בניית דק

מקווה26

New member
בניית דק

אני מתלבטת אם לעשות דק בחצר או ריצוף חוץ.. מהי העלות של בניית דק? האם יש יתרונות /חסרונות?

ענתש

New member
לפי מה שכתבו פה -

קודם כל חשוב ממה עשוי הדק. יש מפלסטיק (שאמור להראות טוב, לא ראיתי), יש מאיפאה (יקר) מאורן (זול יותר) ומטיק (הכי הכי יקר). הבנתי שהאורן זה סביב 70$ למ"ר. לא יודעת לגבי האחרים. את יכולה לראות פה דוגמאות (התלהבתי מהאתר הזה היום). הדק הוא יפה לעין אבל מתבלה מהשמש וצריך לטפל בו. ריצוף (בעיקר אם זה גרניט פורצלן) יהיה יותר עמיד אבל פחות חם ופחות...נו, מגניב. אישית אני עושה גם וגם... דק בפאטיו וריצוף ביציאה מהסלון ופינת האוכל. נראה לי שבריצוף חוץ אקח משהו קצת מחוספס וכהה, למרות שההמלצה היא להמשיך את הריצוף בגוונים וטקסטורה דומה לבית.

איריסג

New member
אנחנו הולכים על דק

כמו שענתש כתבה - האורן עולה בערך 70 דולר למטר + מע"מ (כולל התקנה). האיפאה עולה באזור ה 100 דולר למ"ר. (כנ"ל). הבעיה עם האורן היא שהוא מוציא שרף ואותי זה מגעיל... זה נדבק וזה איכסה. האיפאה בעיני הוא עץ יותר יפה. ובכל מקרה - הטיפול (צביעה פעם בשנה) לא נראה לי כזה מציק. מה שכן - אם מדובר על גינ הדרומית או מערבית - הייתי חושבת פעמיים - כי אלו כיוונים שמאד חשופים לשמש חזקה - ולכן עלולים לפגוע בעץ ולאלץ אתכם לטפל בו יותר בתכיפות. אצלנו החצר העיקרית היא חצר צפונית, ושם יהיה לנו דק גדול של כ 40-50- מ"ר.

למעלה