בני הגיל השלישי טסים לחלל!

שלום לכולם, התחלתי להתעניין בחקר החלל בעקבות שבוע החלל הישראלי.
הנכד שלי שלח לי דוגמאות למטלות שבוצעו בבית ספרו ואני התרגשתי לראות כי סוכנות החלל הישראלית ממשיכה לקדם את פועלו של אילן רמון. איש יוצא דופן.
קרן רמון ורונה רמון ז"ל הקימו ארגון שמטרתו לחנך את בני הנוער הישראלים למצוינות וחקר החלל ואני גאה בהם על כך.
למדתי בנוסף שדווקא בני הגיל השלישי הם אלו שעומדים לטוס לחלל. איתן סטיבה, טייס קרב ישראלי שפרש מחיל האויר לפני כ 20 שנה מתעתד להיות האסטרונאוט הישראלי השני ולטוס בשנת 21 לחלל כדי לבצע שורה של מחקרים. שלא כמו אילן רמון, איתן סטיבה שילם על הנסיעה שלו לחלל. מה שפתח בפני את עולם תיירות החלל. כך הבנתי בעצם שמי שיכול להרשות לעצמו לטוס לחלל, כמו איתן סטיבה, הם אנשים שיש להם את הממון. לעיתים רב אלו אנשים בגיל השלישי.הנה אנחנו, שלעיתים מתקשים לקום מהספה, מתאמנים ומשפרים את היכולות הקוגניטיביות שלנו כדי לטוס לחלל. לא הצעירים בני העשרים אלא דווקא המבוגרים והמנוסים. זהו דברנהדר ומהמם. בחלל אין חשיבות לגיל!

תמר שרוני

Active member
עמליה , אני מקווה שאת עדיין מספיק צעירה למסע כזה . ובכן , נסיעה טובה וחופשה נעימה . בגמר הטיול אל תשכחי לחזור ארצה , נקווה שהמדינה עדין תשרוד ואולי אפילו תזכי לראות את ביבי במעשיהו .
אני מן הסתם , לא אזכה לטיול כזה , אלא אם כן למלאכים יש באמת כנפיים .

למעלה