ברכית - האם עוזרת? ועוד

gewitter

New member
ברכית - האם עוזרת? ועוד

היי, לא מצאתי פורום פיסיותראפיה או ברכיים, אבל קראתי התרשמתי שאולי תדעו לענות. יש בעיות ברכיים, מהסוג הזה שהרופאים תמיד אומרים לא לכופף יותר מ-90 מעלות, אבל חוץ מזה אין להם מושג מה לא בסדר. הרופא רשם נקסין (יחד עם פאמו), גם שלח אותי לפיסיותראפיה. כמו כן הוא רשם לקנות ברכית כלשהי. לא קניתי את הברכית מסיבה כלכלית וגם נראה לי שסתם נסו לדחוף את זה בכח. קצת היסטוריה: יש לי צורת O ברגליים. לפני 7 שנים רצתי קצת יותר מדי במשך שבועיים ולאחר מכן צלעתי במשך חודש בגלל הברך (אני כבר לא זוכר איזו. הן מוסרות זו לזו את תפקיד המסכנה מדי פעם). מאז אני מאוד נזהר לא לעשות שטויות, אבל מדי פעם כשאני סוחב חפצים כבדים, למשל מעביר דירה, אני בהחלט מרגש מיד שלא היתי צריך לעשות את זה. כשהיתי במכון כושר, בתרגיל פשיטת רגליים נדמה לי (ארבע ראשי), הרגשתי שריפה באיזור הברך וקצת מעליה. הרופא אמר שאולי זה בא מהגב. יכול להיות? אותה שריפה אני מרגיש בדיווש מאומץ על אפניים. לפני ארבע שנים נסיתי להתאמן על רולרבליידס. אחרי חודשיים הרגשתי שהברכיים מתחילות להתפרק שוב, אז הפסקתי. לאחרונה חזרתי לזה, ואני דווקא מרגיש מצוין אחרי אימונים. אני מתחרט על כל סקוואט שאני מבצע, בין אם באימון או בשביל לקשור שרוכים. אם אני פותח זווית קהה מדי בין כפות הרגליים (אצבעות כלפי חוץ) או ההיפך, הברכיים מזהירות אותי מיד. יש בדיחה על מישהו שבא לד"ר ואומר לו "זה כואב לי כשאני עושה ככה", אז הד"ר עונה לו "אל תעשה ככה". אבל בכל זאת, אני מרגיש שאלו תנועות בסיסיות, ושאני לא אמור להרגיש איזה לחץ בברכיים כל הזמן (גם בישיבה, אגב). אז האם ברכית תעזור לי? אולי כדאי להרשם לפילאטיס כמה חודשים ולראות מה קורה?

faridi

New member
בירכית

אני ממליצה לך להתאמן בשיטה. האימון ילמד אותך להשתמש בארגון הגוף נכון יותר על מנת שייוצר פחות לחץ על הבירכיים. בירכית בדר"כ נותנת תחושה טובה ושל ביטחון סביב המפרק, אך לא תפתור את הבעיה, אשר ממנה נובע הכאב. נסה להתאמן בשיטה ולהתחזק, אני מניחה שכעבור חצי שנה של אימון מינימום 3 פעמים בשבוע, תשתפר הרגשתך. בהצלחה, אורלי אורן מדרור רז

gewitter

New member
שאלה נוספת: זיהוי שריר או גיד מקוצר

איך רופאים בוחנים ומזהים שריר או גיד קצר מדי? האם גם אדם ללא הכשרה כמוני יכול להביט ולזהות את זה?

faridi

New member
שריר/גיד

קיימות מס' טכניקות. אדם שאינו בעל הכשרה ומיומן לא יוכל לאבחן וגם אינו רשאי לאבחן/להשתמש בידע שאינו קיים ברשותו על מנת לעשות כן. עזרתי? אורלי אורן מדרור רז

gewitter

New member
אני לא רוצה לאבחן, אבל

אני רוצה להסתכל בעצמי ולהבין למה הרופא חושב כך. אמרו לי את זה גם על כף הרגל, בלי אמצעים מיוחדים, ומעניין אותי מאוד איך הם ידעו.

gewitter

New member
עוד שאלה: תרגילי פילאטיס לארבע-ראשי

כיצד מחזקים בפילאטיס את השריר הארבע-ראשי? מטרתי להמנע מנזק לברך.

faridi

New member
ארבע ראשי

חיזוק בשיטה אינו מתייחס אך ורק לשריר ספציפי, אלא, לכלל הגוף. העבודה מתבצעת מהפנים החוצה ולכן הדגש יהיה על חיזוק ועבודה על המרכז ה-center. אולם, קיימים תרגילים בהם גם השריר הנ"ל מתחזק, בעיקר כאשר בתרגיל קיים יישור ברך לסוגיו. מקוה שעזרתי, אורלי אורן מדרור רז

למעלה