בעיה מבלבלת עם שני דרכונים

TheCuriousBeing

New member
בעיה מבלבלת עם שני דרכונים

שלום רב,
נתקלתי בבעיה שקצת מטרידה אותי ותהיתי אם אוכל למצוא כאן את התשובה לכך.
לפני מספר חודשים טסתי לארצות הברית תחת תכנית הESTA של הדרכון הגרמני, אשר מגבילה עד 90 יום של כניסה ללא ויזה לארה"ב. על פי הנהוג, השתמשתי בדרכון הישראלי בכדי לצאת מהארץ ובדרכון הגרמני בכדי להיכנס לארה"ב.
עם זאת, כאשר יצאתי בשדה התעופה בלוס אנג'לס, המחשב לא קיבל את הדרכון הגרמני שלי. הגיע נציגה מdelta וטענה כי עליי להציג ולעשות שימוש בדרכון עם האזרחות הישראלית בכדי שאמשיך את התהליך ולא בדרכון הגרמני שלי, אם לא לא יתאפשר בשבילי עלייה למטוס.
לאחר מספר החלפות מילים והתעקשות, יצאתי מארה"ב עם הדרכון הישראלי שלי.
לפי שיחה עם המון אנשים, זה דבר לא רגיל ומטרידה אותי המחשבה שהמחשב שלהם ממשיך לתקתק על הדרכון הגרמני בגלל חוסר התיאום הזה.
האם יש משהו שעליי לעשות? האם יש בכך היגיון? האם דבר זה יפגע ממני בעתיד?
חשוב לי לציין שלא ביצעתי הוצעת ויזה על הדרכון הישראלי, נשענתי אך ורק על הESTA הגרמני.
תודה רבה!

Boston Guy

New member
זה אומר שהצ'ק אין בישראל עשה טעות בהזנת נתוניך למניפסט הטיסה

כשעשית צ'ק אין בישראל דייל הקרקע מן הסתם דרש לראות את שני הדרכונים שלך (את הישראלי כדי לראות את המדבקה של "אישור הביטחון", ואת הגרמני כדי לראות שיש לך יכולת להכנס לארה"ב.
דייל הקרקע היה אמור להזין למערכת של דלתא את פרטי הדרכון הגרמני - וכנראה הזין בטעות את פרטי הדרכון הישראלי.
לכן - המחשב בלוס אנג'לס לא זיהה את הדרכון הגרמני שלך כשעשית צ'ק אין שם. מבחינתו הכרטיס שלך קשור לדרכון הישראלי.
וכן - יש מצב שאתה בצרות עם רשות ההגירה האמריקאית, שמבחינתה יש מצב שלא יצאת מארה"ב..

TheCuriousBeing

New member
תודה על ההודעה! עם כך, מה אוכל ועליי לעשות?

עם כך, מה אוכל ועליי לעשות?
תודה!

TheCuriousBeing

New member
אבל עשיתי צ'ק אין לארה"ב עם הדרכון הגרמני

במידה ומה שאמרת היה נכון, ככל הנראה לא יכולתי להיכנס לארה"ב עם הדרכון הגרמני. אבל עשיתי צ'ק אין עם הדרכון הגרמני ויצאתי עם הישראלי,
מה ניתן להסיק מכך?
תודה על העזרה!

אתה סתם נלחץ

אם לא הייתה לך ויזה בדרכון הישראלי הכול בסדר. ושוב, איזה דרכון, אם בכלל, החתימו לך בכניסה?

TheCuriousBeing

New member
החתימו לי את הדרכון הגרמני בכניסה

חותמת על הדרכון הגרמני בכניסה, ביציאה אין שום תיעוד בשני הדרכונים.

vinney

Well-known member
תבדוק מה מצב הI94 שלך.

ביקורת גבולות ביציאה מארה"ב נעשית דרך הצ'ק-אין של חברות התעופה, כך שאם הם רשמו רק את הדרכון הישראלי שלך יש מצב שלא נרשם שיצאת מארה"ב.
&nbsp
https://i94.cbp.dhs.gov/I94/
&nbsp

אז הכול בסדר

ולא מבין למה מבלבלים לך את המוח. גם לי (עם דרכון ESTA ) לא מחתימים ביציאה.

vinney

Well-known member
שום דרכון לא מחתימים ביציאה, מה זה קשור?

הבעיה היא שהוא נכנס עם דרכון אחד ויצא עם אחר ויש סיכוי סביר שהרשויות לא יצליחו לעשות את התיאום. פעם הבאה שהוא ינסה להכנס לארה״ב הוא עלול להעצר בגין שהייה לא חוקית - למה סתם אתה מסבך את הבן אדם?

אתה כותב מידיעה?

או על בסיס תאורטי? מה שקובע זה החותמת בדרכון ודרכונו הגרמני הוחתם. ביציאה אין (פעמים רבות לפחות) החתמה ממילא. אז על בסיס מה החלטתם שרשויות ההגירה יתבלבלו. הוא לא הראשון ולא האחרון שמסתובב עם שני דרכונים או יותר.

vinney

Well-known member
וודאי שמידיעה

לא מבין על מה אתה מנסה להתווכח.
&nbsp
עד לפני כשנתיים כשהיו יוצאים מארה״ב היו מוסרים את דף הI-94 לחברת התעופה והם היו מעבירים אותו לCBP, ואלה היו רושמים את היציאה על ידי הצלבת מספר הI-94.
&nbsp
אבל עכשיו אין יותר טופס פיזי ולכן לא מוסרים יותר שום דבר לחברת התעופה בצ׳ק אין. אז איך הCBP עושה את ההצלבה? על ידי בדיקת המניפסט של הטיסה והצלבת מספרי דרכון של הטסים.
&nbsp
אבל מה, בסיפור שלנו מספר הדרכון של הבחור לא יתאים לשום מספר דרכון שנרשם בכניסה כי הוא מעולם לא נכנס עם הדרכון הזה. באותה מידה אף מספר דרכון מהמניפסט לא יתאים למספר הדרכון שאיתו הוא נכנס והכניסה הזאת לא תסגר.
&nbsp
תלוי ברמת התחכום של הCBP הם יכולים לנסות להצליב נתונים ביוגרפיים (שם/מין/תאריך לידה), אבל זה לא מובטח ולכן אני ממליץ לבדוק באתר שלהם אם הם אכן עשו את זה.
&nbsp
על מנת למנוע בעיות כאלה צריך כן לצאת עם אותו הדרכון שאיתו נכנסת, דהיינו כשעושים צ׳ק אין - עושים אותו עם הדרכון איתו עברת בביקורת הגבולות בכניסה.
&nbsp
זה שבדלתא לא מבינים את זה ועשו לו בעיות - זאת בעיה של דלתא. הוא בכלל לא היה חייב להגיד להם שיש לו דרכון ישראלי, הם אמורים להעלות אותו לטיסה גם עם הדרכון הגרמני.

vinney

Well-known member
קראת את מה שכתבתי? מה לא ברור לך?

על מה אתה מתווכח בכלל? מה ההצעה שלך לשואל המקורי - לטמון את הראש בחול ולהיות מופתע כשהוא מגורש פעם הבאה שהוא נוחת בארה"ב?

לא יגורש ולא נעליים

סתם ספקולציות. אתה מכיר מישהו שגורש במצב דומה? יש לך נסיון אמיתי אז שתף.

vinney

Well-known member
כן, אני מכיר אנשים שנרשם שהם בoverstay

אני לא מבין מה הנקודה שאתה מנסה להעביר.
&nbsp
כל הטיעון שלך מסתמך על "לי זה לא קרה" ו"אני לא מכיר מישהו שזה קרה לו", ועל סמך זה אתה ממליץ לשואל שדואג למצבו להתעלם לחלוטין מהבעיה.
&nbsp
למה? מה גורם לך לחשוב שזה שאתה לא מכיר אף אחד שזה קרה לו - אז זה לעולם לא יכול לקרות?
&nbsp
התוצאה של ההתעקשות שלך היא שאתה עלול אכן לשכנע מישהו שזה "בסדר", אבל כשהם נתקלים בבעיה בעתיד - זאת כבר לא תהיה הבעיה שלך. אז מה בדיוק גורם לך להתעקש? אתה רוצה להרגיש "גבר" ש"יודע הכל" ו"ניצח בוויכוח באינטרנט"?
&nbsp
בן כמה אתה? שואל בשביל חבר.

על ראש הגנב בוער הכובע

ועל הדרך אישרת שאתה לא יודע או מכיר אף אחד שנרשם כ overstay בגין הסוגיה לכאורה של שני דרכונים.

vinney

Well-known member
בסיידר, מה שתגיד.

אני מקווה שמי שפתח את השרשור ידע לסנן אותך, אבל אם לא - נו, לפחות הייתה לו הבחירה.

Boston Guy

New member
אתה מדבר על שתי מערכות שונות ונפרדות

יש את מערכת המחשבים של חברת התעופה דלתא - אלו שמכרו לך את כרטיס הטיסה.
ויש את המערכת של רשות ההגירה האמריקאית - אלו שנתנו לך את אישור הכניסה לארה"ב.

כשעמדת מול מפקח ההגירה בכניסה לארה"ב - הצגת רק את הדרכון הגרמני. יש סבירות של 99.99% שהכניסה שלך לארה"ב נרשמה במערכת המחשב של רשות ההגירה על המספר של הדרכון הגרמני, ו"אישור הכניסה שלך" (מה שפעם היה טופס I-94W והיום הוא רק חותמת בדרכון) הוא על המספר של הדרכון הגרמני.

אבל לפי מה שאתה מספר, נראה שבמערכת של דלתא כרטיס הטיסה שלך "קשור" למספר של הדרכון הישראלי שלך...

כשאדם יוצא מארה"ב בדרך האוויר - אין "ביקורת הגירה" ביציאה. הוא לא עומד עוד פעם בתור מול מפקח הגירה והוא לא מקבל "חותמת יציאה" בדרכון.
במקום זה, רשות ההגירה מקבלת הודעה על היציאה שלו מחברת התעופה - שמעבירה לה את המניפסט של הנוסעים היוצאים.
מכיוון שבמניפסט הזה אתה מופיע עם פרטי הדרכון הישראלי שלך - יש מצב שהמחשב של מחלקת ההגירה לא יודע לשייך את "מי שנכנס" ל"מי שיצא" - ומבחינתם עדיין לא יצאת...

כמו שויני כתב לך - יש אתר אינטרנט של רשות ההגירה שמאפשר לך לבדוק מה הסטטוס וההיסטורייה של "אישור השהייה שלך" (ה I-94) בארה"ב.
לך לקישור שויני נתן. כדי לקבל את הפרטים הם צריכים שתכניס את פרטי הדרכון שלך - מספר, מדינה, שם משפחה, שם פרטי ותאריך לידה.
תכניס קודם את פרטי הדרכון הגרמני ותראה מה כתוב להם לגבי "היסטוריית כניסות ויציאות" של הדרכון הזה מארה"ב,
ואחר כך תעשה את זה שוב עם פרטי הדרכון הישראלי שלך.

אם בבדיקה עם פרטי הדרכון הגרמני אתה רואה שהם לא יודעים שיצאת מארה"ב - רצוי לנסות ליצור קשר עם ה CBP ולתקן את זה.

למעלה