בעזרת השם

בעזרת השם

אני מקווה, שהפורום הזה ישגשג ויתחרה בהצלחה בפורומים האחרים לענייני משפט, באתר "תפוז" בפרט וברשת בכלל. ועם זאת אני חושש, שהשם הארכאי של הפורום, "דיני נזיקין", עלול להיות בעוכריו. שם כזה מתאים לקורס באוניברסיטה או לערך באנציקלופדיה. זה יכול להיום גם שם ראוי לפורום, שמיועד לעורכי דין וסטודנטים למשפטים. אך אם הפורום נועד (גם או בעיקר) לקהל הרחב, לאנשים מן השורה שמחפשים עצה ופתרון לבעיות משפטיות שנתקלו בהן, נראה לי שעדיף שם פשוט וקליט יותר. אשר על כן אני מציע, שבהודעות על פתיחת פורום זה (שהנהלת הפורומים תפיץ מן הסתם בפורומים האחרים) יצוין, כי השם "דיני נזיקין" הוא שם זמני, וכי הגולשים מוזמנים להציע שמות חלופיים. ועד שזה יקרה (אם תתקבל הצעתי), אני מציע לשקול את השמות הבאים: נזק, תביעה ומשפט נזק, תביעה ופיצוי תביעות קטנות וגדולות תובעים ונתבעים לתבוע או לא לתבוע? אנשים תובעים באמצע הדרך (סתם, זה ארוך מדי...) בהצלחה.

אני חשוב שזה חייב להתחיל ב"דיני"

כדי שיהיה מקובץ עם שאר הפורומים שמתחילים בדיני. לציין שמדובר בתביעות זה מיותר, זה ברור במתעסקים גם בתביעות ובאפשרות לתבוע בכל פורום שמתחיל ב"דיני". אני הייתי הולך על משהו כמו "דיני נזיקין ותאונות" האמת, כשנכון שתאונות זה תת תחום של נזיקין, אבל זה יעזור לכוון אנשים לפורום הזה.

למעלה