ביטחון עצמי חשוב יותר משכל, נכון?

שוKולד

New member
ביטחון עצמי חשוב יותר משכל, נכון?

שנים הייתי בטוחה ששכל יכול להוביל אדם לכל המקומות הנכונים. וכשנשאלתי האם שכל עדיף על מזל אמרתי שכן משום ששכל ימנע מהבן אדם להכנס לצרות ואז לא יצטרך את המזל. הוא ידע מה לעשות. ואז פתאום לאחרונה נכנסה לי שאלה חדשה למשוואה - ביטחון עצמי. פתאום הבנתי ששכל לבד לא יביא אדם לשום מקום. אם אין לו לאדם את הביטחון העצמי לקדם את עצמו, השכל ישאיר אותו כעכבר מעבדות מפוחד. לעומת זאת, אדם טיפש אך מלא בביטחון עצמי, יגיע להישגים מרשימים (ראיתי את זה לא פעם בחיי). ואז פתאום הכתה בי השאלה, מה עוד אדם צריך מלבד הביטחון העצמי והאמונה ביכולתו ? כלום. אם הוא מאמין הוא יצליח משום שאין דבר שיעמוד בפניו או בפניו הקסם שלו. (כשאני אומרת ביטחון עצמי, אני לא מדברת על שחצנות).

byron

New member
בהחלט נכון

אבל כבר אמרתי את זה לבוס (לשעבר) שלי "אתה מנהל לפי מוקדי רעש, כמו עיוור שחושב שהרעם זה משהו כי הוא לא ראה את הברק" ועל זה כולם אומרים לי.....פרסום עצמי הוא חלק מהחבילה, ובלי בטחון עצמי לא תוכל לפרסם את עצמך, אז אפסים קטנים שצועקים בקול גדול כשהם עושים פעולה מורכבת כמו להרים עט, תמיד יזכו ליותר קרדיט. פעם בעשור יגיע מנהל חכם שיראה עבודה איכותית ויקח את עושה העבודה לשמים. יתר האירגונים יקרסו בטווח הארוך

shonshon5

New member
בדיוק כך

מאחר וקודמי ביטא באופן די מדויק את דעתי בנושא, לא נותר לי איפוא אלא לתהות: האם זו תכונה מולדת או נרכשת? ואם נרכשת, אז אולי בהמשך לפילולת האושר אפשר לפתח במעבדות "פייזר" גם גלולה להגברת הבטחון העצמי? אחרי שדיווחו על הפסקת המחקר לפיתוח ויאגרה נשית, בטח התפנה להם איזה צוות R&D באבטלה סמויה...
חגשמייח!

שוKולד

New member
נרכש ללא ספק ../images/Emo148.gif

עובדה היא - נולדתי ללא שום ביטחון עצמי. גדלתי בחממה, נתנו לי כל מה שרציתי מבלי שאאלץ להלחם על כלום. כשנתקלתי בקשיים הפכתי מתוסכלת כי לא ידעתי להתמודד איתם ולכן זה רק חיזק את חוסר הביטחון. לא גידלו אותי להאמין שאני הטובה ביותר או היפה ביותר וכו'. יש לי חברה, לא יפה ממני, לא חכמה ממני (גם לא פחות ממני
) אבל אותה מילדות גילדו וחינכו להאמין שהיא הכי הכי. היא גדלה עם הידיעה הברורה שהיא הילדה הכי יפה בגן, גם אם לא היתה. היא מלאת ביטחון עצמי. האם זה תמיד עובד ? לא. יש גם מקרים שונים של אנשים שפשוט נולדו עם זה. האם אפשר לשנות את זה ?כן. ללא ספק, חד וחלק כן. יש המון סדנאות, קורסים, סמינרים וכו' שאפשר לעשות ולא יאמן מה זה יכול לעשות לתחושה ולחיזוק הביטחון העצמי. ואם מישהו רוצה לדעת יותר יכול לפנות אלי במסר. אני מאמד מאמינה בסמינרים האלה (הגעתי לאחד מהם מאד מאד מאד סקפטית ובכלל לא חשבתי שזה ישנה משהו בחיי כי אני יודעת הכל, אבל מסתבר שיש עוד לפחות 2 דברים שאני לא יודעת
). אז שורה תחתונה, אפשר להוולד עם זה, ואם לא, אפשר לרכוש את זה. חג שמח

byron

New member
אבל מה המחיר?

אני נחמד ואוהב שאחרים אוהבים אותי....להיות אסרטיבי זה אומר להשתנות...האם כדי שמשהו פחות יפריע לי (קידומים של אחרים על פני) אני צריך להפסיק משהו שגורם לי להרגיש טוב? העניין הוא שאני אהיה "מאניק" וכנראה אפגע באנשים כשאהיה אסרטיבי, ואני לא אוהב לפגוע...מספיק כולם נעלבים כשאני "קצת" סרקסטי... באחד הקורסים של הבנק היה לנו יום הדרכה בהעברת מצגות. המדריכה אמרה לי שני דברים נכונים, אחד אישי והשני היא נתנה רשימת "החלטות" בכדי להיות אסרטיבי, ואחת מהן נראית לי נכונה ואני נאלץ מדי פעם (ביחוד בתור שמישהו מבקש להכנס לפני) להזכר בה "הצרכים שלי חשובים לפחות באותה מידה כמו הצרכים של כל אחד אחר".

שוKולד

New member
ביטחון עצמי ואסרטיביות הן תכונות

שונות שלפעמים מגיעות יחד. זה לא עניין של מחיר. להיות אסרטיבי שונה מלהיות תוקפני או לא מתחשב. אסרטיביות לא אמורה לפגוע באף אחד אלא לקדם את המטרות שלך עצמך, לא על חשבון אחרים. כשמישהו מנסה להדחף לפניך בתור, הוא זה שפוגע בך, ולעמוד על שלך ולומר סליחה יש תור או כל משפט אחר, אין פירושו לפגוע בו. ואם טוב לך לחיות בחוסר אסרטיביות והחיים יפים בעינך בדיוק כמו שהם, אז אל תשתנה. אין לזה שום קשר עם ביטחון עצמי. אם למישהו טוב ליות בחוסר ביטחון ונעים לו שם, שיחיה כך. מדובר על אלו שזה מפריע להם ורוצים להשתנות - השאלה היתה האם זה אפשרי. לא האם זה טוב או רע.

למעלה