בעיה חמורה מאוד!!

בעיה חמורה מאוד!!

אוקיי אני אפילו לא יודעת מה אני עושה בפורום הזה אבל הייתי חייבת למצוא פורום שיעזור לי!! אני יודעת שזה בגלל קשור לפורום אחר אבל בהמשך תבינו למה לא כתבתי את זה שם.. אוקיי אני בכלל לא בת 23 אני סך הכול בת 18 זה ניק חסוי פשוט זה התחיל ככה.. נסעתי לדודים שלי היום וישבתי אצל בת דודה שלי במחשב ישבתי שם וסתם התחלתי להסתכל במחשב ראיתי שהניק שלה בתפוז פתוח וסתם משך את צומת ליבי הפורומים שהיא נמצאת אני יודעת שלא הייתי צריכה להסתכל אבל בכול זאת נכנסתי הסתכלתי ברשימה ובין היתר היה שם פורום אימוץ! נכנסתי וסתם חיפשתי הודעות שלה ומצאתי! מצאתי הודעות שלה פתחתי את ההודעה והייתי בהלם! יש לה 2 בנות שחשבתי שהם שלה ממה שהבנתי רק אחת שלה באמת.. מצאתי הודעה כזאת "אמא לילדה בת 4 שהצטרפה אלינו לפני 3.5 שנים" קראתי וקראתי וקראתי שוב ואין אני פשוט לא האמנתי וקראתי שוב ושוב ושוב וחשבתי שאני סתם מדמיינת ואני אין סתם מדמיינת.. כנראה שלא.. נתתי לידיד שלי לקרוא והוא הבין אותו הדבר כמוני הבת שלה מאומצת! זה בית שאני נמצאת בו כבר הרבה זמן ותמיד תמיד חשבתי שזאת הבת שלה כולם חשבו ככה... כולם חושבים עדיין ככה!! ממה שאני הבנתי זה סוד.אף אחד מהמשפחה לא יודע ולא צריך לדעת... אני יושבת עכשיו מול המחשב ולא יודעת מה לעשות.. לשמור את זה בפנים לא לספר לאף אחד בחיים או לספר לאמא שלי כי אני פשוט חייבת לספר את זה למישהו.. אנשים מה הייתם עושים אם זה היה קורה לכם?! עכשיו אתם מבינים למה אני לא יכולה לפרסם את זה בפורום של אימוץ? כי היא נמצאת שם והיא תבין... אני לא יודעת מה לעשות! תעזרו לי.!!

שלום לך,וברוכה הבאה

קודם כל קבלי ממני
. שנית אני יכולה להבין את ההלם שקיבלת מהידיעה הזו. עםזאת חשוב לי שתביני שמה שקראת בפורום אימוץ על בת דודתך שהיא: אמא -לשתי בנות שהן שלה; האחת, נולדה לה והשנייה היא אמצה, ושתי הבנות הם שלה. הילדה לא הופכת פתאום להיות מישהי אחרת. מעבר לכך, כאשר מאמצים ילד פחדים רבים עולים וצפים לפני השטח ואולי היו לה סיבות משלה למה לא לספר על האימוץ. למשל, איך המשפחה הקרובה תגיב, האם הם יקבלו את הילד-כילד שווה לילד ביולוגי, האם יהיו אפליות, כיצד הילד ירגיש, אולי הילדה עדיין לא יודעת שהיא מאומצת. המון שאלות קשות נשאלות ותחושות מפחידות עולות. אני משערת שלשמור "סוד" שכזה מכביד על בת דודתך. שאלה לי אליך, עצם הידיעה שבתה של בת דודתך מאומצת גורעת מאהבתך אליה?,גורעת מאהבתך לבת דודתך?, כפי שאת נשמעת לי נראה לי שלא, אולי את כועסת שהיא לא סיפרה. אני בהחלט מבינה את השוק, אבל חשוב מאוד לנסות לראות מדוע היא החליטה לא לספר. מוטב כרגע שאם היא לא סיפרה דבר למשפחה אז שהדברים ישארו כך, אבל אולי כן כדאי לפתוח את זה איתה, לדבר איתה, לספר לה שנכנסת למחשב שלה וראית את ההודעות, לדבר על היחס שלך לאימוץ, לשאול מדוע היא לא ספרה. לנסות להבין. אני מקווה שאת לא כועסת עליה ומקווה שההלם טיפה נרגע. אני אשמח לשמוע מה קורה ומה דעתך על הדברים שכתבתי האם את מסכימה, לא מסכימה.... בברכה חגית

שלום לך,וברוכה הבאה

קודם כל קבלי ממני
. שנית אני יכולה להבין את ההלם שקיבלת מהידיעה הזו. עםזאת חשוב לי שתביני שמה שקראת בפורום אימוץ על בת דודתך שהיא: אמא -לשתי בנות שהן שלה; האחת, נולדה לה והשנייה היא אמצה, ושתי הבנות הם שלה. הילדה לא הופכת פתאום להיות מישהי אחרת. מעבר לכך, כאשר מאמצים ילד פחדים רבים עולים וצפים לפני השטח ואולי היו לה סיבות משלה למה לא לספר על האימוץ. למשל, איך המשפחה הקרובה תגיב, האם הם יקבלו את הילד-כילד שווה לילד ביולוגי, האם יהיו אפליות, כיצד הילד ירגיש, אולי הילדה עדיין לא יודעת שהיא מאומצת. המון שאלות קשות נשאלות ותחושות מפחידות עולות. אני משערת שלשמור "סוד" שכזה מכביד על בת דודתך. שאלה לי אליך, עצם הידיעה שבתה של בת דודתך מאומצת גורעת מאהבתך אליה?,גורעת מאהבתך לבת דודתך?, כפי שאת נשמעת לי נראה לי שלא, אולי את כועסת שהיא לא סיפרה. אני בהחלט מבינה את השוק, אבל חשוב מאוד לנסות לראות מדוע היא החליטה לא לספר. מוטב כרגע שאם היא לא סיפרה דבר למשפחה אז שהדברים ישארו כך, אבל אולי כן כדאי לפתוח את זה איתה, לדבר איתה, לספר לה שנכנסת למחשב שלה וראית את ההודעות, לדבר על היחס שלך לאימוץ, לשאול מדוע היא לא ספרה. לנסות להבין. אני מקווה שאת לא כועסת עליה ומקווה שההלם טיפה נרגע. אני אשמח לשמוע מה קורה ומה דעתך על הדברים שכתבתי האם את מסכימה, לא מסכימה.... בברכה חגית

אורי ז

New member
שלום חסויה

כמו שחגית כתבה בת מאומצת היא בת לכל דבר מבחינת הסביבה הקרובה והרחוקה לא צריך להיות הבדל, לצערי יש הרבה דעות קדומות על ילדים מאומצים ולכן ההורים מעדיפים לשמור זאת לעצמם אלא עם כן נשאלים באופן ישיר. ברור שהמשפחה הקרובה יודעת מפני שלא יכול להופיע ילד בן חצי שנה ללא הריון ושהמשפחה הקרובה לא תדע מהיכן הגיע. גם לי יש ילד מאומץ ואני לא טורח לכתוב שלט על הבית "יש לי ילד מאומץ" ילד מאומץ הוא ככל ילד ביולוגי. מי שמגדל את הילד הוא ההורה שלו ולא מי שהוליד אותו.

דיאנה*

New member
שלום חסויה

ענו לך לפני כבר נפלא. לבת הדודה שלך יש אכן שתי בנות שלה. אחת שהגיעה דרך אימוץ והשנייה הגיעה בעזרת הריון. מאוד נדיר היום שמישהו מסתיר את עובדת היות הילד שלו מאומץ. אולי בת הדודה שלך לא שומרת על סוד, אלא פשוט לא הולכת עם שלט שמזכיר את האימוץ? כמו שאורי כתב, אני מניחה שכל הקרובים למשפחה יודעים ומכירים את סיפור האימוץ של הבת, שהרי אין דרך אחרת שבה תצטרף פתאום תינוקת חמודה בת חצי שנה למשפחה. נכון?

tamidb

New member
שלום לך

ראשית אני מבינה את גודל ההלם. אבל את צריכה להתעלות על צרכיך לשתף ופשוט לקחת איתך לעולמים יהא אשר יהא את הסוד, מכיון שכך בחרה האם. נהדר לקרוא שהאם מעניקה את אהבתה לשתי הבנות , עובדה שלא ראיתם משהו חריג. גלי הבנה וכבדי את החלטתה. כל גילוי מצדך יכול להביא זעזוע למשפחה. אני בטוחה שהיא תמצא את הזמן הנכון מבחינתה לספר לילדה.

למעלה