ביטוח נסיעות לחו"ל - האם צריך להרחיב עבור

ביטוח נסיעות לחו"ל - האם צריך להרחיב עבור

רכיבה על אופניים (עירוני/שטח בצורה חובבנית) או בשביל השכרת סירה באגם כלשהו ?
האם הביטוח הרגיל (של האשראי) מכסה את זה?

קצת רקע, מדובר ביער השחור.

אלכס

urilei

New member
יש הגדרות בביטוח

מה נחשב ל"ספורט אתגרי" והוא קצת משתנה מחברה לחברה.
לדעתי אופניים ככלי תחבורה (ולא לשם ספורט אתגרי) זה לא ספורט אתגרי, אבל תברר טוב טוב...
לגבי השכרת סירה אין לזה התייחסות מפורשת ברוב הפוליסות, אבל בד"כ יש סעיף שמחייב אותך להיות בעל רישיון נהיגה ישראלי לסירה, גם אם כזה לא נדרש בארץ שבה אתה מבקר. דפוק, כן, אבל חברת הביטוח תמצא כל דרך אפשרית לקבוע חריגים והתחמקויות, אחרת היא עוד עלולה לשלם לך תגמולים...
גם כאן, רצוי לשאול בצורה מפורשת את הנציג הטלפוני ולהקליט את השיחה. לא בטוח שזה יעזור, אבל משפטית זה מחייב את החברה.

הכוונה לסירת משוטים ששוכרים באגם

או לסירת פדלים ששוכרים באגם. סירה בלי מנוע.
הבעיה עם הדוגמאות הללו היא שהן גבולויות מבחינת הפרשנות.
אני אתקשר מחר לברר.

הדבר הנכון הוא לברר עם חברת הביטוח

או במקרה של חברת האשראי, את הבנק.

כל תשובה צריך שתהיה בכתב כיוון שלאמירות בעל פה אין ערך.

רציתי לעשות ביטוח נסיעה לחו"ל, וניסיתי לברר אם אני מכוסה (הושתל לי קוצב לב לפני שבועיים) אז למרות שהנושא מופיע, בירור ישיר עם חברות הביטוח, מתברר שזה לא כלול גם בהרחבה (יש שם איזה תרגיל לא ישר כל שהוא), אז לראשונה בחיי אסע לחו"ל ללא ביטוח כשאני סומך על העובדה שבכרתים האישפוז חינם ומשלמים סכום גלובאלי של 13 יורו.

לכן, עליך לגשת אישית לחברות הללו ולברר ולקבל אישור בכתב, שלא יטענו אחר כך שעשית ספורט אתגרי.

נילוס11

New member
למי האשפוז חינם? לתיירים?

או לתושבי כרתיים בלבד?

אתה אומר,שמי שנוסע לכרייתים,אל תעשו ביטוח
האישפוזים והרופאים בחינם לכולם
רק צריך לשלם סכום גלובלי..שזה חד פעמי? יומי?
יש לך על זה התחייבות בכתב משר הבריאות של כרייתים?

לא אמרתי לא לעשות ביטוח

הרי לא כתבת מה שכתבת לשם המידע.
אז תעשה ביטוח נסיעות שיכסה הכל.

נילוס11

New member
שפירא,תעשה ביטוח

אל תסתמך על המזל,יצאת עכשיו מאישפוז בבית חולים.
אף אחד לא יעשה לך בגילך במצבך ביטוח רגיל וזול.

תישן במלון זול יותר,תאכל פחות ותחסוך ,
אבל תלך לישון עם ביטוח שמכסה אותך,שיקר יותר.

מאחל לך לחזור הביתה בלי לנגוע בביטוח
ושרק "זרקת" את הכסף סתם.

לא כתבתי כבר?

כנראה שלא קוראים מה שאני כותב ומחלקים עצות.
אף חברה לא רוצה לעשות ביטוח למושתל קוצב לב.
נקודה.

נכון, אבל...

כתוב שם שזה לא רק אחרי טיפולים אלא אפילו במהלך הטיפולים. בכל אופן, מה שהתכוונתי זה ששווה לשאול אם אין להם פתרון דומה לחולי לב מושתלי קוצב. אבל אם אתה אומר שאין אז אני מניח שבדקת.

בדקתי

יש לפניקס 2 ביטוחים לחו"ל
1. למי ששוהה תקופות ארוכות בחו"ל מעל 140 יום בכל פעם
2. ביטוח רגיל, אבל שם גם בהרחבה כתוב שהביטוח מכסה רק אם מדובר באירוע בלתי צפוי וכו'.
ואז בתביעה הם יטענו שלמושתל קוצב לב תסבוכת היא בהחלט אירוע צפוי (מה שכמובן לא נכון).
בכל מקרה הדבר היחידי שעלול לקרות זה שינוי מגנטי שגם עליו הקוצב מתגבר (למשל אם קורה והדופק שלי 56, הקוצב תוך דקה מזהה ומעלה ל-70-72. קרה לי שהחזקתי טאבלט צמוד לגוף והדופק עלה ל-107, אמרו לי בטיפול נמרץ לב לא לדאוג, ואמנם אחרי זמן קצר הקוצב החזיר את המצב לנורמה). ואז אני צריך רק את מכשיר המילן שיחזיר את המצב לקדמותו וחסל, וזה משהו שלוקח ממש מספר דקות.
נקוה לטוב.

לאונידס

Active member
אני מקווה שלא תצטרך לבדוק אם באמת 13 אירו

מכסים אשפוז.
אני הסתקרנתי חיפשתי ולא מצאתי סימוכין למדיניות כזו.

אספרסו2

New member

urilei

New member
אני מקווה שלא תצטרך לבדוק אם חברת הביטוח

באמת דואגת לבריאותך ותשלם מה שצריך...
בוא נשים את הדברים על השולחן - הכיסויים והחריגים של ביטוחי הנסיעות לחו"ל הופכים אותם לביטוחים הכי בעייתיים שאנחנו קונים.
יש בפוליסה מאות חריגים, רובם כאלה שאין לך באמת שליטה עליהם, וחלק לא-קטן גם כאלה שאתה לא יכול לדעת לפני שאתה נוסע. יופי, יש כיסוי לאשפוז עד 14 יום במקרים מסוימים. ואם יהיה צריך יותר? מה? יזרקו אותי מהמיטה?
ואם אני חולה לב? ואם יש לי מחלה קיימת? היריון תאומים? זהו? אסור לי לנסוע לחו"ל? לשיטת חברות הביטוח - לא, אסור. תישאר למות בארץ...

אני יודע לקרוא חוזים

ובדקתי במספר חברות, וכל החוזים שלהם כתובים בסעיפים שאתה חושב שזה מכסה אבל ישנם סעיפי משנה המבטלים זאת.

החברה היחידה שהסכימה היא "הראל" בשני תנאים:
1. שאציג את טופס סיכום האישפוז (יש לי כמובן)
2. אישור מהרופא שאני יכול לטוס לחו"ל.
בחוברת ההנחיות כתוב במפורש שאני יכול לטוס לחו"ל וקבלתי כרטיס בינלאומי לבעלי קוצבי לב, אבל אף רופא לא נותן אישור כזה, הקרדיולוג צוחק ואומר שזה תרגיל של חברת הביטוח לומר לך "לא".
3. גם אם יעשו לי ביטוח יקר מאוד (הייתי משלם כל מחיר) זה לא כולל טיפול פולשני.
אז למי שלא מכיר את הנושא, הסטיה היחידה יכולה להיות חשמלית (למשל אם אעבור בשער חשמלי, סורק ידני, צמוד מידי למחזיק מכשיר קשר וכו) כל מה שצריך זה מכשיר בשם "מילן" שמחובר אליו כבל חשמלי ובקצהו טבעת, את הטבעת מניחים מעל מקום הקוצב ומבצעים את השינוי הנדרש.
ברור שאני נזהר מאוד ולא מתקרב לדברים הללו והתעודה הבינלאומית מכובדת בכל מקום.

בדקתי ובבית החולים האוניברסיטאי בכרתים יש מחלקת לב והקרדיולוג אישר שאמנם יש להם "מילן".
אבל למרות שהטיפול הוא חיצוני, מכיוון שהוא מתייחס למה שנמצא בפנים, הוא נחשב טיפול פולשני.
לכן ההסכמה של הראל היא חסרת ערך.

לאונידס

Active member
חברת ביטוח דואגת רק לחברת ביטוח

למאזן הכספי שלה.
חברת הביטוח לא תבטח נסיעה שיש בה סיכון גבוהה שתצטרך לשלם ואם תסכים לבטח - אז רק תמורת פרמיה מאוד גבוהה.

urilei

New member
אז בשביל מה לעזאזל היא נקראת "חברת ביטוח"???

בשביל "לבטח" רק מה שכבר די בטוח ונטול סיכון משמעותי?
יש להם מבוטחים שהם הגיעו למסקנות שלהם שאלו מבוטחים עם סיכון גבוה יותר? סבבה! שיגבו תוספת פרמיה בהתאם לסיכון שהם חישבו! זה בדיוק מה שחברת ביטוח אמורה לעשות! אני די בטוח ששפירא היה משלם גם 100 ש"ח ליום לביטוח אמיתי שבאמת מכסה אותו.
זה כמו שכל חברות הביטוח יחליטו שהן פשוט לא מבטחות (בשום מחיר) נהגים מתחת לגיל 25. רוצה לנהוג בכל זאת? סבבה, על אחריותך... מה שקורה בתחום ביטוחי הנסיעות זה בדיוק זה. מה ששפירא תיאר בתחום רפואת הלב, אני אומר לך שקיים גם בתחום ביטוח מורחב להיריון. בוא נאמר ככה - אוי ואבוי לאישה ולעובר שיזדקקו לביטוח ההיריון הזה אחרי שבוע 24 בחו"ל...
זה לא כולל הפלה, לא כולל לידה מוקדמת, לא כולל הוצאות טיפול בפג, לא כולל שמירת היריון ועוד ועוד חריגים. אם הייתי יודע מראש מה יקרה בחו"ל הייתי עושה אחד משניים
1) לא רוכש ביטוח בכלל (כי הייתי יודע שהכל יהיה בסדר)
2) לא נוסע בכלל (כי הייתי יודע שמשהו רע יקרה)
כל המטרה של ביטוח היא שאנחנו לא יודעים מה יקרה מחר. אם היינו יודעים - לא היינו צריכים ביטוח...

לאונידס

Active member
אני מציע שתעשה את החשבונות שלך ולא שלהם

תאמין לי שהם סוגרים יפה את החודש, הם לא צריכים את העזרה שלך.
נכון, חברות ביטוח פעמים רבות לא מבטחות רכבים להשכרה לנהגים בעלי ותק של פחות משנה או מתחת לגיל 21
מדובר בעסק כלכלי והם עושים את החשבון שלהם.

אני חושב שחצי שנה אחרי השתלת קוצב אם אין בעיות חברות הביטוח מוכנות למכור פוליסה מתאימה, מי שלא מתאים לו לחכות זו החלטה שלו.

urilei

New member
ברור שהם סוגרים יפה את החודש

הם מוכרים לציבור פוליסה עם כיסוי חלקי ביותר, ודואגים לא באמת להתחרות זה בזה, ובוודאי שלא על טיב הכיסוי, איך לא יסגרו את החודש יפה?
באמת שעניין הקוצב של שפירא משני. הפוליסות האלה זה פשוט אסון.
זה בערך כמו שחברת הביטוח תחליט שרכב אדום מעורב ביותר תאונות דרכים, וכל חברות הביטוח יחליטו החל ממחר שלא מבטחים יותר רכבים אדומים. יש לך רכב אדום? בעיה שלך, זרוק לפח או קח את הסיכון בעצמך. נשמע לך הזוי? זה מה שקורה כמעט בכל סעיף בתחום ביטוחי הבריאות לחו"ל, ממטען ועד היריון ואסטמה.

למעלה