בעניין הלימודים

מייק34

New member
בעניין הלימודים

לחברי הפורום היקרים כולם מתלבטים, היכן ללמוד, וממי ללמוד, איזה שיטות עיסוי, ומי המאסטר, וההתלבטויות מתגברות ומשתנות מרגע לרגע חברים לדעתי כאשר יש לכם את הבסיס שכולל הידע ברפואה מערבית ואת הניסיון שרכשתם במשך השנים מעיסויים מתגובות ופידבקים מהמטופלים אתם יכולים ללמוד שיטות עיסוי מהספרות המקצועית אני לא צריך לראות מאסטר עושה תנועת ועיסויים ולנסות ולחקות אותו מאחר ולי יש את המגע שלי ואת התנועות הנוחות לי ואני לא מתרשם מכל מיני תנועות גוף שעושים שלא קשורות לעיסוי ואינם מועילות או משפיעות על טיב העיסוי והטיפול במטופל ולכן לדעתי ומניסיון של שנים גם אני כל יום לומד ממטופל למטופל ומה שנכון למטופל אחד לא מתאים כלל וכלל למטופל אחר עם אותו פתלוגיה בדיוק ואותה אבחנה רפואית כל גוף מגיב אחרת לטיפול וכמו כן לכל מטופל יש את העדפות שלא לגבי חוזק העיסוי ולתנוחת העיסוי אז לדעתי תפסיקו לחפש מאסטרים תלמדו מהספרות ויש מידע רב על כל שיטות העיסוי סך הכל שיטת העיסוי צריכה להיבחר על ידיכם המגע במטופל הוא שלכם ואתם אמורים להעניק את הטיפול הטוב ביותר על פי ניסיונכם המקצועי ועל פי מצבו הגופני של המטופל ומה שמתאים לו כטיפול הטוב ביותר, כמו כן אולי זה המקום ליזום מפגש וללמוד אחד מהשני ולהעשיר את הידע ולהעלות שאלות אחד לשני הרי כל החיים הם בית ספר ותאמינו לי שגם למאסטרים הגדולים יש מה ללמוד מכם הרבה הצלחה בדרככם מיכאל אברגיל מאמן כושר לגיל השלישי ואימוני כושר לשיקום עמוד שידרה ומעסה רפואי

0 אור 0

New member
שאלה

האם התארים שבהם אתה מגדיר את עצמך באו מקריאה בספר או שלמדת אותם בצורהמסודרת? בכל אופן, אני אישית מאמינה שניתן ללמוד לא מעט גם מספרים, גם מנסיון אישי, ובודאי מעמיתים (במפגשי הפורומים בעבר תמיד הקדשנו את המפגש לנושא מסויים שהעביר אחד מהחברים), אבל אין מה לעשות - כאשר מגיעים לסדנה, השתלמות או הדרכה אצל מורה טוב, לומדים את הטכניקות ואת המשמעות ואת הדיוק ואת הסיכונים בצורה אחרת לחלוטין. אסור גם לשכוח את האינטרקאקציה בינך לבין המורה בתרגול - אתה חש את התנועה בהדגמה, המורה מתקן אותך אם אתה פועל לא נכון, לפעמים גם משתתפים אחרים בהדגמה מוסיפים ויראיציה מהרקע שלהם. בקיצור: בכלל לא ניתן להשוות מה שאני מקבלת אפילו מסדנה קצרה של יום אחד עם מורה, לחריש של חודשים בספר אפילו אם הוא מלווה בסרטוני וידיאו. בדבר אחד יש לי נטיה להסכים אתך - אני תמיד הולכת למורים הטובים ביותר, אבל משתדלת לשמור מרחק מכאלה שמגדירים עצמם כ"מאסטר" "אלוף" ועוד שמות תואר ריקים מסוג זה.

מייק34

New member
לימודים

לאור היקרה היתה לי הזכות ללמוד ממורים מעולים לדעתי בתחילת דרכי בתחום העיסוי הבסיס שקיבלתי היה מצויין להמשך הדרך כמובן שהשתלמתי בסדנאות ובקורסים משלימים ובבתי ספר מוכרים כגון "מירב " "וינגייט" וכ"ו אבל לא חיפשתי מאסטרים וכל מיני אלופי העיסויי למינהים שמתהדרים בנוצות לדעתי כשייש בסיס איתן וכאשר יודעים ממה להיזהר בעיסויים ומהם התוויות הנגד אני חושב שגם מהספרות המקצועית ניתן ללמוד וליישם על המטופלים ולקבל פידבקים וגם העיסוי הוא ניסיון וטעיה כמו בכל דבר ואת בטח יודעת שמה שנכון למטופל אחד אינו נכון למטופל שני למרות ששניהם סובלים מאותה פתלוגיה לסיום אני לא מתהדר בשום תואר אני מעסה רפואי שמוכן ללמוד מכל אחד ואני מאמין שיש לי עוד מה ללמוד וגם ללמד ולדעתי אולי ליזום מפגש של חברי הפורום ללמוד וללמד האחד את השני מה שיביא בטח לדעתי לרווח מקצועי לכולם בברכה מיכאל אברגיל

למעלה