בעיות בזוגיות לאחר לידה

סימה-מ

New member
בעיות בזוגיות לאחר לידה

בתי הראשונה נולדה לפני 4 חודשים ומאז כל חיי השתנו מה שמעניין אותי זה הבת שלי ולא שום דבר אחר אני כל הזמן רבה עם בעלי אין לנו שום דבר במשותף הוא רוצה לנסוע לחו``ל אבל אני לא רוצה לעזוב את הילדה אנחנו בקושי מתראים הוא עובד עד שעות מאוד מאוחרות וכשמגיע שישי שבת אנחנו רבים איך אפשר להציל את המצב ועוד דבר הבת שלי היא גם הנכדה הראשונה משני הצדדים והסבא והסבתא מצד הבעל כל הזמן מבלבלים לי בשכל ורוצים לראות את הנכדה שלהם עוד מעט ירצו לקחת לי אותה והם משגעים את הבן שלהם שהם רוצים את הנכדה ולמה אני הולכת רק לאמא שלי ולא אליהם וכו` ולכן הבילוי שלנו ביום שבת זה אצל סבא וסבתא הדבר הזה נמאס עליי אני רוצה לטייל עם הילדה או ללכת לחברים אבל הוא לא מוכן ההורים שלו רוצים לראות את הנכדה איך מצילים את כל המצב או איך יוצאים מכל המצב הזה לפני שיהיה מאוחר מדיי

דספרדו

New member
ת`שמעי

קודם כל הבעיה הכי גדולה זה המישפוח`ה תקבעי כללים ראבק ,שבת פה שבת שם... {ברור שגם שבת של סתם..} רק ככה הענין הזה פתיר, ללא זה..{רק אלוהים יוכל לעזור..} חוץ מזה, קחי את בעלך {אישך?!} לשיחה..וכמובן המסקנה שצריכה היא שהמילה האחרונה לגבי צורת הטיפול בילדה היא רק שלכם, בחיי שזה עובד לכי עם האינטואיציה שלך..ותראי בסוף, {אגב , לא רוצה לדכא, אבל זהו שאין סוף..} בקשר לטיולים, כנ``ל כללים פעם בשבועיים חובה טיול בעלך, חופשי זה יסתדר חומד,, פשוט ההלם הזה של השתנות סדר החיים פתאום יש סדרי עדיפות שונים.. בכי , לילות לבנים... והכי גרוע זה להודות בזה {נותן תחושה של כישלון}, למרות ש {תקראי לו רגע} אישששש לכולנו זה היה קשה, סיוטטט....בחייי עידוד קטן לסוף אבל שתדעו שיש עתיד.... כאשר היא תקרא ``אבא`` כן, כן חומד אין מה לעשות, תשקיעי תפנקי אבל היא!! תגיד אבא {סתם כי המילה קלה יותר להגייה} וכאשר תתפוס לו ולך את האצבעות....ותגרגר לה.. או שתכניסו אותה לגן ובשעת ה``איסוף``..תרוץ אליכם.. בחיי שזה שווה אמר מישהו חכם ``הרגעים הקטנים של החיים...``

אהבתי את התגובה,

לא הייתי מןצאת תגובה טובה מזאת. כנראה שהנסיון עושה את שלו, איש חכם...

יונית-

New member
בעיות בחיי הנישואין - תגובה אולי מניסיון שלי

שלום, אני יונית ואני גרושה, אני לא רוצה לדכא אותך, אני לא יודעת איך החיים שלך מעבר למה שכתבת עם בעלך, אז אנא ממך אל תסיקי מסקנות שליליות בלבד מהדוגמא שלי, תקחי מהדוגמא שלי מה שהכי יתאים לך. אז ככה: קודם כל כאב לי לקרוא מה שכתבת, כי את הצגת את ``הבעיה`` שמתחילה בין בני זוג טריים ואפילו תימצתת אותה הכי יפה שאפשר. כאב לי לקרוא את הקטע הכואב הזה, בשבילך ובשביל בעלך ובשביל הילדה אני כותבת את מה שאני כותבת. הבעיות בין בעלי לביני החלו ממש מהסיבות האלו, ואני מכירה עוד כמה כאלו, ראשית בזמנו לא לפני יותר מעשר שנים, לא חשבתי על ייעוץ בכלל וכשהלכנו ליועץ נישואין כבר היה מאוחר מידי והיחסים היו במצב קשה ואז התגרשנו. אבל אם יש מקום ששניכם תלכו ליעוץ ושניכם תקשיבו למה שהיועץ אומר אז זה אחלה, ואם לא, אז תמשיכי לקרוא. בקיצור, השבתות היו מגיעות ולא ממש התווכנו על השבת, זה היה ברור שבת אצל ההורים שלי ושבת אצל ההורים שלו, ואם יש חברים אז קודם כל החברים שלנו אחר כך המשפחות, מי שרוצה לראות את הילדים היה צריך לבוא אלינו, וחוץ מזה ההורים של האקס שלי היו נודניקים כאלו שרצו לראות את הילדה כל הזמן אז לא ידעתי אם לריב עם בעלי או להתעקש שירפו ממני, אז כיבדתי אותם והסכמתי ללכת אליכם לעיתים קרובות, וזה אומר אמצע השבוע או חגים, מרוב שכיבדתי אותם לא הסתכלתי על עצמי ורק כשהתגרשתי קלטתי איזו טעות עשיתי כי היתי צריכה לקבוע עובדה, ותאמיני לי כאשר בן הזוג רואה שקבעת עובדה, הוא לא ממש יתווכח אותך, וכמובן שהעובדות שלך הגיוניות. גם כשנולדה הילדה האמא שלו היתה באה עם הדודים לבקר, ולא היה לי רגע מנוחה, ושוב המשכתי לכבד אותה. בקשר ללחצים שיש ילדה אז ככה: כאשה גרושה אני מכירה המון גברים נשואים צעירים מאוד שבוגדים בנשים שלהם, והסיבות לכך שהאשה בהריון, או אחרי לידה ולא ממש בא לה סקס, שלא תביני לא נכון, אני לא הולכת עם נישואים, זה אצלי כלל ברזל, אבל אני תמיד שואלת אותם למה הם בוגדים, ומדובר בגברים שהאשה לא תחשוד שהם בוגדים, הרי מה זה בגידה, זה יכול להיות סתם סטוץ לרגע והאשה לא תחשוד. אז בענין הזה אם את מרגישה עצבנית או לחוצה לכי לרופא המשפחה והוא יתן לך סוגי תרופות שמורידים קצת מהאדרנלין, וגורמים לשקט נפשי ופתאום את אוהבת את כל העולם, וכך יהיה לך סבלנות גם לסקס עם הבעל. אני יודעת שאני אולי אומרת דברים שאולי נשמעים כשטויות, אבל אם היו מלמדים אותי אז את הענין הזה בטוח שהיתי מצילה את הנישואין, אבל גם אני כמוך גיליתי חוסר סבלנות ולא היה לי כוח לסקס. אין מה לעשות עלינו הנשים מוטלת אחריות לא מעטה, אני היתי מנקה מבשלת מטפלת בילדה ועוד בערב הבעל רוצה סקס ולא הבנתי את זה. אבל היום אני מבינה את זה, כי אני יודעת שאהבה זה דבר גדול, ואני יודעת היום להעריך אהבה יותר מכל. והיה ואם תגלי שבעלך כבר לא אוהב אותך יותר לא תוכלי להחזיר את הגלגל אחורה, ואז תגלי כמה אהבה זה הדבר שאת מוכנה לעשות בשבילו לא מעט, ובטח כאשר יש ילדה משותפת. לסיום, אני מבינה אותך מאוד מאוד מאוד, וזו בעיה שלנו הנשים כי זה לא קל, אבל עכשיו גיליתי לך מה מרגישים הגברים שבוגדים בנשים שלהם, וזה כי אין להם סקס בבית. בקשר לשבתות, תתחלקו שבת פה שבת שם או אפילו להשאר עם עצמכם בבית לשיחות נפש זה לא יזיק. וכמובן לטייל. אני יודעת שאוליי קישקשתי יותר מידי אבל זה מתוך כוונה לעזור ואולי לא מעט לזוג טרי כמוכם. הלואי ותצליחו מכל הלב.

mron10

New member
תחפשי את האיזון

שלום לך קראתי את מכתבך וזה די אופיני לבעיות כאלה אחר הלידה ,אבל עושה לי רושם שאת קצת איבדת פרופרציה ,אמנם נכון לידה ראשונה התלהבות אבל אל תשכחי שאת דואגת כל כך לבתך ושכחת את החלק השני הוא בעלך שמחפש כל כך אני פה תתיחסי גם אלי ,תראי אם את לא תתני התיחסות מתאימה א ,חייך יהיו בלתי נסבלים ואת תפגעי באופן ישיר בבתך האוירה בבית חשובה לילדה יותר מכל ,ואם יש מתח כל מה שאת רוצה טובת בתך לא תהיה,בעל הוא כמו ילד שמחפש את מקומו במיוחד אחרי לידה ראשונה הכל לא ברור ,ולגבי הבעיה של שבתות אם תסתדרי עם בעלך ויהיה בינכם תקשורת טובה אפשר לשלב ביום שבת כמה דברים גם ללכת לסבתא שזה יכול להיות נחמד ,ואחר כך משהו שאת רוצה כך את מרצה את שני הצדדים ,זכרי בתך צריכה הורים ולא אמא בלבד ,לי יש 3 ילדים ואני כל כך רציתי שבעלי יהיה חלק מגידול ילדי זה בא מעט בילד השלישי ,אז מה את חושבת הקשר ביני ובין ילדי פתוח יותר ואני רציתי שגם אביהם יהיה חלק ,אל תתני לו להרגיש לא רצוי הוא יגיע למצב שיקום ויעזוב ,אני מקוה שהבנת כי בחיים חייבים למצוא איזון וכל קיצוניות זה שלילי בהצלחה תצילי את חיי נישואיך ,דרך אגב את יכולה להעזר ביועץ שושנה

למעלה