בירור האם קיימת תביעת חוב

knagent

Member
שואל בשביל קרוב משפחה מבוגר,
יש אדם שחייב לו סכום כסף גדול כבר תקופה ארוכה. החייב בתהליך של פשיטת רגל. קרוב משפחה שלי חיפש איך לתבוע את החוב והגיע למישהו (לא ברור אם הציג עצמו כעורך דין או כמומחה למימוש זכויות) שטוען שהגיש תביעת חוב בשמו ובית המשפט אישר את התביעה. אבל עבר הרבה זמן והכסף לא מגיע. מבקשים מאותו עורך דין מסמכים והוא מתחמק בתירוצים שונים. אבל את התשלום שלו אותו עורך דין כבר קיבל.
האם יש דרך לבדוק האם אכן הוגשה/אושרה תביעת חוב כפי שהוא טוען?
בנוסף, במידה והכל שקר ומדובר בעוקץ, מה הדרך הנכונה לפעול כנגד אותו "עורך דין" - משטרה או תביעה אזרחית?

הוא חייב להציג מסמכים. ניתן להתלונן בלשכת עורכי הדין אם הוא מסרב להציג. ניתן לבדוק בלשכה אם הוא עורך דין.

knagent

Member
לפי הבדיקה בלשכה הוא אינו עורך דין. אבל אולי יש עורך דין שעובד איתו/תחתיו או שהוא לא עורך דין ובכל זאת מייצג את הקרוב שלי בבית משפט (הבנתי שקיים דבר כזה). זה לא מה שהכי חשוב לי כרגע. מה שחשוב לי לדעת זה האם הוא הגיש תביעת חוב כמו שהוא טוען או לא ומה הסטטוס שלה.

knagent

Member
האם הכוונה לאחד האתרים האלה ?

באתרים האלה ניתן לראות רק שקיימת תביעת חוב כלפי אותו פושט רגל, אבל לא ניתן לראות מי התובעים של החוב אלא עם שם וסיסמה שכמובן שאין לנו.
מדובר בפושט רגל שיש לו כמה תביעות חוב של כמה גורמים וזה כבר היה ידוע לי מזמן, אבל איך אפשר לדעת שבכלל שאותו קרוב משפחה שלי הוא בכלל בין התובעים?

למעלה