ביקרות אלבום!סילברדון-האיש והחיה

טובא

New member
ביקרות אלבום!סילברדון-האיש והחיה

האלבום הרביעי במספר של סילברדון יוצא בימים אלה לחנויות(בהפצה של פונוקול)שמחזיק כבר יותר משבוע עותק(שלא זז לי לרגע מהדיסקמן) ישב לכתוב לכם ביקרות לאלבום הזה אז שנתחיל? סילברדון-האיש והחיה\ האלבום החדש של סילברדון לא דומה לשום דבר שיצא עד היום תחת הכותרת רגאיי ישראלי. בניגוד לאלבום הקודם של סילברדון "דברו"(NMC) ששילב בתוכו רגאיי עם מוזיקה מזרחית האלבום "האיש והחיה" הוא 100 אחוז רגאיי וכמו שרגאיי בדיוק צריך להישמע. רוב ההפקות שבאלבום הם של סילברדון בעצמו אולם גם מג'יק צ'ולו אסי איילון ואפילו פילוני נתנו יד והפיקו מספר שירים לאלבום .האלבום מונה 13 שירים.שכולם נכתבו ע"י סילברדון(להוציא שני שירים שבהם נימי ושאנן סטירט כתבו את הקטעים שלהם) האיש והחיה-שיר מצויין המסר של השיר ברור דאנסהל לפנים סילברדון מוכיח שמלבד ליריקס מעולה וביצועים מטורפים הוא גם יודע לתת אינטרוים מקוריים לשירים שלו (תשמיעו לי עוד דיג'יי אחד שהתחיל את האלבום שלו במילים "חבר'ה חבר'ה מה קורה?) יום אחד-בשיר זה סילברדון מארח את שאנן סטירט(סולן להקת הדג נחש) אולי השיר עם הליריקס שהכי אהבתי באלבום. (וגם השיר שזכה להכי הרבה אהדה מצד הקהל בהופעה שבוע שעבר בווקס(מי שלא שמע את פישי שורק וצורח כשסילברדון שר את השורה"ושמתי מדבקות של רבי נחמן מאומן" לא ראה טירוף של קהל מעולם) השיר גם יצא לתחנות הרדיו כסינגל רישמי וזכה למעט מאוד התייחסות והשמעות מצד התחנות הרדיו(וחבל) הגיע הזמן שתביני- הפקה מטורפת של פילוני. שיר שמאוד מזכיר את הסטייל של סילברדון באלבומו הראשון(NMC והופק ע"י צמד מפיקי העל מג'מייקה-סטילי וקליבי!!!) פשוט שיר טוב. שכיף לשמוע כל פעם מחדש(אם משהוא ממכם רוצה לשמוע איך ג'נרל דיגירי היה נשמע בעברית-זה השיר שיפתור לכם את התעלומה הזאת) קולומבוס-השיר עם הרעיון הכי מקורי באלבום. שיר שיוצא נגד קולומבוס ועל הקרדיט שקיבל על "גילוי"יבשת אמריקה "איך אפשר לגלות מקום שכבר גרים בו? ואיך אפשר לשלוט במקום שילידים רצים בו". קונטיננטל בנוודה-השיר הכי אהוב עלי באלבום(והשיר שאכל הכי הרבה פולאפים אצלי בדיסקמן-הסיבה היא כנראה שבפעם הראשונה ששמעתי את השיר זה היה בבית של סילברדון ואז הוא ספיק לכתוב רק את הפזמון וחלק מהבית הראשון) הפקה מצויינת של מג'יק ורוי מחזק בקולות רקע. סילברדון בעצמו מראב יכולות ווקליות מרשימות בפזמון. מול החלון של אנה-(עם דורי בן זאב!השיר הראשון שהוקלט לאלבום זה ושאני זכיתי יחד עם נימי סמיילי ופישי גם להקליט לו קולות רקע)שיר בסגנון ניו-רוטס חמוד עם רידים מתוק שהופק על ידי סילברדון בעצמו (איאם על הבאס!ראס דניאל גיטרות) השיר נשלח כסינגל רשמי ראשון מתוך האלבום וזכה למספר נחמד של השמעות (אם כי לא הגיע לפריצת דרך בתחנות הרדיו) רדיו רשת-(עם נימרוד רשף). ללא השיר היה יוצא נגד המדיניות של עורכי הפלייליסטים של תחנות הרדיו הגדולות. השיר הזה היה יכול להיות להיט מטורף. נימי נותן שני בתים שורפים כמו שרק הוא יודע והלירקס של השיר הוא לירקס שהרבה אומנים יתחברו אליו ובמיוחד החבר'ה של קהילת המוזיקה השחורה בארץ ("ומה עם ההיפ-הופ ומה עם הראגא? ומוזיקה מוזיקה לא משתנה") תזיזי-אולי השיר הכי מקפיץ באלבום הזה. אם חיפשתם להיט בסטייל שון פול כזה שירקיד לכם את המועדון ויגרום לכם לזוז בלי שליטה. זה השיר! הרידים לא נותן לשבת או לעמוד במקום אפילו לא לרגע. משחקי המילים של סליברדון בשיר מבריקים("הולכת וצועדת עד הבר-ניהיה לי סנדי מנטלי כמה קטסטרופלי תשכחי מהחבר לשעבר") בקיצור שיר שאני מקווה לשמוע המון בדאנסים בקרוב. שיר לשרים(פקה פקה)-אחד השירים הכי נוקבים שנכתבו פה בזמן האחרון. שיר שיוצא נגד השחיטויות של הפוליטיקים(בלי טיפה של יומרנות) השיר נכנס לפליליסט של התוכנית "עסק שחור" (גלגל"צ)במשך כמה שבועות אפילו הושמע בתוכניתו של נתן זהבי! כוכבים-אם אתם אוהבים את T.O.K זה שיר שאתם תוהבו מה שעושה ההרכב הג'מייני בין ארבעת החברים עושה סילברדון לבד בשיר הזה. שיר שמדבר על כול כוכבי הריאלטי שצצים לנו בכול פינה ועל כל הטירוף שמסביבם("כל היום הם רק שומעים-תן לי חתימה ילדות צורחות-ולא ממש יודעות על מה...")הסטייל המגניב של השיר בסופת הלירקס והמסר(שאני התחברתי אליו ב100אחוז)הופכים את השיר לאחד השירים שאני הכי אוהב באלבום יהיה דבש-השיר עם המסר הכי חיובי בעולם("נייס שכול תייר יבוא ברייס ויפזר ויתקשר ויספר לכול הגייז") הפזמון סוחף וקליט ולא פעם מצאתי את עצמי הולך ברחוב תוך כדשי שמיע ושר בקול"רואה ברור את האורות תדעו לכם יהיה דבש" מומלץ לשמיע בכול מצב רוח שהוא ובמיוחד כשקצת רע לכם ואתם צריכים משהו שיעודד בואו נעשר-השיר עם מסר חברתי חשוב!-סילברלקח מצווה שלקוחה מתקופת בית המקדש כשאבותינו היו מעשרים מעשרות לכוהנים. עם שיפור קל. במקום לעשר לכהנים לעשר לעניים וכך להוציא את המדינה מהמצב הכלכלי הנוכחי וכמו שרק הוא יודע הוא לא שוכח לעשות את זה עם ליריקס שתמיד יעלה לי חיוך על הפנים("ניקח את בארד פיט שון פול ויותר-ניקח את מדונה ונקרא לה אסתר")הלוואי שהשיר הזה יגיע לכמה שיותר אנשים ונוכל באמת לעזור פה אחד לשני(לשיר גם יש קליפ שאני ישתדל לעלות לכאן בקרוב) תזיזי-רימקס-גרסה שונה קצת לשיר. לא פחות קצבית לא פחות מרקידה שלמרות שהיא גם מאוד דאנסהל היא קורצת יותר להקהל של ההיפהופ. לסיכום:אלבום מצויין.שמחזיר את סילברדון לסטייל של האלבון הראשון שלו-דאנסהל. לעומת האלבום השני שלא שהיה יותר R&B והאלבום השלישי שהיה יותר בכיוון של מזרחית-רוצו לקנות(ותקנו גם מערכת סטראיו כי הדיסק הזה ישרוף את הנוכחית שלכם! מומלץ גם להגיע להופעות של סילברדון. כי כל מי שראה אותו בהופעה יודע שהוא פרופורמר מעולה. TUBA SAID SO!!!

ק ר ח

New member
קודם כל נקפיץ פה עניינים

דבר שני טובא תתקשר אליי אחי אם אתה יכול אחי כי אין לי שיחות.... דבר שלישי אין לי עדיין את האלבום אבל נהניתי מאד מן הביקורת וגם מן ההופעה בווקס,במיוחד מהשיר עם שאנן,
,ואני מקווה ששיידי בריא,הוא היה חולה...

ובעיקר כבוד לסילברדון!

שהוציא אלבום, ומשום מה בלי יותר מדי רעש... כולם לרוץ לחנויות ולהוריד מהמדף ולא מתוכנות השיתוף, אה?

moshe alfasi

New member
מה איתנו אנשי החולות?

איפה אני יכול למצוא את האלבום הזה באיזור אילת? אני מת כבר לשמוע את האלבום הזה, שמעתי כבר חצי, אבל אני עדיין סקרן לגבי שאר השירים. טובא, קרח, איפה באילת?????? בדיסק קלאב הפאגים אש, אין את זה ולא יודעים על מה אני מדבר... מה אני עושה?

vigiman

New member
שמעתי רק חלק מהשירים,נשמע אלבום

מעולה! big up לסילברדון,ממש נחמד לראות שירים בעברית או של ישראלים,בטח אלבום חדש מאמן תותח כזה נחכה שיהיה לי תאלבום(נצל"ש יש לי די ממזמן את החדש של תומר יוסף,ועוד מלא דיסקים מפריז חדשים ויד שניה-למשל את power of the trinity הקופסא של ה3 דיסקים של ישראל וייבראיישן ועוד כמה)

למעלה