ברזל אקטיפירין

שמירלנה

New member
ברזל אקטיפירין

שלום רב ושבת שלום הרופא נתן לי מרשם לברזל הנ"ל כי אני בהריון וההמוגלובין קצת ירד . קניתי היום את התוסף ופשוט הזדעזעתי לראות שברכיבים מצויינים בין היתר גם שומן צמחי מוקשה וצבע מאכל כלשהו. הם נורמלים או מה? כאילו מה הקטע לשים בתוסף או בתרופה כלשהי חומר שבטוח מזיק? ממש מוזר....

לא בטוח שהצבע מאכל מזיק תלוי איזה

בנוגע לשומן הצמחי המוקשה, אני לא מכיר תוספי ברזל, אבל אני מניח שבקפסולה הכמות קטנה מאוד. אולי כדאי שתרשמי כמה יש בקפסולה אחת וכמה את לוקחת ביום.

שמירלנה

New member
הצבע מאכל הוא E172

וזה מה שמצאתי עליו -E172 - תחמוצות ברזל. צבע מאכל שצבעו נע בין צהוב לכתום, אדום ואף שחור. נאסר לשימוש בגרמניה משקל כמוסה הוא 590 מ"ג ואנ יאמורה לצרוך 1 ביום . רכיבים הם: ג'לטין,סרין,שמן סויה,שומן צמחי מוקשה,ברזל סולפט,שעוות דבורים,לציטין,גליצרין צמחי,חומצה פולית,צבע מאכל E172 יכול להיות שכמות צבע המאכל והשומן צמחי היא קטנה,אבל עדיין אני לא מבינה מה טעם .זה בכל זאת תרופה זה לא ממתק ,למה לייפות או לעשות אותו יותר טעים ויותר מזיק ?! תודה

tommythecat

New member
שטויות

תמשיכי לפחד ממיתוסים ומדברים חסרי משמעות. כשתחליטי להיות קצת יותר רציונלית, תעיפי מבט ברשימת צבעי המאכל המאושרים על ידי האיחוד האירופי(1). אה כן, ובפעם האחרונה שבדקתי, גרמניה שייכת לאיחוד האירופי(2). יוסי (1)http://www.foodstandards.gov.uk/multimedia/pdfs/elist_numbers.pdf (2)http://en.wikipedia.org/wiki/EU#Member_states

tommythecat

New member
אתה מה זה צודק!

יכול להיות שזה בגלל שהדו"ח עוסק ברשימת צבעי המאכל המאושרים לשימוש על ידי האיחוד האירופי? יוסי

PooKiPsiT

New member
הצעה

לא להתייחס למה שכתוב במקומות כמו וואלה, ynet וכו' יותר מידי ברצינות. הם רחוקים מלהיות מקורות ידע אמינים.

שמירלנה

New member
אני לא מבינה למה היחס הזה?

בסה"כ שאלתי בתמימות כמו כל אחד שלא מבין וקורא פתאום רשימה של צבעי מאכל ,שבתוכם משהו שאסור ואותו יש לי בתוסף המזון. מה החלטת שאני לא רציונלית או שאולי אני לא מעוניינת להיות רציונלית "כשתחליטי להיות...." או שאני מפחדת ממיתוסים וכאלה. יכולת פשוט להגיד שהמקור ממנו לקחתי כנראה כותב שטויות או משהו כזה,והנה שלך מקור יותר מהימן ,וזה הכל . בלי לנתח את אופיי. תודה

למעלה