בעתיד, כשאני אהיה נורא עשיר, וכשהסוכר, הקפה, השוקולד והדבש יהיו מוצרי צריכה יוקרתיים, הייתי רוצה להחזיק באחוזת הענק שתהיה לי עם הבריכה האולימפית בחצר

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
האחורית, בתוך המזווה הענק שיהיה לי, 1,000 קילוגרם של כל אחד לשם היוקרה והסטטוס שבעצם הדבר.

כי כאילו, תחשבו על זה.

כמה עולה עכשיו סוכר? 5 שקל לקילו.

כמה עולה עכשיו קפה? 50 שקל לקילו.

כמה עולה עכשיו שוקולד? 50 שקל לקילו.

כמה עולה עכשיו דבש? 50 שקל לקילו.

אז כמה עולה עכשיו 1,000 קילו סוכר? 5,000 שקל.

אז כמה עולה עכשיו 1,000 קילו קפה? 50,000 שקל.

אז כמה עולה עכשיו 1,000 קילו שוקולד? 50,000 שקל.

אז כמה עולה עכשיו 1,000 קילו דבש? 50,000 שקל.

כזה מזווה ביתי עם כזאת תכולה, זה מזווה ביתי שמכיל תכולה בשווי של 155,000 שקל. לא כזה-כזה מרשים. אבל בואו נסתכל לפי המחירים של העתיד.

בעתיד, כמה עולה סוכר? 100 שקל לקילו.

בעתיד, כמה עולה קפה? 100 שקל לקילו.

בעתיד, כמה עולה שוקולד? 1,000 שקל לקילו.

בעתיד, כמה עולה דבש? 300 שקל לקילו.

אז עכשיו, בואו נחשב מחדש, לפי המחירים של העתיד.

בעתיד, כמה עולה 1,000 קילו סוכר? 100,000 שקל.

בעתיד, כמה עולה 1,000 קילו קפה? 100,000 שקל.

בעתיד, כמה עולה 1,000 קילו שוקולד? 1,000,000 שקל.

בעתיד, כמה עולה 1,000 קילו דבש? 300,000 שקל.

כזה מזווה ביתי עם כזאת תכולה, זה מזווה ביתי שמכיל תכולה בשווי של 1,500,000 שקל, וזה עוד מלפני שאר הדברים שיהיו שם.

די מרשים. מאות קילוגרמים על גבי מאות קילוגרמים של כל אחד ממוצרי הצריכה היוקרתיים לעתיד האלו, ו-4,000 קילוגרם במצטבר של אלו בסה"כ, זה יהיה סמל סטטוס מטורף :)

TASTE0003.jpg
H741402.jpg
removal.ai_tmp-637140d52ab95-1.png
7290002130581.jpg

רק שעכשיו עולה השאלה, איזה גודל של מזווה אני אצטרך? :unsure:

בעיה נוספת, עכשיו כשאני חושב על זה, היא שבעצם, אני רוצה לעצמי את הטוב ביותר, וזאת מכיוון שאני ראוי לטוב ביותר, ולכן אלו לא יכולים להיות 1,000 קילו מכל דבר, של סוכר, קפה, שוקולד ודבש רגילים. למרות שבעצם, אלו לא באמת 4,000 קילו במצטבר של סוכר, קפה, שוקולד ודבש בשביל עצמי, אלא גם בשביל עצמי, גם בשביל משפחתי, וגם בשביל כל האורחים שנארח. אבל בעצם, מה, אני לא רוצה את הטוב ביותר בשביל משפחתי ובשביל האורחים שלי כפי מה שאני רוצה את הטוב ביותר בשביל עצמי? בוודאי שכן!

אז אם כך, אז כמה באמת אמור לעלות הכול?

קיים מתאם חזק בין איכות למחיר, ככה שכדי לחשב את כל זה נכון, ולמצוא את הטוב ביותר שיש "שם בחוץ", צריך לחפש את היקר ביותר.

אוקיי, אז מההתחלה, ונדבר על המחירים הנוכחיים של הגרסאות היקרות ביותר בעולם של ארבעת הנ"ל.

הסוכר הכי יקר בעולם, כך מסתבר לפי גיגול מהיר שעשיתי בזה הרגע, הוא סוכר בשם "wild panela sugar", והוא עולה 40 שקל לקילו.

הקפה הכי יקר בעולם, ובנוגע לקפה הכי יקר בעולם אני כבר ידעתי את כל הפרטים, הוא קפה בשם "קפה השנהב השחור", והוא עולה 11,575 שקל לקילו.

השוקולד הכי יקר בעולם, הוא שוקולד בשם "michel cluizel box of assorted treats", והוא עולה 48,600 שקל לקילו.

הדבש הכי יקר בעולם, הוא דבש בשם "Elvish honey", והוא עולה 25,900 שקל לקילו.

אז כמה עולה עכשיו 1,000 קילו סוכר "פאנלה פראי"? 40,000 שקל.

אז כמה עולה עכשיו 1,000 קילו קפה "שנהב שחור"? 11,575,000 שקל.

אז כמה עולה עכשיו 1,000 קילו שוקולד "קופסת הפינוקים הנעלים של מישל קלוזיאל"? 48,600,000 שקל.

אז כמה עולה עכשיו 1,000 קילו דבש "אלפים"? 25,900,000 שקל.

בסה"כ 86,115,000 שקל.

85ljjstd.png
yaea9va6.png
63531fa7af4dc815184dfe94-michel-cluizel-chocolate-bar-noir-72.jpg
_methode_times_prod_web_bin_9c0c6e74-959c-44e0-b8aa-19e0556d5a77.jpg

רק שיש פה שתי בעיות.

הראשונה היא שזה המחירים העכשוויים ועוד לפני ההתייקרויות, כאשר קשה להעריך בכמה עוד הם יתייקרו (בניגוד להתייקרויות הכלליות של הסוכר, הקפה, השוקולד והדבש בכללותם, שאת זה עוד אפשר לנסות להעריך), אבל לדעתי דווקא הסוכר, הקפה, השוקולד והדבש היקרים בעולם, פחות יושפעו מעליות המחירים הכלליות של המוצרים האלו (אולי מחיר הסוכר היקר בעולם יושפע משמעותית, זה כן), אז הקושי לנקוב בעלויות מדויקות, זאת עוד הבעיה הקטנה שלנו.

הבעיה השנייה והגדולה יותר היא שעם מחירים כל-כך גבוהים, סביר להניח שאחד הפקטורים, בעצם לא סביר אלא בטוח, שאין הרבה מהסוכר, הקפה, השוקולד והדבש האלו, ולכן קשה עד בלתי אפשרי לרכוש את הכמויות שאני מעוניין בהן-1,000 קילו מכל דבר. אולי עם הסוכר אפשר לעשות את זה. אבל עם השאר? יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי. עם קפה השנהב השחור אני עוד חושב שזה אפשרי. הם מייצרים 150 קילו ממנו בשנה ככה שאמור לקחת 7 שנים פלוס-מינוס להשיג את הכמות המדוברת. אבל עם השוקולד והדבש? ממש לא נראה לי. תסתכלו לדוגמה על התמונה שצירפתי של הדבש היקר ביותר בעולם שעליו אני מדבר. ממש כתוב "מהדורה מוגבלת", אז אני אצליח לשים את ידי על 1,000 קילו, כאשר מעולם לא היו 1,000 קילו מלכתחילה?

אז מה עושים באמת? אפשרות נוספת היא לרדת בדירוגים של השוקולד והדבש היקרים בעולם עד שמגיעים למשהו שאפשר להשיג 1,000 קילו ממנו.

אבל אוף, אני רוצה את השוקולד והדבש הטובים בעולם :(

אולי תערובת. הכי הרבה שוקולד ודבש שאני מצליח להשיג, מהסוגים הכי טובים שיש, עד שאני מגיע ל-1,000 קילו.

כן, נראה לי שזה פיתרון בסדר :)

עכשיו רק נשאר להתעשר עד כדי כך שאוכל להרשות לעצמי את כל זה, ועוד בכמויות האלו, ועוד מזווה בגודל מתאים, שאליו מתלווה בית בגודל מתאים 🧐

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל

בעתיד, כשאני אהיה נורא עשיר, וכשהסוכר, הקפה, השוקולד והדבש יהיו מוצרי צריכה יוקרתיים, הייתי רוצה להחזיק באחוזת הענק שתהיה לי עם הבריכה האולימפית בחצר​

האם תבנה גם פארק שעשועים גדול בסגנון 'נוורלנד'? ;-)
אצל מייקל ג'קסון זה התברר כמלכודת דבש לילדים תמימים והוריהם הטיפשים?

למעלה