ביצה ותרנגולת

shonshon5

New member
ביצה ותרנגולת

בחג האורים אנו מדליקים 8 נרות בתהליך של סדרה חשבונית עולה וזאת לציון הכד הקטנטן שהספיק לכל צרכי השימון במשך 8 ימים באיזו דרך מופלאה לגמרי. ואני שואל: האמנם נבנתה החנוכיה בת 8 הקנים (והשמש, כתוספת) בעקבות הפרשה הנ"ל, או שבורא עולם ומחולל ניסיו שידרג את הכד שמן הזערור על פי מודל של מנורה שהגניב לו אחד ממדליפיו? מה לי כי אלין, תשאלו - ובצדק - אך באמתחתי תשובה ניצחת: 8 ימים זה ממש מעט מאד, לא הספקתי ליישם אלא קמצוץ מתכניותי, וגם זאת בלחץ ודחק ופקקי תנועה. אז הרהרתי ביני לביני מה היה כבר יכול להיות רע אם אותו יועץ הקב"ה לשמנים, גריז ואור נגוהות, היה מניח על שולחנו מודל של מנורה בת, נניח, 20 קנים? נו, פלוס שמש יוצא 21. שלושה שבועות חופשה, הכי טוב! ליל מנוחה!

Mנטה

New member
נס פח השמן

תקף כל חנוכה להרבה יותר משמונה ימים ולהלן החישוב: נגיד שבכל יום אכלת סופגניה אחת ולביבות שתיים (מלשות לביבות יותר שווה), כמה זמן השמן ישאר אתך ? מלא ! הרבה יותר משבוע ואולי אפילו יותר משלושה שבועות !...

shonshon5

New member
סופגניות? פיכסה!

כדי לצאת ידי חובת החג, המקום ודעת הקהל, אני אוכל סופגניה אחת בנר ראשון. זהו. לא סובל את הדבר הזה. אבל לביבות... איי איי איי..... זה כבר עייסק אחר! לביבות אני טורף בלי חשבון, ללא נימוסי שולחן אלמנטרים וממש בחוסר התחשבות באחרים. אין עליהן. אין. אבי, יועץ רה"מ ללביבות וללב לבייב.

nutmeg

New member
לביבות מבטטה

כבר אכלת? עם תפוח עץ חמוץ מגורר פנימה וקינמון... אוי!

shonshon5

New member
מיעוט נכלם

בשונה מרוב האוכלוסיה בארץ הפלאות, הח"מ משתייך למיעוט שבטטה, בכל מצב צבירה שהוא, לא עושה לו את זה. פשוט, לא מתחבר. גם אם יערכו לפני סטייק פילה בקר עסיסי ברוטב פלפלת או חרדל, והוא יוגש על מצע בטטות - הלך עליו. ומי שמכיר את הח"מ מודע בוודאי ליחסו החם והבלתי מתפשר לנתח הבשר הנ"ל, מה שמצביע על עצמת הויתור. מצד שני, תפודים רגילים הם מאבני היסוד של מטבחנו ולא יעלה על הדעת לרדת במלאי מתחת לחמישה קילוגרמים במזווה בכל רגע נתון. ומצד נוסף, תפוח עץ חמצמץ עם קנמון היא דוגמה ראויה להשתלחות חסרת רסן המובילה את החיך למחוזות רוויי יצרים אפלים. יאמי יאמי!

Mנטה

New member
אמא שלי

מוציאה את הליבה של התפוח, שמה בפנים תערובת של אגוזים, קינמון ויין טוב ואופה בתנור. אבל אמא שלי, אין עליה, גם לא בלביבות.

ליטן א

New member
לגבי השאלה הראשונה שלך...

כמו בהרבה מקרים אחרים, גם הפעם ניצח בית הילל את בית שמאי, וגם כאן הפרשנות של בית הילל ניצחה. לפי בית הילל - מדליקים את החנוכייה ב"סידרה חשבונית עולה".. לפי בית שמאי - מדליקים את החנוכייה ב"סידרה חשבונית יורדת" (כלומר, ביום הראשון של חנוכה מדליקים 8 נרות ושמש, וביום האחרון של חנוכה מדליקים רק נר אחד ושמש) חוץ מזה, אבי, מה שלומך?

ליטן א

New member
פחחחחח....

באולינג... פחחחחח... אחרי 4.5 חודש בצבא, למי יש זמן לבאולינג????? הייתי בבאולינג פעמיים מאז הגיוס שלי.. פעם אחת כשיצאתי חמשוש, ופעם שניה ברגילה שלי... מה קורה איתך?

shonshon5

New member
פששששש....

מה, באמת? ככה המצב גרוע? אין סידור מיוחד לשחקני ליגה בבאולינג? למה רק לכדורגלנים יש קומבינות? אנו דורשים הקמת מסלולי באולינג בכל מחנה, בסיס ומאהל - ללא הבדל דת, גזע, מין וצבע הכדורים. ובנוסף, יוקדם החמשוש ליום ג' בשבוע. חוצמיזה, אצלי הרוב בסדר, ועל השאר אני עמל במרץ.

למעלה