בעיה באימונים- כאבים בידיים.

omerwa

New member
בעיה באימונים- כאבים בידיים.

שלום לכם יש לי בעיה די מעצבנת: עשיתי ג'אגלינג במשך שנתיים והפסקתי ועכשיו שוב לאחר שנתיים חזרתי לג'אגלנג קצת, כרגע אני מתאמן על 6 כדורים, אבל הבעיה הרצינית היא שאחרי אפילו 3 דקות של אימון כבר מתחילים לכאוב לי פרקי כף היד בצורה שלא מאפשרת לי להמשיך לג'אגלנג באותו רגע. חשוב לציין שהכאבים הם כאבי שרירים ממאמץ, זה לא שיש לי איזה בעיה במפרקים או משהו. אז מה אתם אומרים שכדאי לי לעשות בנידון? איך לחזק את מפרקי הידיים שלא יכאבו כל כך מהר? תודה לעוזרים.

danielthewhite

New member
עומר,

יש לי כמה דברים להציע לך. דבר ראשון, במידה ויש כאב, להפסיק את האימון. פציעות הן דבר בכלל לא נחמד. עדיף להתקדם לאט לאט לאורך זמן מאשר לפגוע בעצמך. דבר שני, כדאי לבדוק את הטכניקה שלך. האם גם בשלושה כדורים מתעורר כאב? אולי זו תנועה מסויימת שמגרה את זה? אני הייתי מנסה לבודד את הבעייה ולראות באיזה תנועות ומתי נגרם כאב. ולתכלס, המפרקים הם איבר שפועל הרבה בג'אגלינג, וחשוב לחמם ולחזק אותו כראוי. אחד התרגילים שאני משתמש בהם (באדיבותו של רון בארי) כדי לחזק ולחמם את המפרק נראה כך: מתחילים עם הידיים לפנים מאוגרפות ופותחים וסוגרים את האגרוף מספר פעמים, כאשר הפתיחה היא חזקה, זאת אומרת, ממש לזרוק את האצבעות קדימה. אחרי 10 פעמים (או כמה שמרגיש לך נוח) פורשים את הידיים לצדדים וחוזרים על התנועה, אחר כך למעלה ובסוף אחורה. אני מוצא את התרגיל הזה מאוד יעיל לעבודה על המפרק. מעבר לזה, הייתי ממליץ על להתחיל כל אימון במתיחות למפרק. זה דבר שדי קשה להסביר בכתיבה, אבל אם תחפש קצת חומר באינטרנט אני בטוח שתמצא פירוט יותר גדול... מקווה שעזרתי. דניאל

omerwa

New member
הכאב מתעורר כאשר-

ככל שמספר הכדורים גדל איתו גדל גם הכאב. זה מגיע למצב שעם שלושה כדורים אני יכול להתאמן יותר משעה, ועם שישה כדורים לא יותר מ-3 דקות...

למעלה