בעלי דירות בבניין נמנעים ממינוי ועד בית.

ornme1

New member
בעלי דירות בבניין נמנעים ממינוי ועד בית.

מדובר בבניין בן 34 דיירים, סוג של שיכון רכבת.
רוב הדירות ניקנו להשקעה והן מושכרות, רק חמישה מבעלי הדירות מתגוררים בדירתם בבניין זה, רובם מבוגרים מאוד, אינם מסוגלים לקבל תפקיד בועד.
הבנין הגיע למצב של הזנחה קשה. צנרת ביוב מפוצצת שנוזלת (טיפות מסריחות), חצר עם צמחיה פראית שחלקה חוסם את אחד השבילים, קוצים, אוכלוסיית חולדות ועכברים שמתרבים באין מפריע.
חלק מהדיירים (בשכירות) "מקצרים דרך" לפח האשפה המרכזי ופשוט זורקים אשפה מהחלונות לחצר.
כבעלי דירה במקום אנו מנסים לשתף את בעלי הדירות בעבודות תחזוקה הכרחיות, אולם זוכים להענות מועטה ביותר.
כיצד אנחנו יכולים לגרום לשאר בעלי הדירות למנות ועד או גוף כלשהו שיבצע תחזוקה שוטפת?
כיצד אנחנו יכולים לגרום לשאר בעלי הדירות לפעול בכדי להתגבר על כל הנזקים שכבר נעשו?
תודה

מינוי נציגות

צר לי לשמוע על המצב אצלכם בבית המשותף.
חוק המקרקעין קובע את החובה של בעלי הדירות להשתתף בעלויות הדרושות לניהול ולאחזקה של הרכוש המשותף. מאחר ומדובר בחובה ולא בבחירה הנובעת מרצון של הדיירים, אף קובע החוק כי אם בעלי הדירות אינם יכולים או אינם מנהלים את הרכוש המשותף, רשאי כל אחד מבעלי הדירות לפנות אל המפקח על המקרקעין בבקשה למנות נציגות חיצונית לבית המשותף ואף לקבוע את שכרו.
הייתי מציעה לשקול פנייה כזו למפקח, אם בעלי הדירות לא ישנו את התנהלותם.
בהצלחה

ornme1

New member
תודה. אני מתעדת את ניסיונות הפניות שלי אליהם,

ואכן אפנה למפקח על המקרקעין ואשטח בפניו את השתלשלויות העניינים בצירוף צילומים מהאשפה המצטברת בחצר והצמחיה שמכסה את השבילים.
נראה לי שזה יעזור לי לזרז את העניינים.

למעלה