בניה - טיפול בגשרי קור

• פותח הנושא eniya
  • פורסם בתאריך

eniya

New member
בניה - טיפול בגשרי קור

שלום,
לבלוקל רביד יש ״בלוק על״ עם מקדם תרמי 2.52
השימוש בבלוק זה מחייב פתרון לגשרי קור.
כיוון שקורות הבית הם מבטון המקדם התרמי שלהם בסביבות 0.1 ותוספת של קלקר מעלה אותם מקסימום ל- 1.6
כלומר נוצר פער של כמעט 1.00 וזה בעייתי.
האם יש פתרון לעניין או שמא עליי לבחור בלוק עם מקדם תרמי נמוך יותר בכדי להימנע מגשרי הקור בקורות הבית ?
תודה.

נראה לי שאת טועה בהגדרת המושג גשר קור - חתך הקיר שלך מצוין

גשר תרמי , או בלשון עממית גשר קור, מוגדר כאשר אזורים מסוימים במעטפת לא מגיעים לדרישה שהתקן המחייב, תקן 1045, מגדיר לגביהם.
ההגדרות להתנגדות תרמית אופינית בארץ הן - 0.6 לאזור א', 0.7 לאזור ב', 0.8 לאזור ג' ו0.9 לאזוק ד', כאשר מדובר בקירות כבדים. בלוקעל של רביד עם שלד בטון בהחלט מהווה קיר כבד, ולכן דרישות אלה חלות עליו.
ברגע שציפית את העמודים והקורות מבטון בקלקר בעובי מתאים, ועברת אין ההגדרות הנ"ל, יש לך מעטפת תקנית ואין בה גשרי קור.
נכון שיש הפרש גדול בין אזור הבניה בלבנים (המילואה) לבין השלד - עמודים וקורות. אני לא רואה כיצד ההפרש הזה יכול להזיק לך למעטפת או לבית בכלל.
תקפידי גם על הגג - להגיע לבידוד של 1.5 ערך התנגדות תרמית אופינית - בכל אזורי הארץ.
ויש לך יופי של בית מבודד. בהצלחה.

eniya

New member
גשרי קור גורמים להתהוות של מים.

כאשר בונים בבלוקים עם מקדם בידוד גבוה ביחס לקורות העשויות בטון עם מקדם תרמי כמעט אפסי אזי הקורות מתפקדות כגשרי קור שעלולות לגרום להתהוות של מים. לכן חשוב לבודד טוב גם את הקורות. השאלה למרות הבידוד המקובל (עם קלקר לדוגמא) על הקורות, האם הפער כפי שציינתי אכן עולל לגרום להתהוות של מים ?

היווצרות עיבוי על קירות ומסגרות החלון

אשמח לדעת איפה את בונה, זה יעזור לי להבין את הסיטואציה.
בכל אופן אני יודעת בודאות שאלמנט בניה שמבודד בהתאם לתקן (התקן שופר ושודרג לפני חמש שנים) לא יגרום לעיבוי ולא יתהוו עליו טיפות.
הבעיה העיקרית בעיבוי היא מסגרות חלון מפרופילי אלומיניום. אם את באזור ממש קר, תשתדלי להימנע מאלומיניום.

eniya

New member
התקן שופר אך לא מספיק לבניה ירוקה.

המטרה בשימוש בבלוק עם מקדם גבוה נועדה לתת מענה טוב יותר לנושא הבידוד.
וודאי שיש צורך לתת מענה הן לרצפה, תקרה וחלונות.
אך מה שמטריד אותי זה הפרש המקדמים בין הקורות ובלוקים.
אולי כדאי להסתפק בבלוק עם מקדם תרמי נמוך יותר בכדי למנוע גשרי קור בקורות...

אני חושבת שהתכנית שלך מצוינת ואין צורך לשנות

בסך הכל ברוב הקיר יהיה לך ערך התנגדות תרמי מצוין. מעל הקורות והעמודים תגיעי ל - 5 ס"מ קלקר שזה 1.25 - גם זה מעל ומעבר. כמו שכבר ציינתי - אין לך גשרי קור בקורות. יש לך הפרשים - אבל לא גשרי קור.
אני בטוחה שאם הבית יהיה גם מאוורר היטב - כמעט לא תצטרכו מזגנים.
חבל שאת לא מציינת היכן הבית ממוקם.

למעלה