעומק לדעת מה הייתם רוצים לקבל מהלימודים.
קריטריונים לבחירת בית ספר לאימון
השיטה הנלמדת

באימון יש מספר רב של גישות שנבדלות באופן בו עובדים ומתבוננים על התהליך.
  • גישות תוצאתיות מול גישות הוויתיות – גישות אשר מתמקדות בתוצאה או מתמקדות באדם שעליך להיות כדי להשיג את התוצאה.
  • גישה מובנה מול גישה פתוחה – בשיטות מסוימות יש מבנה לכל פגישה ומבנה לתהליך האימון – מה הנושא של הפגישה, למשל חזון או ערכים, וסדר מתוכנן לפגישות. בגישות אחרות עובדים על אותם הנושאים או חלקם אך באופן גמיש המותאם להתפחות התהליך וצרכי הלקוח, וגם מספר המפגשים משתנה.
  • מודלים שונים הנמצאים בבסיס השיטה ומכוונים את מהלך האימון.
  • גישה רוחנית או בהוויה דתית
  • אימון בגישה משלבת אומנויות או בשילוב עבודה עם הגוף.
לכל אדם יש את גישת החיים שלו שהצטברה מניסיון החיים, החינוך והאופי המולד שלו. עליך למצוא שיטת אימון איתה תרגיש נוח ובהלימה לסגנון האישי שלך.
הסמכת בית הספר
קריטריון חשוב בבחירת בית ספר לאימון הוא קבלת תעודת הסמכה. בית הספר יכול להיות מאושר לתת תעודות הסמכה מכמה גורמים אשר ערבים לטיב ההכשרה הניתנת בו. ההסמכה הנפוצה והחשובה בארץ היא של לשכת המאמנים, והיא מלמדת על הכשרה מספקת מבחינת היקף החומר וכמות שעות הלימוד וקבלת הדרכה על תהליכי אימון ממדריך מוסמך. הסמכה של ארגון המאמנים הבינלאומי ICF דומה בטיבה להסמכה של לשכת המאמנים, אך יתרונה של לשכת המאמנים היא שהיא בודקת באופן רוטיני את בתי הספר ואת תהליכי העבודה שלהם.
איזו תעודה מקבלים...

למאמר המלא: "בחירת בית ספר לאימון"

למעלה