בניית מפרצוני מנוחה /חניה בכבישים..

dudman

New member
בניית מפרצוני מנוחה /חניה בכבישים..

בינעירוניים. מי מאיתנו לא נסע בכבישי אירופה או ארצות הברית? בכל כמה ק"מ קיים מפרץ לחניית שתיים או אפילו שלוש מכוניות בצד הדרך. נהגים חונים שם למנוחה, לאכילה, סתם לעצירה, לסידור ניירות או דיבור בטלפון. רק אצלנו אפשר לנסוע מתל אביב לאילת מבלי לעצור למנוחה בצורה בטוחה בצד הדרך... מדוע? פרוייקט לא מסובך ומאוד מועיל. לסלול בצידי הדרך מפרצים כאלה. אני כנהג הנוסע שעות רבות מדי יום מחפש לפעמים מקום לנוח, להשתין, או סתם לעצור כי אני מרגיש צורך בכך....אבל המפרץ היחידי שאני רואה הוא, מפרץ אילת או מפרץ חיפה. כל טוב אילן

אכן יש צדק בדבריך אלה.

כולם ככולם נהגים בכל מקום,לפעמים רוצים לעצור בצד הדרך לשם מנוחה קלה או דברים אחרים. האמת להגיד לך,בארץ הזו בכל מצב לא הייתי עוצר בצד הדרך,אלא רק במקרה ממש חירום. פנצ'ר בדרך כלל או סיוע לנזקקים. אם אני רוצה לנוח,להשתין,לאכול וכו'...אני פשוט נכנס לאחת מתחנות הדלק בדרך ועושה כל מה שאני צריך לעשות שם. בטוח ורחוק מתנועה. כבר קרו מקרים בהם נהרגו ונפצעו עוברי דרך בגלל היותם בשוליים. לא אחד ולא שניים,הרבה מיקרים. בעניין שיחות ממכשיר סלולארי,אני מאלה שאומרים שעדיפות היא לא לדבר בכלל בנהיגה אם אפשר להימנע ממנה.כי אז איפה שהוא מאבדים מעט מהריכוז בנהיגה. אני שיש לי דיבורית ברכב ממעט לענות לשיחות בנהיגה. מעדיף להיות מרוכז בדרך. אני עונה רק למי שצריך לענות בעיניי וזו המשפחה בדרך כלל. חברים,לקוחות וכאלה,אני משאיר לשיחות חוזרות אחר כך. אם תרצה לעצור להתרענן,כנס לאחת מתחנות הדלק,תוכל לקחת את הזמן שלך בביטחה.

dudman

New member
שלום לך בארי.

התכוונתי לעצור לא בתחנות דלק אלא במפרצים המיועדים לכך כמו בכבישי אירופה. גם לשם מנוחה, תיקון תקר, וסתם עצירה. לך תמצא תחנת דלק בין באר שבע לאילת... ראית אחת כזאת? אגב בנוגע לטלפונים עם דיבורית ברכב אני אספר לך בדיחה טובה. לפני מספר חודשים הגעתי לחבר שלי שגר בצרפת באיזור בריטני ושכרתי רכב בשדה התעופה. שמתי לב שלכל הרכבים אין אנטנות לדיבוריות כמו שאנו רגילים לראות על כל שמשת מכונית שלנו. שאלתי את החבר שלי. " תגיד לי, מה קורה פה בצרפת לא שמעתם על אנטנות לדיבוריות ברכב" ? תשובתו היתה שאסור לדבר בזמן הנהיגה אפילו לא בדיבורית ולכן אצלם חל איסור להתקין דיבוריות ברכבים. ותאמין לי הם צודקים הצרפתים האלה. אני לא אחת משוחח בזמן הנהיגה ומוצא עצמי לפעמים פונה או לא פונה למקום שלא רציתי כלל להגיע אליו. בכל מקרה אני מאוד בעד מפרצונים כאלה, זאת לא המצאה שלי יש חכמים ממני כנראה במדינות מתקדמות כמו אירופה. ביי אילן

ואתה במה אנחנו נבדלים ממדינות חו"ל?

שאנו חיים במדינת ישראל. מדינת העולם השלישי של אירופה...כמה שזה קשה להגיד. המדינה הזו רוב משאביה הולכים לביטחון,היות ואנו מוקפים אוייבים. נראה לך שייתנו לך קצת מהמשאבים האלה לסלילה חדשה לכבישים ישנים בארץ,שלא לדבר על המפרצונים שאתה מבקש?? המדינה שלנו,ממה שנשאר משאבים,השאר הולך לכל אזרחי הרווחה,אלה שסוחטים את כספינו. אתה באמת חושב שבזה הם ייבנו לך מחלפים ונתיבים נוספים,בכדי שלא תיתקע בפקק,אחר הצהריים ??? ולמה אתה חושב שהמדינה שלנו בגירעון אחרי הכל ?? הרי גם השרים צריכים לחיות ממשהו,גם אלה בלי התיקים. אירופה אירופה,אבל אתה בישראל. זה מה שיש פה,המדינה היחידה שעוד צריכה את השימוש בתמרור "כביש משובש". המדינה היחידה שסוחטת ממך כל מה שיש לך ועוד מכניסה אותך למינוס. המדינה היחידה שכל כביש שהיא מתחילה לעבוד עליו,מסיימת אותו אחרי 5 שנים. המדינה היחידה שתסגור את התנועה לעבודות תחזוקה בשעה 12 בצהריים. ישראל שכולנו מתים עליה.

למעלה