ברכות ברכות ורק בשמחות ! ושאלה

פורתא

New member
ברכות ברכות ורק בשמחות ! ושאלה

אולי משהו יכול לספר על מה נמצא בחפירות מדרום למושב הבונים בחוף הכרמל? חפירות הצלה לפני בנייה? חפירות שבדיקה? מה נימצא?

shay4442

New member
תשובות

החפירות מדרום למושב הבונים הסתיימו ב- 26.11.07 הארכיאולוג החופר הוא עוזי עד, נפתחו 3 שטחי חפירה, נחשפו שרידי מתקנים חקלאיים מהתקופה הביזנטית ושרידי מבנה מהתקופה האיסלאמית הקדומה, בשטח הדרומי ביותר נחשפים שרידי כנסייה בצורת תלתן ובה קריפטה . מצטער אם ישנם מושגים לא מובנים.............

Lakedaimon

New member
תודה לך...

לגבי מושגים לא מובנים, אני בתהליך של עידכון מילון המונחים... לאט לאט, אנחנו באוויר רק יומיים...

גם לי שאלה - חפירות ליד כביש 90

ליד עין אווזים יש משהו שנראה כמו קירות מאבני גזית. זה נראה כמו חפירות הצלה לפני הרחבת הכביש. מי ידע לספר מה למה וכמה?

rotemfiji

New member
אני הייתי שם, צילמתי וכתבתי על כך:

צילמתי רק את הכנסייה יום לפני שכיסו אותה. פה אומנם חסרים לי עוד פרטים ומידע בדף, אבל אני אוסיף ברגע שברשות ייתנו לי אישור פרסום ויישלחו לי מידע נוסף.

Lakedaimon

New member
תודה רבה לך!

יש להם תימוכין לזה שזו כנסיה? משהו מעבר לארכיטקטורה?

rotemfiji

New member
האריטקטורה אומרת דייהנו, אין שום מבנה של בית

כנסת שהוא בצורת תלתן (צלב), כמו הכנסייה הנ"ל שנימצאה, כך שמניחים שזו באמת כנסייה ולא משהו אחר. מלבד המבנה אני לא ראיתי במקום שום סממנים נוצריים (כמו צלב, אייקונות, פסיפסים מסגירים וכו). כמובן כל המידע הנ"ל ניתן לי על ידי רשות העתיקות ואני יכולה לשאול אותם שאלה ספציפית במידה ויש לך.

למעלה