בעית מלח אחרי צריכת פחמימות

פנינה21

New member
בעית מלח אחרי צריכת פחמימות

אין לי מושג איך מתרגמים לעברית את שם הבעיה[URL]https://medlineplus.gov/ency/article/000312.htm[/URL]
במקרה לחלוטין שמעתי על מישהי שאובחנה(רקע דומה וכו..) ומכוון שלרופאים פחות או יותר אזלו הרעיונות(אני עם צינורית הזנה) אז החלטתי לנסות.. חישוב פשוט של כמה פחמימות יש לי בהזנה (שהיא המזון הראשון שלא גרם לי להרגיש זוועה) וכל המאכלים כבר יומיים מכילים חצי מרמת הפחמימות הזאת.
יומיים ולראשונה אני אחרי ארוחת ערב קטנה מאוד אבל מספיקה לגמרי לא עייפה מסוגלת לקום והסוכר לא נפל! ואין לי רצון מטורף לרוקן את המלחייה.. או את הכנרת ..
מקורות בעברית? איזה רופא עשוי להכיר את זה ולדעת מה להגיד לי לעשות?
תודה.

hypoPP היא מחלת חולשת שרירים מולדת בעקבות רמות אשלגן נמוכות

שלום פנינה,
קראתי את הקישור שצרפת, מדובר במחלה תורשתית התוקפת את הילוד מרגע היוולדו. מספיק שלהורה אחד יש את הגן כדי שהמחלה תקרה.
מכיוון שכך, כנראה שיש לך עוד בני משפחה הסובלים מבעיה דומה? למרות שבכתבה נאמר שזה קורה יותר אצל גברים ובמיוחד אם הם ממוצא אסיאתי, אפשר לבדוק.
ישנם רופאים המתמחים בבעיות גנטיות וייתכן שרופא כזה יוכל לעזור לך.
המון בהצלחה! והמון בריאות!

פנינה21

New member
תודה

יש לי בעיה גנטית נדירה אחרת... שלא מסבירה הכל רק את הרוב. אשאל את הגנטיקאית שמלווה אותי. לגבי בני משפחה כן זה משותך לכולם הבעאחות...

אבי519

New member
נב- מלח זה נתרן (סודיום)ופועל בדיוק ההפך מאשלגן (פוטסיום)

אשלגן (פוטסיום) יש בפירות ירקות במיוחד בבנות אבוקדו תפוחי אדמה ופרי הדר אבל גם בכל יתר הירקות והפירות.
מלח שולחן עשוי מנתרן (סודיום) וסודיום רק מחמיר את המחלה שמופיעה בלינק הזה (חוסר אשלגן).
לא מבין למה אמרו לך לאכול פחות פחממות לדעתי זאת טעות. - צריך לאכול פחות מלח ! ויותר ירקות ופירות שמכילים אשלגן . (כמובן בתנאי שיש לך את הבעיה שמצויינת בלינק חוסר באשלגן "Hypokalemic"
בבשר ודגים יש מלח אלא אם את אוכלת לא כשר ובלי מלח.
לדעתי את צריכה להמנע לחלוטים ממלח בכל צורה שהיא, גם ממוצרים מתועשים שמכילים מלח או סודיום.
מצד שני לאכול הרבה ירקות פירות בלי מלח .
&nbsp
&nbsp

אבי519

New member
במחשבה שניה- אולי יש לך את ההפך מזה היפר-קלמיה (עודף אשלגן)

אולי הלינק שצרפת לא נכון ומה שיש לך זאת התופעה ההפוכה בה יש עודף של אשלגן ... (השם דומה רק שזה היפר במקום היפו)
כי אז זה יותר מתאים למה שתארת ואז הכל באמת הפוך כלומר צריך לאכול פחות פחממות ויותר מלח .

למעלה