ביטוח מבנה - מה עם הגג?

גלעד140

New member
ביטוח מבנה - מה עם הגג?

בבעלותי דירה ששטחה כ-100 מ"ר, בקומה העליונה של הבניין בו אני מתגורר. הגג שמעל דירתי צמוד לדירה עפ"י הרשום בטאבו וגם שטחו כ-100 מ"ר.
הגג מרוצף, מוקף במעקה, יש בו צנרת מים וחשמל אבל בנוי עליו רק מחסה יציאה ששטחו כ-2 מ"ר.
לא בנוי על הגג מבנה נוסף כלשהו.
שאלות:
1) האם בחישוב שטח הדירה לצורך ביטוח מבנה יש להתחשב בשטח הגג ?
2) ככל שהתשובה חיובית, איך להתייחס לשטח הגג? (האם יש לחבר באופן אלגברי את שטחי הדירה והגג?)
3) האם בגוף הפוליסה יש לכלול הצהרה מפורשת שהגג אכן מבוטח? (נראה לי חשוב מאד כדי למנוע מחלוקת אם יהיה צורך לשקם את הדירה, חס וחלילה, כולל הגג כמובן)

משה שרן1

New member
ביטוח גג

ישנן חברות ביטוח שמבטחות את הגג הצמוד לדירה בביטוחים שמכסים איטום ודברים נוספים

גלעד140

New member
ביטוח גג

אני מודה לך על תשובתך המהירה אבל איני בטוח שירדת לסוף דעתי, ייתכן שלא הבהרתי היטב את שאלתי.
אני מודאג ממצב של הרס כללי בבניין, עקב רעידת אדמה חזקה, וכאשר נצטרך לבנותו מחדש – חברת הביטוח תטען שגג הבניין שמעל דירתי (בקומה העליונה), ששייך לי, אינו מכוסה ע"י הביטוח, כי ביטחתי לפי שטח הדירה הנקוב ולא ציינתי את שטח הגג.
לפיכך – אהיה זכאי לקבל מחברת הביטוח מימון לבניית ארבעה קירות בלבד ולא לבניית הגג.
אולי זה נראה מגוחך כעת, לפני רעידת אדמה (והלוואי שלא נגיע לזה), אבל אם תתרחש כאן רעידה וחברות הביטוח יצטרכו לשלם מיליארדים, הרי שהן תעמודנה על קוצו של יוד ותרחיש כזה שהן יסרבו לשלם עבור שיקום גג, כמו במקרה שלי, אינו נראה לי הזוי.

למעלה