בעקבות המלחמה

שמלת תחרה1

Well-known member
בעקבות המלחמה מסעדות רבות ברחבי הארץ בחרו להוציא תעודת כשרות, ולהתאים את עצמן לציבור המסורתי והדתי. מתחם קניות אחד הגדיל לעשות והפך אמש (ג') למתחם בו כל המסעדות כשרות. חברת אמירי זכרון יעקב, המחזיקה בבעלות על המתחם הפופולרי מול החוף וילג', שממוקם על כביש בחוף בכניסה המערבית לחדרה דיווחה כי תהליך הפיכתו של מתחם האוכל לכשר הושלם..

תהיות
1.מה יש להתחשב במגזר המסורתי בעקבות המלחמה?
2. מדוע לא להתחשב במגזר החילוני?
3.האם הצעד שנקטנו לא יגרום לשמאל הקיצוני לצאת להפגין?https://www.kipa.co.il/לייף-סטייל/צרכנות/1174968-0/

SupermanZW

Well-known member
1. אין, אך כצפוי, במצב של תחושת חוסר אונים, רבים נוטים לפנות לדת.
2. המהלך לא בא להתחשב באף אחד, לא במסורתים ולא החילונים, אלא, בעלי המסעדות ראו ירידה גדולה בהכנסות בעקבות המלחמה, והם כביכול משחדים את אלוהים "אני אהפוך את המסעדה לכשרה, אתה תתקן לי את הפרנסה". לא אכנס לחוסר ההיגיון שבעניין ובנוסף לכך איני יכול לשפוט אנשים נואשים.
3. אולי, אבל זה לא משנה לבעלי המסעדות.

פולגאר

Well-known member
1. אין, אך כצפוי, במצב של תחושת חוסר אונים, רבים נוטים לפנות לדת.
2. המהלך לא בא להתחשב באף אחד, לא במסורתים ולא החילונים, אלא, בעלי המסעדות ראו ירידה גדולה בהכנסות בעקבות המלחמה, והם כביכול משחדים את אלוהים "אני אהפוך את המסעדה לכשרה, אתה תתקן לי את הפרנסה". לא אכנס לחוסר ההיגיון שבעניין ובנוסף לכך איני יכול לשפוט אנשים נואשים.
3. אולי, אבל זה לא משנה לבעלי המסעדות.
ממש לא קשור, הם רואים כמה נפילות יש למגזר הדתי המהווים את חוד החנית של צה"ל.

פולגאר

Well-known member
מה הקשר? הכשרות לא תחזיר את הנופלים ולא תנחם את משפחותיהם.
לא, אבל היא תיתן לציבור את האפשרות להינות ממסעדות שפעם לא יכלו להתקרב אליהם.
זה נקרא ערבות הדדית, דבר שלמרבה הצער, זר לך עם שינאתך לדת |לא|

SupermanZW

Well-known member
לא, אבל היא תיתן לציבור את האפשרות להינות ממסעדות שפעם לא יכלו להתקרב אליהם.
זה נקרא ערבות הדדית, דבר שלמרבה הצער, זר לך עם שינאתך לדת |לא|
כמה קל לראות צד אחד ולהתעלם מהצד השני. מצמצמים את המבחר לחילונים, את האפשרויות שלהם להזמין מאכלים לא כשרים שהם אוהבים ואת אפשרויות הבילוי שלהם בשבתות. אם היה win win הייתי יכול לקבל את טענתך, אבל זה לא.

כמה קל לראות צד אחד ולהתעלם מהצד השני. מצמצמים את המבחר לחילונים, את האפשרויות שלהם להזמין מאכלים לא כשרים שהם אוהבים ואת אפשרויות הבילוי שלהם בשבתות. אם היה win win הייתי יכול לקבל את טענתך, אבל זה לא.
בימים כתיקונם, אתה צודק אבל כעת, הזמנים אחרים וגם ככה כשיוצאת למסעדה, מרגישה נקיפות מצפון וכלל לא משנה לי אם הולכת לאכול במסעדה כשרה או לא.
פירות הים יחכו לי לזמנים כתיקונם.

SupermanZW

Well-known member
בימים כתיקונם, אתה צודק אבל כעת, הזמנים אחרים וגם ככה כשיוצאת למסעדה, מרגישה נקיפות מצפון וכלל לא משנה לי אם הולכת לאכול במסעדה כשרה או לא.
פירות הים יחכו לי לזמנים כתיקונם.
נסי לחשוב על זה בהיגיון, על מה נקיפות מצפון? על יציאה למסעדה? מה יקרה אם כולם יפסיקו ללכת למסעדות בגלל המצב? איך יתפרנסו המסעדנים? מה יחשבו בחמאס אם ישראלים ימנעו מלחיות את חייהם כשגרה ככל הניתן? זה יתן לחמאס את הרושם שהם ניצחו ורק יעודד אותם. את צריכה לחשוב מה מועיל, ולא למנוע מעצמך להמשיך לחיות כדרכך. את צריכה לחשוב איך את מנצחת ולא לתת לחמאס אפילו אשליה של ניצחון.
למה דווקא פירות הים יחכו לימים כתיקונם? אם את רגילה לאכול פירות ים, מדוע להימנע מהם עכשיו? מה התועלת בכך?

masha sans bear

Active member
לא מפתיע בכלל.
קראתי פעם כתבה מאוד ארוכה שהסבירה שבניגוד לגישה הדמוקרטית לפיה הרוב שולט ולפיה אנחנו לכאורה חיים, בפועל המיעוט הוא זה ששולט, וההסבר מאוד פשוט: בעוד שחילוני יכול לאכול גם אוכל כשר וגם אוכל לא כשר, דתי יכול לאכול רק אוכל כשר, ולכן לעסקים (מסעדות, חנויות וכו') משתלם יותר להיות כשרים, כי כל עסק שאינו כשר מפסיד את קהל הלקוחות הדתי.

SupermanZW

Well-known member
לא מפתיע בכלל.
קראתי פעם כתבה מאוד ארוכה שהסבירה שבניגוד לגישה הדמוקרטית לפיה הרוב שולט ולפיה אנחנו לכאורה חיים, בפועל המיעוט הוא זה ששולט, וההסבר מאוד פשוט: בעוד שחילוני יכול לאכול גם אוכל כשר וגם אוכל לא כשר, דתי יכול לאכול רק אוכל כשר, ולכן לעסקים (מסעדות, חנויות וכו') משתלם יותר להיות כשרים, כי כל עסק שאינו כשר מפסיד את קהל הלקוחות הדתי.
את צודקת, וחילונים רבים הבינו את זה, לכן, כדי למנוע מצב בו יצטמצמו או חס וחלילה ייעלמו המסעדות הפתוחות בשבת או המסעדות הנגישות מאכלים לא כשרים בהם הם מעוניינים, החליטו להחרים את כל המסעדות הכשרות ולאכול רק במסעדות לא כשרות, כדי להבטיח שיישאר להם היכן לאכול בשבת ושיוכלו להשיג את המנות הלא כשרות בהן הם מעוניינים. בהדרגה החילונים לומדים להילחם על האינטרסים שלהם. עם זאת, אני צופה שייכשלו, מסיבות דמוגרפיות. תוך עשור, החילונים בישראל יהיו מיעוט מבוטל, כבר התחילו לעזוב בקצב הולך ומתגבר, ולעבור לקפריסין, יוון, פורטוגל, קנדה, גם הם מבינים שזה קרב אבוד ובטווח הארוך לא ניתן לנצח את הדמוגרפיה.

למעלה