בית רייכנטל בחיפה + איתור בעלי דירה בת"א

Ayron1

New member
שלום רב ופורים שמח.
(1)
במהלך פיענוח מכתבי משפחה משנות השלושים, נתקלתי בכתובת "בית רייכנטל" -- ככל הנראה מלון או אכסניה בחיפה, אשמח לעזרה במידע על כך
(2)
וכמו כן, במסגרת אותו תהליך פיענוח, אני נדרש לשאלה - כיצד אפשר למצוא מי גר בכתובת מסויימת בת"א (רח' שלמה המלך) בשנת 1939, אשמח לרעיון כיצד לגשת לכך.

תודה רבה!
 
האם חיפשת ב-GenealogyIndexer? יש שם גם מדריכים מישראל המכילים מידע ממקומות שונים בתוך ישראל. כדאי להגביל את החיפוש לישראל כדי להימנע מריבוי-תוצאות. בנוסף, עדיף לחפש את השמות הן בכתיב לועזי והן בכתיב עברי.

באתר יש מדריך משנת 1932. אולי יהיה לך מזל, והמשפחה שחיה בשלמה המלך בשנת 1939 תופיע במדריך של שנת 1932 ואולי גם תופיע במדריך של שנת 1926. לחילופין, אם הכוונה לאתר את כול מי שחי בכתובת מסוימת, נסה לחפש ע"פ הכתובת המלאה כשהיא נתונה בגרשיים.

אגב, שלמה המלך הוא הסביבה בה גדלתי ובה חייתי במשך שנים רבות. רבות מהמשפחות שם היו משפחות וותיקות ומוכרות האחת לשנייה. אם תרצה, ציין איזו משפחה אתה מחפש, אולי השם מוכר. אם אינך רוצה לציין במסגרת הפורום, אתה יכול לשלוח מסר פרטי.

אשר לבית-רייכנטל:

יתכן שאין המדובר במלון או אכסניה. רבים התגוררו עם הגעתם ארצה אצל משפחות, וציינו זאת באופן הזה, כך שליתר ביטחון כדאי לבדוק במדריכים אם יש מופעים של משפחת רייכנטל בחיפה. מכיוון שהמדריכים כוללים גם פירוט ע"פ מקצוע/עיסוק, כדאי לחפש גם תחת "בתי מלון". גם באתר העיתונות ההסטורית כדאי לבדוק, אולי יש אזכורים של המקום.

GenealogyIndexer

עיתונות יהודית הסטורית
 
למעלה