בעד?נגד? ולמה?

Harrington

Well-known member
מנהל
באופן כללי בעד חיסונים שנבדקה בטיחותם ויעילותם ושיש לי לגביהם תמונה מלאה ושקופה (למשל לגבי תופעות לוואי), תוך הפעלת המוח (קרי אי-קבלה אוטומטית של כל מה שמדווח בעניין).

תקווה25

Well-known member

תקווה25

Well-known member
אני אף פעם לא התחסנתי.מקבלת המון הודעות ללכת להתחסן.מוחקת הכל .לא מתחסנת.אבל לקורונה אם והיה שיש חיסון??קצת חוששת יתכן שיקבל חיסון.

דיברגנט חדש

Well-known member
באופן כללי בעד חיסונים שנבדקה בטיחותם ויעילותם ושיש לי לגביהם תמונה מלאה ושקופה (למשל לגבי תופעות לוואי), תוך הפעלת המוח (קרי אי-קבלה אוטומטית של כל מה שמדווח בעניין).

תלוי איכות החיסון
חיסון בזק שחיפפו בבטיחותו לא בבית סיפרי.
תחילה, אראה איך זה משפיע על שפני הניסיון, אנסה להבין, אם לא מנסים להסתיר תופעות לוואי שקרו מהחיסון כפי שעושים עם שאר החיסונים ורק אם אשתכנע, אהיה בעד.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
תלוי איכות החיסון

חיסון בזק שחיפפו בבטיחותו לא בבית סיפרי.
תחילה, אראה איך זה משפיע על שפני הניסיון, אנסה להבין, אם לא מנסים להסתיר תופעות לוואי שקרו מהחיסון כפי שעושים עם שאר החיסונים ורק אם אשתכנע, אהיה בעד.
לכול תרופה/חיסון. יתכן תופעת לוואי, ל-x יכול להיות תופעת לןואי חמורה, ו ל-y כלל לא יופיע תופעת לוואי. איך תחליט?

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
אהבתי שתבדוק עד שתקבל תמונה מלאה ושקופה, ובכול זאת איני מאמינה לכול מה שנכתב על החיסונים, מהסיבה שלחיסונים יהיה יחצים טובים בעד ונגד.

דיברגנט חדש

Well-known member
לכול תרופה/חיסון. יתכן תופעת לוואי, ל-x יכול להיות תופעת לןואי חמורה, ו ל-y כלל לא יופיע תופעת לוואי. איך תחליט?
ישנם חיסונים ותיקים, שניתן לראות שמגיל מסוים, כמעט ואין תופעות לוואי, כמו למשל חיסון הטטנוס ואפילו החיסון הידוע לשימצה MMRV, שמי שמתחסן מעל גיל 3, שהמערכת העיצבית כבר מפותחת במלואה, כמעט ולא יסבול מתופעות לוואי, גם לא של הימי מחלה שתינוקות שמקבלים אותו סובלים מהם עד 10 ימים מתום החיסון, לעתים אף יותר.

Harrington

Well-known member
מנהל
אהבתי שתבדוק עד שתקבל תמונה מלאה ושקופה, ובכול זאת איני מאמינה לכול מה שנכתב על החיסונים, מהסיבה שלחיסונים יהיה יחצים טובים בעד ונגד.
זאת בדיוק הסיבה לצורך בתמונה המלאה. אבל זה לא שקשה במיוחד להשיג אותה בדרך כלל. צריך רק להשתמש במוח ובעיניים והאוזניים.

אור גינאל

Well-known member
חיסון בסך הכל מקצר את תהליך ההחלמה.
כשנוסעים למדינות במזרח הרחוק או אפריקה לוקחים איזה סט של חיסונים וברור שנדבקים שם אבל הגוף יודע לדלג על התופעות הקשות שבאות אחרי עליה בחום או החולשה הריגעית .
אם לא לוקחים חיסון יש מצב של חוסר תפקוד של כמה ימים ואם אין טיפול מתחילה קריסת מערכות.
הכי קל להיות בסביבה סטרילית ולא להדבק משום וירוס אבל זה לא מציאותי אנשים רוצים להסתובב חופשי בכל מקום.

דיברגנט חדש

Well-known member

Harrington

Well-known member
מנהל
רוצה להאמין שהפיקוח הרגולטורי על התהליכים האלה איכותי מספיק כדי שלא ניתן יהיה להסתיר מידע. בנוסף לא רואה סיבה מיוחדת שחברת תרופות תרצה להוציא מוצר לשוק שקיים חשש לגביו. ודאי לא אם מדובר בחשש שמתברר תוך זמן קצר כפי שנראה במקרה הזה לכאורה. זאת הרי הנאה לטווח המאוד קצר אבל צפי לתביעות אסטרונומיות בטווח הקצר-בינוני. אף חברה נורמלית לא תיקח את הסיכון הזה.

חיסונים.
לעצמי לא חוסנתי נגד שפעת אף פעם.
לפני שנה חשבתי להיתחסן אבל לא ניגשתי.
השנה? אהיה ראשונה...

לילדים? חיסנתי ועומדת על ילדי לחסן את שלהם... לא מתעסקים
בהבלים...

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
בינתיים אין חיסונים גם לשפעת ובעיקר לקורונה.
הבוקר לא הסתפקתי בשיחת טלפון אלא נסעתי לקופה (אחרת)
ושאלתי את האחות שם לגבי חיסון נגד שפעת.
אמרה שאין בינתיים ובהמשך אקבל הודעות לגבי זה.
שאלתי, "האם יש חיסון נגד טימטום"?
"למה טימטום" החזירה בשאלה.
"אני מטומטם שהתחברתי לקופת החולים שלכם כי בקופות אחרות כבר מזמן מחסנים את החברים
ואם הייתי מחוסן אז לא הייתי מטומטם".:-P:

Harrington

Well-known member
מנהל
בינתיים אין חיסונים גם לשפעת ובעיקר לקורונה.
הבוקר לא הסתפקתי בשיחת טלפון אלא נסעתי לקופה (אחרת)
ושאלתי את האחות שם לגבי חיסון נגד שפעת.
אמרה שאין בינתיים ובהמשך אקבל הודעות לגבי זה.
שאלתי, "האם יש חיסון נגד טימטום"?
"למה טימטום" החזירה בשאלה.
"אני מטומטם שהתחברתי לקופת החולים שלכם כי בקופות אחרות כבר מזמן מחסנים את החברים
ואם הייתי מחוסן אז לא הייתי מטומטם".:-P:
חיסונים נגד שפעת לא יגיעו לענ"ד לפני אוקטובר, לרוב הקופות.
אגב לא הייתי נבהל יותר מדי מהפרסומים על מחסור צפוי. בתכל'ס לא צפוי שום מחסור מיוחד. הדיווחים האלה מתבססים על ההערכה שיותר אנשים ייגשו להתחסן השנה. אבל הכמות הרגילה צפויה להגיע כרגיל.

צביה.ש

Well-known member
שמעתי אתמול בחדשות, שהחיסונים נגד שפעת יגיעו בקרוב.
קודם כל תהיה עדיפות לחיסונים לקשישים מעל גיל 50, לעובדי הרפואה הקרובים לכל הבלאגן, לשוטרים ולכל מי שבטווח הסיכונים
ושאר הציבור בסוף.
אבל גם אמרו שיהיו מספיק חיסונים לכולם.

למעלה