בראשית, טנטרה וכל השאר...

shantya

New member
בראשית, טנטרה וכל השאר...

אדש והיי לכולכם...:) הייתי בפסטיבל בראשית, והיה ממש מדהים... מקווה שלא הפסדתם את זה... בכל אופן, ענין הטנטרה קודם לי כבר זמן רב, והיתי שמחה אם מישהו מכם היה מוכן לדבר על זה קצת יותר...:) בברכה לב ושלום...- shantya

Tal_Ya

New member
טנטרה, רוחניות וכל השאר…

לשנטיה, הרעיון שעומד מאחורי המסורת הטנטרית הוא, שפעילות מינית, היא בעצם יותר ממה שבני אדם בדרך כלל תופשים. מין לא נועד רק לצורך ``פרו ורבו`` זאת יודע כל ילד. מין אצל בני אדם הוא גם פונקציה של הנאה. הדחף הראשוני לפעילות מינית, היא מרמת ההישרדות אמנם. אך אילו פעלנו רק כך, היינו אמורים להיות מיוחמים רק במשך תקופות מסויימות בשנה, כמו בעלי החיים. (ישנם חלק מאיתנו שמיוחמים כל השנה). אז למה אנחנו כל כך כמהים למין? למה אנחנו מפנטזים על בן זוג מושלם שיביא אותנו אל פסגות חדשות של תענוג? למה בכלל מין נתפש כתענוג? מה דוחף גברים ונשים כאחד לרצות להתנסות במין עם אנשים שונים גם במחיר הפרת נאמנות לבני זוג נאהבים? המין מאפשר לנו לחוות את אחדות הניגודים!!! הנשמה, היא אנדרוגנוס! אין לה מאפיין לא זכרי ולא נקבי. אולם היות שאנו חיים בעולם הניגודים, כשאנו נולדים לעולם הפיזי, אנו בוחרים מין ( gender). אנו בוחרים לממש בפיזי את אחת משתי האנרגיות הבסיסיות בעולם שלנו : זכר או נקבה ( yin / yang ). אם בחרנו בגוף נקבי, האנרגיות הזכריות, נותרות ברוח ומבוטאות על ידי הדמויות הזכריות הדומיננטיות בחיינו (החל מהאב וכלה בבן הזוג ובבנים –כשישנם). וההיפך. הנהייה אחר פעילות מינית, נובעת מן הכמיהה ל א י ח ו ד !!! תחושת האיחוד היא זו המעניקה את הסיפוק המיני. מי שלא מגיע לסיפוק מרגיש מתוסכל וכעוס, לעתים עד כדי הרס עצמי. האורגזמה, היא נרוונה בזעיר ענפין. !!! חווית האורגזמה, דומה לחוויה של התעוררות הקונדליני (אנרגיית העקלתון היושבת בבסיס עמוד השדרה), טיפוסה לאורך הנאדים (תעלות נוירו-אנרגטיות המקבילות לעמוד השדרה) ואיחודה עם וישנו ( ההיבט המגונן והמקיים את היקום של האלוהות), היושב בצ`קרת הכתר. בקודקוד. זהו איזכור חיוור ודל של חווית האיחוד שלנו עם האחדות המוחלטת, עם האלוהות!!! על כן, פעילות מינית יכולה לשמש ככלי לצמיחה והתפתחות רוחנית. אם מעלים את רמת המודעות של בני הזוג המשתתפים בפעילות המינית. פעילות מינית, יכולה להיהפך למדיטציה משותפת ועצמתית, שבסופה בני הזוג יכולים לצאת מהגוף הפיזי למסע אסטרלי (כפי שמתואר בספר ``אחד`` מאת ריצ`רד באך), או להעלות את האורגזמה המשותפת, לגבהים של נרוונה. ישנם שני ספרים של אושו (שרי בהגוואן רג`ניש) שתורגמו לעברית אודות טנטרה: ``טנטרה-ההבנה העילאית`` (לא זוכרת איזו הוצאה) ו``טנטרה רוחניות ומין`` בהוצאת גל * הספר של תמיר קמחי ``להזדיין בסבלנות``, אמנם נשמע נחמד (לא קראתי) לשון נופל על לשון, אך האסוציאציה לא נשמעת נעימה, (מנקודת הראות שלי כמובן). היות שהמונח הסלנגי ``להזדיין`` לקוח מהמילה זין, או כלי זין, שבמקור משמעותו כלי נשק, מבטא האקט כולו מעין מלחמה, או לפחות חימוש ובהחלט נותן את היתרון בידי מי שבבעלותו- כלי הזין. כאשר למעשה במעשה האהבה צריכה הפעילות להיות הדדית והיתרון כמו גם הבונוסים, הם לשניים כזוג ההופך לישות אחת!!! ** ישנה תפישה מסויימת שאומרת שאורגזמה מפריעה להתפתחות רוחנית אצל גברים, (לכן קיימים מנזרים). אך מועילה להתפתחות רוחנית אצל נשים. (לא בדקתי). L&L TALYA

shantya

New member
תודה...

טליה- רק רציתי לומר תודה המון על התשובה....:) עשה לי קצת סדר בבלאגן!

למעלה