ביטחון ומיגון

ami026

New member
ביטחון ומיגון

אזרחי ישראל חשופים מידי יום ביומו לאיומים מהמדינות הסובבות אותנו ובשנים האחרונות גם מתחיל להתממש האיום הגרעיני. הבניינים בישראל לא כולם עם מקומות מיגון מתאימים וחלקם עם מקלטים מלפני 40 שנה ויותר. יש וניתן לעשות הרבה על מנת לתת מיגון טוב יותר ובטוח יותר כנגד כל איום. מספר שאלות בנושא זה: (1) מדוע אין הוראות ברורות איך אמור להיות מקלט בבית פרטי במובן זה שכל דייר יוכל לאכוף שיפוץ המקלט על פי ההוראות הללו? כיום באתר פיקוד העורף ובחוק הכל אמורפי ולא ברור מה מומלץ ומה חובה. לדבר זה יש משנה תוקף בבתים פרטיים שבהם יתכן ומספר קטן דיירים רוצה להכין את המקלט ורוב הדיירים לא מוכנים להשקיע כספים. אולי כדאי אף ליצור מנגנון שבו דייר שמעוניין יוכל לשפץ את המקלט על חשבונו ולאחר מכן להתקזז על ידי אי תשלום ועד בית. (2) מדוע אין גוף שנותן אינפורמציה כיצד להתגונן טוב יורת כנגד נשק גרעיני ואלו חברות מתעסקות בנושא. יש מה לעשות ובחיפוש באינטרנט גיליתי מאמרים רבים בנושא. בפנייתי לפיקוד העורף הוא טען שאין לו כל מידע בנושא והוא לא מוסמך להפנות אותי לחברות. (3) בהינתן המיתון הקיים ורצון הממשלה להזרים כספים לחברות הגדולות במשק כדי שהאג"חים שלהן לא יפלו. מדוע שלא יקצו את הכסף למיגון האזרחים, שיפוץ מקלטים, ממ"דים וכ'ו וכך בעקיפין יזרום הכסף לחברו תהבניה הגדולות וגם נישאר עם מיגון טוב וחדש יותר? זה עדיף על פני להזרים סתם כסף לקופת החברות. בניגוד לעבר כיום שכנינו אוספים יותר ויותר נשק הרסני שמערער את תחושת הביטחון של האזרחים ומהווה איום ממשי. גישת ה"יהיה בסדר" תגרום לדעתי להגירה שלילית חזקה מהארץ כפי שאני חש מהסובבים אותי. מיגון נכון יכול לצמצם את התופעה.

למעלה