בחן את עצמך - איזה טיפוס אתה?

Niv s

New member
בחן את עצמך - איזה טיפוס אתה?

2 דקות הרשמה לפני שאפשר למלא את השאלון:
http://www.9types.co.il/members.asp

ולא, אני לא מקבל (וגם לא רוצה לקבל) אגורה מהאתר הזה או מגוף שמקושר אליו.
הסיבה לשיתוף היא תובנה שגיליתי על עצמי לפני כמה ימים, ובזמן כתיבת שורות אלה אני כבר כמעט 5 ימים עם OCD חלש במיוחד.
אני אישית מילאתי את השאלון, ואשמח שתמלאו אותו גם ותשתפו כאן מה יצא לכם. אשתף גם אם תהיה היענות.

התוצאה עשויה לשפר את היכולת שלכם להבין טוב יותר מהו הגרעין/גרעינים התת מודעיים שמניעים את ה-OCD שלכם. אצלי זה עבד ומעניין אותי לראות מה ייצא לאנשים נוספים, ויתכן שאפשר יהיה להסיק מזה מסקנות מעניינות.

jacolevi

New member
מילאתי ומה שיצא זה ככה,

הטיפוס הראשי אצלי זה טיפוס 5 המדען, והשני הכי גבוה יצא מספר 1 המחוקק.
האמת שזה די מתאר אותי , אולי לא ממש לגמרי אבל זה בכיוון .
ושאלה לי אליך ניב , מה הקשר של השאלון למה שאתה מציין לגבי האוסידי החלש שפוקד אותך (ושימשיך גם הלאה , טפו טפו) , התרשמתי שאתה מציין את שניהם (ההטבה באוסידי ומילוי השאלון) כמקשה אחת .

Niv s

New member
באותו ערב ניסיתי לפקס את עצמי על הפחד

הכי עמוק שלי שהוא המשותף לכל החרדות שחוויתי אולי אי פעם - וגיליתי שהוא הפחד החריף מפני בינוניות ולהיראות כ"אדם רגיל". הרצון העמוק שלי הוא לבטא ולהראות את עצמי עם הייחודיות שלי כמו שאני חושב שראוי להראות. וגיליתי שכל מה שכתוב שם אודות הטיפוס שיצא לי (4) זה אחד לאחד מדויק לחלוטין. אבל באותו ערב הבנתי שכבר הצלחתי במידה רבה לבטא את עצמי (בעקבות המטאורולוגיה, הפיתוח קול, הכתיבה, וכו') , ושכבר אין יותר 'סכנה' להיראות רגיל. מאותו הרגע כשהתובנה חלחלה החרדות ואיתן הOCD נחלשו בבת אחת ונשארו בעצימות חלשה מאוד יחסית עד היום.

jacolevi

New member
בקיצור כנראה שמצאת פה את מה שמציק לך .

ןמה שגורם/גרם למצוקה שבאה לידי ביטוי כפי שבאה . זה מצויין .
אצלי לעומת זאת האוסידי מתמקד סביב בעיות סנסומוטוריות , זו קבוצת מחשבות אובססיביות שמתמקדות בתחושות גוף שונות ,בעיקר תחושות אוטומטיות כמו בליעה או מצמוץ או שינה . אין הרבה מידע שתואם את החוויה הזאת וזה קיים אצלי המון שנים .

למעלה