ברוכים הבאים

syair

New member
ברוכים הבאים

זוהי ההודעה הראשונה בפורום זה, ותקוותי שפורום זה ישגשג ויצליח. אתם שואלים מיהי/מיהו תרמילאי/ת? אז אם סיימת צבא/לימודים ואת/ה מתכננ/ת טיול ארוך במזרח, אפריקה, דרום אמריקה או כל מקום אחר, ונושא/ת על גבך תרמיל אז את/ה תרמילאי/ת. בפורום זה נעסוק בשאלות של תכנון הטיול, ציוד הדרוש, תקציב ועוד ועוד... סלע,

עמית22

New member
../images/Emo49.gif

איזה כיף, פורום שחיכיתי לו כ"כ הרבה זמן, [ברי (המזרח הרחוק), אל תיעלב] המון המון בהצלחה ושנקרא פה המון דברים מעניינים על כל העולם (וגם על הארץ). לפני כחודש חזרתי מטיול בנפאל - שאלות יתקבלו בכיף.

syair

New member
נפאל

הי עמית, שמחתי מאד לראות אותך מצטרף לפורום שלנו. מאד מעניין אותי לדעת מה המצב הפוליטי בנפאל. אני הייתי שם לפני כ-5 שנים, ומכיוון שלפני שנה נהרג המלך וחלק מבני משפחות, היו מהומות, וגם אחרי זה לא היה כל כך שקט. האם המצב השתפר, ואין בעיה לטייל שם כעת? האם טיילת רק בנפאל? ובגלל שאמרת שהיית רק בנפאל, האם הגעת לשם בטיסה זולה? או שהכל סידרת מהארץ? כי כפי הידוע לי יותר זול לקנות טיסה לנפאל במזרח. סלע

עמית22

New member
נפאל...

אח, כ"כ כיף להיזכר בטיול (כן יירבו השאלות). טוב, אז ככה, הגעתי לנפאל מתאילנד (אל על - ת"א-בנגקוק + חזרה מכל יעד במזרח ובארה"ב, פתוח לשנה - 1100$~) קניתי כרטיס בבנגקוק (הלוך חזור לקטמנדו פתוח ל-45 יום של רויאל נפאל ב- 323$). נפאל מקסימה מקסימה מקסימה, אם עוד לא הייתם על תחשבו פעמיים בכלל - אנשים מקסימים, נופים מהממים ולא פחות חשוב - זול. יש כרגע בנפאל מצב חירום שבו המורדים המאואיסטים (קומוניסטים) מנסים להפיל את השלטון המלוכני (
מה שאני רושם הוא בעיקר עדות שמיעה, לא אמיתות ברורות, בכל מקרה מי שמבין יותר מוזמן להוסיף) מה שמשפיע על התיירות במדינה (
ומועיל לכיס המטייל). המצב מורגש בעיקר בביקורות תכופות של כוחות הבטחון הנפאלים (בדרכים בלבד, לא בגסט האוסים), כמובן שבביקורות דואגים לא להטריח את התיירים (אינטרס לאומי) אלא רק את המקומיים. ולסיום קוריוז קטן - באחד הימים שהיינו בפוקרה (עיר למרגלות רכס האנאפורנה) יצאנו לאכול ארוחת בוקר, בדרכנו פתאום אנו רואים מולנו קבוצת מפגינים גדולה נושאת שלטים אשר נעה לכיוונינו. בראש כמובן עוברות מייד כל האזהרות של משרד החוץ... מיידית נכנסנו למסעדה הראשונה שראינו בכדי לצאת מהרחוב. כשהשיירה מתקרבת אלינו ראינו שלטים כגון: give peace a chance, save tourisem, stop fighting ועוד. (יש לי תמונות, בקרוב ייסרקו וישלחו לאתר) כשהבנו שהם לטובתנו, נרגענו ובחרנו מסעדה יותר טובה.

עמית22

New member
וואוו!!!

סלע הייתי באתר שלך - ה-ABC נראה מדהים. (אני עשיתי את האראונד) באיזה תקופה בשנה היית בנפאל? (שלג)

syair

New member
הייתי בסוף ספטמבר

הי עמית, הייתי ב-abc בסוף ספטמבר, וירד שלג, אך הוא לא הצטבר על הרצפה. טיול בהרים הגבוהים, כמו ב-abc, הוא אחד הדברים האהובים עלי, לא מזמן טיפסתי על rwenzori במערב אוגנדה, הפסגה הגבוהה ביותר ברוונזורי היא 5100 מ´, והיה פשוט מדהים. בינתיים שמתי תמונה אחת משם בגלריות של הפורום. אילו טרקים אתה עשית בנפאל?

למעלה