ביטוח צד ג'

מה היתרון של ביטוח צד ג'? אני רוצה לוותר עליו ולעשות רק חובה. למה כדאי לעשות צד ג ?

k-don

Well-known member
מה היתרון של ביטוח צד ג'? אני רוצה לוותר עליו ולעשות רק חובה. למה כדאי לעשות צד ג ?
ביטוח חובה חייבים לעשות, כי הוא חובה (מטרתו כיסוי פגיעות גוף לכל הצדדים בתאונה).
ביטוח צד ג מכסה אותך בפני נזקים שתעשה לצד ג (באשמתך).
ביטוח מקיף מכסה גם על נזקים שיקרו לרכב שלך.
אתה מחליט לבד איזה ביטוח אתה צריך.
לרוב, כאשר הרכב שלך שווה מעט כסף, תעדיף לעשות רק צד ג.
*לא סוכן ביטוח

חן 1111

Active member
כי בלי ביטוח צד ג' כל נזק שתגרום בתאונה שהיא באשמתך תצטרך לשלם מכיסך. וזה יכול להיות גם טוטאל לוס למרצדס.

חן 1111

Active member
קשה מאוד להוכיח שזאת אשמתך ברגע שאתה מכחיש זאת.
ממש לא. יש מקרים ברורים, למשל כשאתה נכנס במישהו מאחור, כמעט תמיד אתה אשם כי לא שמרת מרחק. יהיה לך קשה מאוד להוכיח אחרת. אם לא עצרת בעצור ופגעת במישהו, אותו דבר. אם פגעת במישהו בחניה, ברור שאתה אשם. ויש היום המון מצלמות כך שבהמון מקרים קל מאוד להוכיח מה קרה.

דיברגנט חדש

Well-known member
ממש לא. יש מקרים ברורים, למשל כשאתה נכנס במישהו מאחור, כמעט תמיד אתה אשם כי לא שמרת מרחק. יהיה לך קשה מאוד להוכיח אחרת. אם לא עצרת בעצור ופגעת במישהו, אותו דבר. אם פגעת במישהו בחניה, ברור שאתה אשם. ויש היום המון מצלמות כך שבהמון מקרים קל מאוד להוכיח מה קרה.
אף אחד לא יראה לך את הצילום ממצלמות, אלא אם כן, ייצג אותך עו"ד.

חן 1111

Active member
אף אחד לא יראה לך את הצילום ממצלמות, אלא אם כן, ייצג אותך עו"ד.
לא הבנתי. אם תפגע במישהו, ויש לו מצלמה באוטו, והוא יתבע אותך ותתחמק ותכחיש, הוא יוכיח באמצעות הצילומים.
חוץ מזה, לא הבנתי את ההיגיון: אתה מעדיף להיות שקרן, עבריין ובן אדם חרא, וגם להסתכן בתביעה ואולי גם בעדות שקר, וכל זה כדי לחסוך פחות מ-1000 שקל לשנה על ביטוח?

דיברגנט חדש

Well-known member
לא הבנתי. אם תפגע במישהו, ויש לו מצלמה באוטו, והוא יתבע אותך ותתחמק ותכחיש, הוא יוכיח באמצעות הצילומים.
חוץ מזה, לא הבנתי את ההיגיון: אתה מעדיף להיות שקרן, עבריין ובן אדם חרא, וגם להסתכן בתביעה ואולי גם בעדות שקר, וכל זה כדי לחסוך פחות מ-1000 שקל לשנה על ביטוח?
התייחסתי למצלמות לא שלך, כמו למשל מצלמת הרחוב.
ברור שאם לך יש מצלמה, תשתמש בה, אך אם לו יש מצלמה והיא "תסגיר" אותו, הוא לא ידווח לך שיש לו מצלמה.

אני נהג זהיר חמש שנים בלי תביעות. אבל פוגש נהגים לא זהירים כמו אי שמירת מרחק.
מכיר את מרפי? ביום שבו תחליט לחסוך את החמש מאות ש"ח שעולה ביטוח צד ג', תיכנס במישהו ותגרום נזק של חמשת אלפים ש"ח (ולא תאמין כמה קל לגרום נזק של חמשת אלפים ש"ח).
וזה לא לגמרי קשור לנהג זהיר - לי היה מקרה, למשל, שבו נהג בנתיב הנגדי סטה שמאלה ופגע בי. שתי המכוניות טוטאל לוס. ולמרות שצילמתי את זירת התאונה ואפשר היה לראות בבירור שהכל השברים מהתאונה הם בנתיב שלי, מה שמוכיח שהוא סטה אל הנתיב שלי ואשם בתאונה, חברות הביטוח החליטו להכיר באשמה הדדית. אם לא הייתי עם ביטוח צד ג' הייתי צריך לשלם כמה עשרות אלפי שקלים.

Kiapicanto1000

Active member
מכיר את מרפי? ביום שבו תחליט לחסוך את החמש מאות ש"ח שעולה ביטוח צד ג', תיכנס במישהו ותגרום נזק של חמשת אלפים ש"ח (ולא תאמין כמה קל לגרום נזק של חמשת אלפים ש"ח).
וזה לא לגמרי קשור לנהג זהיר - לי היה מקרה, למשל, שבו נהג בנתיב הנגדי סטה שמאלה ופגע בי. שתי המכוניות טוטאל לוס. ולמרות שצילמתי את זירת התאונה ואפשר היה לראות בבירור שהכל השברים מהתאונה הם בנתיב שלי, מה שמוכיח שהוא סטה אל הנתיב שלי ואשם בתאונה, חברות הביטוח החליטו להכיר באשמה הדדית. אם לא הייתי עם ביטוח צד ג' הייתי צריך לשלם כמה עשרות אלפי שקלים.
אני לא מכיר צד ג' שעולה רק 500

אני לא מכיר צד ג' שעולה רק 500
זו ההצעה שקיבלתי לפני שלושה שבועות מ-WeSure - לפני הרחבת אחריות למליון וחצי (ברגיל מליון, אבל בעיקר בגלל שזה כולל גם הפחתת השתתפות עצמית), תוספת גרירה, שמשות ופנסים. בסוף, אגב, עשיתי בפניקס שהיו קצת יותר יקרים, אבל עם השתתפות עצמית קצת יותר נמוכה וניסיון טוב שהיה לי איתם בעבר, בעוד האתר של WeSure הצליח לחרפן אותי.

Kiapicanto1000

Active member
א
זו ההצעה שקיבלתי לפני שלושה שבועות מ-WeSure - לפני הרחבת אחריות למליון וחצי (ברגיל מליון, אבל בעיקר בגלל שזה כולל גם הפחתת השתתפות עצמית), תוספת גרירה, שמשות ופנסים. בסוף, אגב, עשיתי בפניקס שהיו קצת יותר יקרים, אבל עם השתתפות עצמית קצת יותר נמוכה וניסיון טוב שהיה לי איתם בעבר, בעוד האתר של WeSure הצליח לחרפן אותי.
אני מעוניין לרכוש צד ג' להוריי. את הזול ביותר הקיים.
כלומר ללא גרירה, ללא מראות, ללא שמשות וללא פנסים (כל אלה ממילא לא מקוריים אלא תחליף זול באיכות הכי נמוכה הקיימת) וגם עם השתתפות העצמית המנופחת האפשרית וגם ללא סיוע ייעוץ משפטי וכד' וכד'
.
אני כידוע לא רכשתי צד ג' מעולם. אם היה תלוי בי אז גם חובה לא הייתי רוכש אבל איני פורע חוק.

אם תוכל לבדוק מחיר של סוזוקי ג'ימני שנת 2005 . נהגים יחידים מעבר לגיל 70. עבר נקי. בתנאים שציינתי... אני מעוניין לחפש את האופציה הקרובה ביותר ל500

א

כלומר ללא גרירה, ללא מראות, ללא שמשות וללא פנסים (כל אלה ממילא לא מקוריים אלא תחליף זול באיכות הכי נמוכה הקיימת) וגם עם השתתפות העצמית המנופחת האפשרית וגם ללא סיוע ייעוץ משפטי וכד' וכד'
.
אני כידוע לא רכשתי צד ג' מעולם. אם היה תלוי בי אז גם חובה לא הייתי רוכש אבל איני פורע חוק.

אם תוכל לבדוק מחיר של סוזוקי ג'ימני שנת 2005 . נהגים יחידים מעבר לגיל 70. עבר נקי. בתנאים שציינתי... אני מעוניין לחפש את האופציה הקרובה ביותר ל500
כנס לאתר של הפניקס ועשה את זה בעצמך. הכי פשוט ומהיר. כנ"ל WeSure

דיברגנט חדש

Well-known member
א

.

מעל גיל 80 בחלק מחב' הביטוח צריך להוסיף כסף.

mkr

Member
ביטוח חובה בלבד (!!!) עושים לרכב שעומד ולא נוסע. שם הסיכון שייגרם נזק למישהו אחר ישנו, אבל קטן מאד (לדוגמה הרכב יתדרדר ויפגע ב...).
צד ג' עושים לרכבים שביטוח מקיף לא כלכלי ביחס למחיר הרכב כולו.
הסיכוי שתהיה מעורב בנזק כלשהו (אם אתה נוסע) הוא כ- 20% .
אז זה שאתה לוקח עצמך את הסיכון שהגרוטאה שלך תושמד - סבבה.
מה שאתה לא שולט זה באיזה גרוטאה אתה תפגע :)

Kiapicanto1000

Active member
ביטוח חובה בלבד (!!!) עושים לרכב שעומד ולא נוסע. שם הסיכון שייגרם נזק למישהו אחר ישנו, אבל קטן מאד (לדוגמה הרכב יתדרדר ויפגע ב...).
צד ג' עושים לרכבים שביטוח מקיף לא כלכלי ביחס למחיר הרכב כולו.
הסיכוי שתהיה מעורב בנזק כלשהו (אם אתה נוסע) הוא כ- 20% .
אז זה שאתה לוקח עצמך את הסיכון שהגרוטאה שלך תושמד - סבבה.
מה שאתה לא שולט זה באיזה גרוטאה אתה תפגע :)
מהיכן אתה הבאת את ה20%? זה נראה לי מספר כל כך מופרך שזה נראה לי לקוח מהסטטיטיקות של "עקומי הרגליים ונעדרי כל כישרון מינימלי לנהיגה". אלה שלגביהם אתה אומר מזלם שלא רוכבים על דו"ג בכביש הזיבורי, כי אחרת מזמן היו מקפחים את חייהם.
לגבי הגרוטאה שלי, לא רק שלא איכפת לי כלל. אני מנסה להשמיד אותה כבר 8 שנים ולא מצליח.
אני לא מתכוון השמדה ע"י נסיעה לתוך קיר. זה לא. אין שום אירוע תאונתי שלי ברכב הזה למעט פעם אחת מישהי נכנסה ברכב מאחור ברמזור וזה היה דווקא כשנהגה בו אישתי. הביטוח צד ג' של הנהגת הפוגעת מימן את הנזק הקל שהיא גרמה.

אני על כל פנים נוהג באופן שאני סוחט מהרכב את מה שאני צריך כולל הנאה: אני נוהג מהר גם בסיבובים וגם בירידות, ופחות אבל גם, בעליות.
אני נוהג המון.
התקנתי ברכב גפ"מ
אני מניח שאהנה מההתלבטות איזה רכב חדש לרכוש ובכל זאת, זה יהיה רק כשהרכב הנוכחי "יושמד", אבל, זה עדיין לא קרה...
לגביי, זה לא 20% וגם לא 2%ו ואפילו לא 0.2% או 0.002%

למעלה