בקע בסרעפת..או משהו אחר

NEZIRA

New member
בקע בסרעפת..או משהו אחר

היי אנשים, לאחרונה התחלתי לסבול מחומציות חזקה, התנפחות של הבטן, הקאה אחרי האוכל, ועצירויות. הרופא עשה לי בדיקות שונות: נשיפה לשלילית נוכחות החיידק הליקובקטר, צילומים של הבטן שבולעים כזה חומר לבן אין לי מושג מה שמו, קולונוסקופיה, וכו'. ולא מצאו מה בדיוק הבעיה, אז הלכתי לנטורפותית שאמרה שהלבלב שלי לא מייצר אינזימים והאוכל לא מתעכל לכן יש לי הצטברות של פסולת בגוף וכל התופעות מגיעות מכך. היא נתנה לי דיאטה בלי מוצרי חלב, בלי קמח לבן, בלי פרות חומציים, ירקות סולניים , שום ועוד ועוד.. ובנוסף המליצה לקחת חיידקים, אינזימים ופשתן טחון של בוקר. בינתייים לא חל כל שיפור ובעלי אומר שהדיאטה הזאת לא נראית לו כי זה משהו שבריא אמנם לכל אחד אבל לכאורה לא קשור לבעיה שלי. האם אתם יכולים להגיד לי מה דעתכם? כי בינתיים אני ממשיכה לשמור ומתאכזבת שאין שיפור...

אולי כדאי לבקש חוות דעת נוספת

מרופא מומחה אחר. מוזר שהנטורופתית איבחנה שהלבלב לא מייצר אנזימים, אבל רופא מומחה לא מגלה זאת.

אלי ו.

New member
מי אבחן בקע בסרעפת?

פעם דיברתי עם מישהו בחדר כושר שהסביר לי מה כל מומחה עושה: רופא משפחה - רושם מוקסיפן. אורטופד - רושם ויוקס (זה היה בתקופה שהויוקס עדיין נמכר) רופא ספורט - זריקת וולטרן ישר לדלקת לפי אותו הגיון נטרופת - להוציא מוצרי חלב קמח וסוכר לבן. אם יש לך בקע בסרעפת יש לכך טיפול תזונתי. כשיש בקע בסרעפת לעיתים לאחר ארוחה גדולה חלק מהקיבה יעלה מעל הסרעפת ויגרום לתופעות דומות למה שתיארת. בד"כ ההמלצה היא לחלק את האוכל לארוחות קטנות ולהמנע מאוכל שומני אבל שוב, לפני המלצות לטיפול מקובל לאבחן בצורה רצינית.

NEZIRA

New member
גם בעלי טוען כמוך שהדיאטה הזאת טובה

לכל אחד ואין לה קשר למקרה הספציפי שלי, הבעיה היא שאני אוכלת 5 ארוחות קטנות ביום ולא אוכלת אחרי 7 וכו'ף כמו שאמרו לי ועדיין סליחה על הביטוי "מעלה גרה" ומקיאה כמעט פעמיים ביום

מדגימה

New member
גם לי יש בקע סרעפתי כבר יותר מ-10-

שנים וגם אולקוס פשוט לא לאכול מטוגן, חריף, אלכוהול,,,כבד של ברר/עוף זה עושה כאבים ,,,, לאכול הרבה ירקות פירות עוף או הודו,,,,,,,, והכדורים שעוזרים בזמן כאב חזק זה אומפורודקס אני לוקחת פעמיים ביום רפואה שלמה

למעלה