ביקוש להנדסה?

yoavben25

New member
ביקוש להנדסה?

אהלן ולילה טוב

יש למישהוא מושג מה מצב הביקוש להנדסת חשמל/ מכונות/ מערכות מידע/תעשייה וניהול?

הבנתי שהמצב לא טוב כל כך כמו שהיה בחשמל, מישהוא מוכן להסביר בבקשה?
ומה בדיוק תפקידו של מהנדס החשמל?

דרישה למהנדסים

היי,
לא השתנה לרעה המצב של מהנדסים בשוק העבודה. נהפוך הוא. הדרישה רק הולכת וגוברת. יש חוסר עצום במהנדסים - מהנדסי חשמל ומהנדסי מכונות.
נכון שקשה לצעירים, חסרי הניסיון, לפרוץ לשוק . להם באמת קשה בהתחלה למצוא עבודה והם צריכים לעשות המון פשרות על העבודה הראשונה שלהם העיקר להתחיל. אבל יש דרישה למהנדסים עם ניסיון. אין למהנדסים בעיה למצוא עבודה. יש דרישה כל הזמן והדרישה רק עולה. מי שלא מוצא עבודה אולי צריך למתן את דרישות השכר במעט, אבל אין מצב של "אין עבודה". יש דרישה !!!

yoavben25

New member
עדיפות ללמוד הנדסה ספציפית או תואר ראשון כללי ו....?

עדיף ללמוד הנדסה ספציפית או תואר ראשון כללי בתחום שאוהב ולאיזה עבודות אפשר להתקבל עם תואר ראשון כללי? אם אפשר דוגמאות לעבודות בבקשה יעזור לי מאוד, באיזה תפקיד ובאיזה תחום?

לימודי הנדסה או תואר ראשון "כללי" ?

עדיפות מוחלטת ללימודי הנדסה.
תואר ראשון כללי - הוא "תואר" לכל משרה שבה כתוב בדרישות "השכלה אקדמאית" ולא מפרטים איזו השכלה ספציפית נידרשת.
ללמוד תואר ראשון כללי זה סיכון - לימודים לא קלים, עדיין עולים כסף רב, עדיין 3 שנים, ונשארים ללא "זהות מקצועית" . אם נסתכל על זה דווקא מהצד החיובי - אז זה משאיר לנו חופש מסוים לבחור את העתיד בהמשך, אבל זו יכולה להיות גם מגבלה לכניסה לעבודות שנדרשת בהן השכלה ספציפית/מקצועית.
אני מציעה לפני כל החלטה כזו - ללכת לאבחון מקצועי

sharpantie

New member
תסתכל במודעות דרושים בעיתון

יש הרבה משרות לא ספציפיות שנדרש בהן תואר ראשון כל שהוא, לא משנה התחום.
אם מעניין אותך קריירה במשרד החוץ אז דרישת הסף לקבלה לקורס צוערים היא תואר
ראשון. יש משרות ניהול זוטרות כמו עובדי משאבי אנוש וכאלה, שנדרש בהן תואר.

ivgy1980

New member
תעשה תואר אמיתי עם קבלות

אפשר גם לעשות MBA ואז לעבוד בשירות לקוחות בסלולר... מעוניין?

bennyhemo

New member
מה התפקידים שאפשר לקבל עם תואר ראשון כללי? ובמה כדאי לעשות?

ivgy1980

New member
עם תואר ראשון כללי הולכים לשירות לקוחות

עדיף לעשות קורס מקצועי (למשל, תכנות CNC או ריתוך אלומיניום תעופתי) מאשר תואר ראשון כללי.

תואר ראשון כללי זה לא מקצוע... אבל

נכון שזה לא מתאים לכל אחד ועדיף ללמוד "מקצוע" ולקבל "זהות מקצועית".
תואר ראשון כללי מתאים לאנשים מסויימים מאוד, כאלו שיידעו אח"כ מה לעשות עם עצמם. עדיין זה נחשב ל"השכלה אקדמאית" וצריך תואר למצוא עבודה טובה...
אבל לפעמים אנחנו יותר מדי צעירים או גם אם לא - אנחנו מבולבלים ולא יודעים מה אנחנו מצפים מהעתיד המקצועי שלנו.
אז או שאנחנו נעזרים באנשי מקצוע לאבחון והכוונה או שאנחנו לוקחים החלטה והולכים רק "לרכוש השכלה" לא בהכרח מקצוע...
ולמקצוע והכיוון המקצועי שלנו נדאג בהמשך, נתפתח אולי לפי הזדמנויות שייקרו בדרכנו או דברים שנרצה לעשות. זו בהחלט אפשרות ...

ivgy1980

New member
תואר ראשון כללי זה כלום. שום דבר. "השכלה".

"השכלה" כללית לא שווה מאומה, בייחוד כשניתן ללמוד המון על מגוון נושאים חינם ברשת. מקווה שהבהרתי לבחור שעדיף לו לעשות קורס מקצועי של 6 חודשים מאשר תואר כללי של 3 שנים.

מי שיודע (שוב, לדוגמה) "ריתוך תעופתי בפלדה, באלומיניום ובמתכות מיוחדות" - או מי שיודע "לתכנת מכונות עיבוד שבבי עם 5 ו-6 צירים" - יזכה בביקוש ובשכר גבוהים, הרבה יותר משל אחד עם תואר כללי.

תואר ראשון או כל השכלה אקדמאית - היא "שום דבר" זה לא לעניין!

אדוני, קצת הרחקת לכת. להגדיר השכלה אקדמאית כ"שום דבר" או "לא שווה מאומה" - אני לא יכולה להסכים עם זה בכלל.
מאחר והעיסוק שלי בחברה שאותה אני מנהלת הוא בעצם "למצוא עבודה לאנשים"
אני חווה ביום יום ובכל יום את ערך ההשכלה האקדמאית !!!
העולם שלי מחולק ל"משרות צווארון כחול" ומשרות "צווארון לבן". ממה שאני רואה - משרות הצווארון הלבן בסופו של דבר מביאות אותך הרבה יותר רחוק כלכלית וחברתית ממשרות הצווארון הכחול.
אני כמובן לא פוסלת משרות שהן "עבודת כפיים" ונכון שדווקא בגלל החוסר באנשים כאלו בשוק העבודה - לפעמים השכר במשרות הצווארון הכחול באמת יכל להיות גבוה. אבל כדי שזה יקרה אתה חייב שתהיה לך התמחות ייחודית ונידרשת.

ivgy1980

New member
אנשים רבים מחזיקים בהשכלה אקדמאית כללית

בעיקר במגוון מדעי הרוח ומתקשים להתפרנס כראוי. על כן רציתי להדגיש שיש ערך אדיר להשכלה מכוונת עיסוק (משפטן, רואה חשבון, מהנדס, רופא וכד') לעומת "תואר ראשון כללי", עליו כמדומני שאל הבחור שבשרשור.

Shamy

New member
בתור בוגרת טרייה מובטלת בחשמל ואלק'

אל תלמד את זה! תתרחק מזה כמו מאש...מתעקש מחשבים? תלמד מדמ"ח או הנדסת תוכנה וגם להנדסת תוכנה הביקוש יורד..
&nbsp
וגם עוד טיפ מממממש חשוב , תכנס לעבודת סטודנט בשנה שנייה ואם צריך "תמרח" או תעכב קורסים בתואר כדי שתצא עם ניסיון של שנה לפחות!

למעלה