ברגים מתשחררים במכשיר כושר

tito1337

New member
ברגים מתשחררים במכשיר כושר

שלום רב,
יש ברשותי מכשיר כושר שהכידון שלו מחוזק ב-6 ברגים עם שייבות (ראו תמונה).
אחרי כמה אימונים הברגים הללו משתחררים קצת כנראה מהרעידות והמכשיר מתחיל לחרוק.
כשאני מחזק עם מפתח ברגים זה נפתר: https://ibb.co/C5ZrCPW

חשבתי להחליף את הדיסקיות הקיימות בדיסקיות קפיציות <font>https://www.google.com/search?q=דיס...wKHR5mDmgQ9QEwAXoECAoQFw#imgrc=zDxpHK7Au0CxoM </font>
דוגמא אלה.
האם זה יעזור? האם להחליף את הדיסקיות הקיימות או להוסיף בנוסף אליהן את הקפיציות?
משהו אחר שאתם ממליצים?

enigo

New member
מחזק - לוקטייט יעשה את העבודה מעולה

לזה בדיוק הוא מיועד.

tito1337

New member
אין לי אום שסוגר את ההברגה

מהצד השני.
אני פשוט מבריג לתוך הגוף של המכשיר.
https://ibb.co/hg6pLK0

האומים בשלבים A ו-D הם הבעייתים. האם עדיין אפשר להשתמש בחומר שציינת? ראיתי בסרטונים שהמורחים בתחילת ההברגה האום מפזר את החומר על הגוף של הבורג. איך להשתמש בחומר במקרה שלי? אני אשמח להסבר שמיועד לטיפשים כי אין לי ניסיון עם זה.

enigo

New member
אותו דבר - מרח על קצה הבורג

והברג לתוך הגוף של המכשיר, כמו שהגדרת זאת.
רק שים לב שיש דרגות שונות של חוזק של לוקטייט. אתה צריך את החלשה ביותר (בהנחה שמישהו תרצה או תצטרך לפתוח את הברגים).

רוני1955

Active member
תוכל להבריג שוב.

תצטרך לנקות את השאריות של הדבק הישן, ולמרוח חדש.

gb228

Active member
בשלב ראשון הייתי מוסיף דיסקת קפיץ ובודק מה המצב

הקפיץ בנוסף לדיסקה הקיימת, בין ראש הבורג לדיסקה הקיימת.

רוני1955

Active member
זה לא יתן כלום.

עקרון העבודה בדיסקה קפיצית הוא נעיצת קצוות חדים בראש הבורג ובעובד (בחלק שאליו נסגר הבורג). הקצוות האלו מתנגדים לסיבוב ראש הבורג. כשפותחים בכוח, הם נשברים, והדיסקה הקפיצית הופכת להיות לא שמישה. בעצם, דיסקה קפיצית היא חד פעמית. מה שיקרה כאן אם יוסיפו דיסקה קפיצית, הקצוות הנ"ל ינעצו בראש הבורג ובדיסקה השטוחה. יווצר מצב בו הבורג יוכל להיפתח, כי הדיסקה השטוחה תוכל להסתובב יחד עם הדיסקה הקפיצית, וכלום לא ימנע את זה ממנה. אם רוצים לשים דיסקה קפיצית, זה אומר לוותר על הדיסקה השטוחה.

gb228

Active member
התיאור שלך הוא של דיסקת כוכב לא של דיסקת קפיץ

דיסקת כוכב מתבססת על נעיצה/חיכוך ובאמת בדרך כלל לא משתמשים איתה בעוד דיסקה. דיסקת קפיץ פשוט מפעילה לחץ על ציר הבורג ולוחצת אותו כלפי ההברגה ובדרך כלל שמים בינה ובין הגוף דיסקה רגילה.

רוני1955

Active member
אני לא טועה.

יש הסבר מדויק כאן, ליד הצילום של הטבעת הקפיצית.
https://en.wikipedia.org/wiki/Washer_(hardware)
גם כתוב שם בפירוש שהדיסקיות האלו מתאימות רק לברגים עם הברגה ימנית (סטנדרטית), ואינם מתאימים לברגים עם הברגה הפוכה. אם אתה צודק, הדיסקיות היו מתאימות גם להברגה הפוכה, אבל לא כך.

gb228

Active member
לא התייחסתי לכוון ההברגה

וההנחה שלי היא שבמכשיר מותקנים ברגים סטנדרטים של הברגה ימנית - אין סיבה שתהיה שם הברגה הפוכה, והבחור לא ציין שההברגה הפוכה, ולכן טבעת קפיץ יכולה לעבוד, ומנסיון צריך כמה וכמה פתיחות וסגירות עד שהיא מאבדת את הקפיציות שלה (ובמילא, אם היא תעשה את העבודה לא תהיהי סיבה לפתוח ולסגור את הברגים האלו).
על אף מה שכתוב בויקיפדיה, אני מכיר לא מעט תכנונים שבהם יש שייבה רגילה בין הקפיץ למוצר - נכון שאתה מאבד את אפקט הנעיצה, אבל אפקט ה"מתיחה" נשאר.

רוני1955

Active member
המשך

גם אני נתקלתי לא מעט בתופעה הזו של טבעת קפיץ עם טבעת רגילה. צריך לזכור שמי שמכין את זה, לא תמיד מבין את המשמעות והתפקיד של טבעת קפיץ. אני לא מדבר עם איבוד הקפיציות, אלא על שבירת החוד, וזה למעשה מבטל את האפשרות של הטבעת לאבטח את ההברגה כנגד פתיחה. לכן, אני טוען שטבעת קפיצית היא חד פעמית.
מכיוון שאני מכיר את התחום, לא יצליחו לשכנע אותי אחרת.

tito1337

New member
רק לחדד

כשאני אומר שהבורג נפתח זה לא לרמה שאפשר למשוך עם היד ולהוציא, אבל הוא משתחרר קצת והמכשיר חורק ורועד.
אני צריך פתרון שיהדק אותו לרמה שהוא מהודק כשהאני סוגר אותו עם מפתח ברגים. לא סתם ימנע מהבורג להשתחרר לגמרי.

tito1337

New member
זה 2 מוטות אובליים

שנכנסים אחד בתוך השני.
מכל "צד" יש 2 ברגים (עם ראש שצריך מפתח בוקסות כדי לסגור, לא פיליפס) כמו ששמתי בתמונה. סה"כ 6 ברגים.

הברגים לא נכנסים אחד בתוך השני אם משהו. לדעתי החורים של המוטות יוצרים את ההברגה. ברגים פשוטים עם הברגה רגילה.

השרטוט ששמתי לא ממש מדויק (מדגם דומה) אבל העיקרון דומה.

רוני1955

Active member
יש כאן תכנון לא נכון.

כשאתה סוגר ברגים מצד אחד, נוצר חיכוך חזק בין שני המשטחים. כשסוגרים ברגים משני צדדים נגדיים, הבורג מהצד השני מושך אליו את החלק הפנימי, ומקטין את החיכוך שבין החלקים. אני מציע לך לנסות משהו: שחרר את הברגים, והדק היטב משני צדדים שניצבים אחד לשני. לאחר שהדקת חזק, הדק את הברגים הנוספים, אבל לא חזק.

למעלה